Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Vidim da većinu mrzi da piše. Mrzi i mene. Samo da savetujem da zaobiđete novi Portishead. Dve dobre pesme (a može se i bez njih) posle deset godina - mršavo.

Naravno, ima i drugaÄijih miÅ¡ljenja (k'o i oko Kejva). ÄŒekam novog Van Morrisona.

Nisam jos slusao, ali... zasto li sam se prepoznao u ovom boldovanom delu :thumbsup2

No, bojim se (nije mi se svideo Out of Season) da ga ni ja necu hvaliti. Videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Mori te osećaj krivice :listen

Ako ti je za utehu, nisi jedini kome se album dopada.

Meni je taj Out of Season bio solidan.

Nemam pojma, ovom novom albumu ne nalazim mesto, svrhu postojanja...

Out of Season: malo sam bio grub. Nije on los, ali je tesko bilo ne uporedjivati ga.

A, utisak o lazarusu se samo jos popravio u medjuvremenu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Billy Bragg - Mr Love & Justice, Cooking Vinyl, 2008.

cpp_billybragg_mrlove_140.jpg

Bezbroj puta dokazano da je crveno-belo bolja kombinacija od crno-bele. Jbg, Billy na ovoj slici izgleda tunjavo, k'o Black.

Na stranu slika, nekoliko finih pesama (Something Happened, O' Freedom i Farm Boy) sa prvog diska i bar dve sa drugog, koji nudi iste pesme, u jednakom poretku, u ogoljenim verzijama - M For Me i You Make Me Brave, u ovom trenutku mi je dovoljno da zavolim ovaj album.

Naravno, znam za bolje pesme Billy Bragga i za mnogo bolje albume, ali neko jednostavno zna da napiše pesmu, neko nikada neće znati, a poneko je zaboravio.

Korektna recenzija sa BBC Music: http://www.bbc.co.uk/music/release/v9hj/

Link to comment
Share on other sites

Vidim da većinu mrzi da piše. Mrzi i mene. Samo da savetujem da zaobiđete novi Portishead. Dve dobre pesme (a može se i bez njih) posle deset godina - mršavo.

Nisam stigao ni posteno da preslusam album. Ima vremena. Drago mi je sto ponovu slusam Beth Gibbons.

Link to comment
Share on other sites

Sun Ra - Space is the Place (1972, Evidence)

Iz bizarnog Blaxploitation sveta dolazi ovaj dragulj.

Sizoidna muzika. Uvek dobro!

link

Na susednom topicu neko je spominjao Afriku?

YEAAAHHHH!!!!!! :D

Preporuka recima za Archie Shepp "magic of ju-ju" ili recimo "live at the pan-african festival"

:P

Link to comment
Share on other sites

YEAAAHHHH!!!!!! :D

Preporuka recima za Archie Shepp "magic of ju-ju" ili recimo "live at the pan-african festival"

:P

Blaxploitation + Afrika = Manu Dibango - Countdown at Kusini OST (1975)

Manu Dibango is one of the original fathers of the Afro-funk scene. His huge worldwide hit 'Soul Makossa' paved the way for artists such as Fela Kuti and Hugh Masekela. This rare soundtrack was produced in tiny quantities for the premiere of the obscure Ossie Davis movie in Seattle in August 1975. Each album is individually numbered, and signed by the cast. It's a superb blend of African rhythms, jazz, and a heavy dose of space jazz and funk. There are too many good tracks to mention, from uptempo dancefloor cuts to slower mellow numbers, all featuring Manu's superb sax playing

sa: Blaxploitation.com

Btw., g-dine Pajo, prijatno sam iznenađen postovanjem Madliba na prethodnoj strani.

Link to comment
Share on other sites

SluÄajno. ili ne, tek u poslednjih par dana su do mene doÅ¡la tri odliÄna nova albuma, kojima bi zajedniÄko bilo da se osaćaju post-punk/new wave uticaji. Nijedan od tri ne dolazi sa ostrva (a i kako bi!). Dva su iz Amerike, a treći iz Francuske.

SSM - Break Your Arm For Evolution Alive, 2008

41Jo3CXbQLL._AA240_.jpg

Since SSM is a Detroit garage-rock band composed of three Detroit garage-rock veterans, it's fitting that the group's second album opens with a song titled "Deja Vu." Yet not everything on "Break Your Arm for Evolution" has been heard before -- at least not quite this way. Named for the musicians's initials, SSM can power a bluesy stomp just as heartily as the former bands of keyboardist John Szymanski (the Hentchmen), drummer Dave Shettler (the Sights) and guitarist Marty Morris (the Cyril Lords). But the trio also ventures into funk, synth-pop, glam-rock and psychedelia. "Start Dancing" is representative of SSM's style. The song opens with pure synthetics: pings and coos arrayed against a tinny pulse. The accompaniment remains all electronic after the vocals enter, but the guitar and drums gradually take their usual place, and the tune becomes a rocker -- though the track isn't the album's most traditional one. (That would be the punky "Emotional Tourist.") "Break Your Arm for Evolution" certainly isn't technocratic enough for electro purists, but SSM can show garage-rock buffs that there's more than one way to start dancing. - Marck Jenkins-Washington Post

Free mp3 sa Alive Records: SSM - Start Dancing

Thomas Function - Celebration, Alive, 2008.

ALIVE0083-mini.jpg

There was a time, in the '70's and '80's, when regional America threw up amazing rock 'n' roll bands every few months. Akron, Detroit, Seattle, Boston, Washington DC, Chappell Hill, Memphis, Dallas, the country kept turning out wayward visionaries, grounded in rock 'n' roll but telling singular stories. In the 21st century, media-watchers keep telling us we're becoming more and more alike. They are completely wrong, of course, and here's the latest piece of evidence. Thomas Function love punk rock, but they love country, blues, new wave, garage rock, and the shit happening up the street, too. It comes out sounding like a bunch of earnest, severe songs from the foothills of Huntsville, Alabama, full of anger, clarity, and bourbon. Is America on the brink of a new rock 'n' roll renaissance? People who snapped up their instantly OOP singles, saw one of their chaotic shows, or participated in the fervid blogging about this bunch aren't betting against it.

Free mp3 sa Alive Records: Thomas Function - Conspiracy

Cheveu - s/t, Born Bad, 2008.

297233L.jpg

after singles on ss, rob's house, royal / sdz comes the debut album on born bad by cheveu. it's a glorious budget diy post punk album that is built on lo-fi casio beats, deadpan vocals and scratchy guitars. think a mix of suicide, metal urbain and the fall. it's brittle, simple and fresh sounding - like only the french know how. they have an excellent grasp on a very french post-punk dynamism, devolved in a lopsided way from progenitors such as metal urbain, warum joe and berurier noir. but whatever their model, these guys produce a superior guitar raunch with great memble mystery moves. the primitivism here is lush enough to make you fall over.
Link to comment
Share on other sites

Meni za jedan dobar disk treba mesec dana da ga svarim a ras nudi za svaki dan po jedan. Svaka cast ako uspevas sve to dobro da preslusas.

Čim ti je potrebno mesec dana da svariš album - album ne valja...

Ima i gorih od mene.

Da se vratimo na temu.

Evo neÅ¡to za instanÄano balkansko uho, naviklo na turske i ine istoÄnjaÄke ritmove u vrhunskoj produkciji Mad Professora:

Baba Zula & Mad Professor - Ruhani Oyun Havalari, 2003. Doublemoon

2050169.jpg

Sami autori za opis muzike koriste izraz Psyche-belly dance music, Å¡to i nije daleko od istine. Slatko k'o kadaif!

Evo me gde uvijam kukovima na LastFM-u

Link to comment
Share on other sites

Vidim da većinu mrzi da piše. Mrzi i mene. Samo da savetujem da zaobiđete novi Portishead. Dve dobre pesme (a može se i bez njih) posle deset godina - mršavo.

Portishead - Third (2008)

Portishead su ovakav, samo neuporedivo bolji, album vec snimili.

Eksploatacija stare atmosfere. Rekao bih da kopiraju Portishead :P

Razocarenje, cak i nakon Out of Season (koji sad dobija na znacaju).

Link to comment
Share on other sites

Meni za jedan dobar disk treba mesec dana da ga svarim a ras nudi za svaki dan po jedan. Svaka cast ako uspevas sve to dobro da preslusas.

I meni treba odredjeno vrijeme da ga preslusam a obicno mi se oni najbolji i ne svide iz prve.

Ja sve ras:ove prijedloge ne stignem ni da procitam a kamoli da ih nadjem i poslusam ;) ... dok odem do prodavnice pa se sjetim sta je preporuceno :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Čim ti je potrebno mesec dana da svariš album - album ne valja...

Onda ja najvise volim albume koji ne valjaju. :)

Ja sve ras:ove prijedloge ne stignem ni da procitam a kamoli da ih nadjem i poslusam :) ... dok odem do prodavnice pa se sjetim sta je preporuceno ;)

Slicno je i kod mene ali je cinjenica da sam se dosta dobre muzike naslusao zahvaljujuci njemu tako da :thumbsup2 za rasa.

Link to comment
Share on other sites

white.jpg

Opet mick harris :thumbsup2 .

very nice ;)

inace, da dam komentar o skinny puppyu i njihovom come-backu. i ja sam neko vrijeme vrlo aktivno slusao SP, bio veliki fan albuma poput rabies, vivisect vi, a i kasnijih i podosta drugacijih too dark park i last rights. last rights je doista paklen album. sto se tice "the process" albuma, taj album je za mene sasvim jasno pokazivao da je u njemu skriven potencijal klasicnog SP albuma, koji nije osloboden zbog okolnosti koje su htjela da album ostane nezavrsen (i to POSTENO nezavrsen) i takav bude objavljen. zbog toga taj album uopce ne mrzim.

ali nakon toga, sve sto je ogre napravio u ohgr-u, a i novi skinny puppy albumi su mi izuzentno losi, tipicno mtv zaglupljivanje necega sto je imalo energija, manije, shizofrenije, klaustrofobije, genuinog ludila. ostala je cookie-cutter "by the book" elektronika za scary wannabe klince mtv generacije. zapravo ni za ohgr ni za ova dva albuma nova SPa ne znam jel se to oni sprdaju ili su ozbiljni.

i moram priznati da mi nije jasno kako cevin key, cije projekte download i plateau, kao i njegov rad pod imenom njegovim skroz cijenim pristaje sudjelovati u kreaciji takvih bezidejnih pop albuma kakvi su ti novi SPi.

SP vise fundamentalno nema smisla, ogre vise nije na heroinu, nitko od njih vise nije ozbiljno poremecen i utoliko daljnje forsiranje muzike koja se pravi da je takva postaje Äista laž.

Link to comment
Share on other sites

@Werner

To sam hteo da kažem :thumbsup2

Mada sam im ja GWOTR oprostio, Äak mi je bilo drago Å¡to zvuÄi tako kako zvuÄi, ne zato Å¡to mi se takav pristup dopao (jer nije ni do Älanaka starom Puppy-ju) nego zato Å¡to mi je bilo drago da je ova ekipa ludaka uopÅ¡te opstala, da se nisu poubijali ili pocrkali od droge. ÄŒinjenica da su živi i da su uspeli da se okupe i snime koherentan, moderan album mi je u tom trenutku znaÄila viÅ¡e nego joÅ¡ jedna ludaÄki dobra muziÄka kreacija na raÄun mentalnog sunovrata njenih kreatora. Ali to poÄetno zadovoljstvo je proÅ¡lo i željno sam iÅ¡Äekivao da Äujem Å¡ta će novi Puppy zbilja imati da kaže kada se usresredi...i onda Mythmaker, em ponovo irelevantno, em joÅ¡ daleko gore i povrÅ¡nije nego GWOTR. ;)

Link to comment
Share on other sites

E stvarno preterujete sa ovim masakriranjem Mythmaker-a i "novih" Skinny Puppy.

Dva poslednja albuma koje pominjete su pre svega drugaÄiji i samim tim se teÅ¡ko mogu direktno porediti sa prethodnim - pa zaboga, i country-blues bend koji traje Äetvrt veka se promeni, a kamo li ovakav eksperimentalno-elektro-industrijski. I ja bih voleo "Rabies Vol.2" na primer, ali pitam se da li bi to bilo ono pravo ?

Da ne ispadne sad da ja branim SP jer isekoh vene na GWOTR i Myth, ipak nisam - (posle više slušanja, malo sam "smanjio doživljaj" sa Myth, a GWOTR mi je i pre bio malo dosadan) - hoću samo da kažem da bi im ipak trebalo dati šansu, for old times sake. Za ovog novajliju Walk-a ne znam, ali Key i Ogre su se toliko dokazali da imaju kod mene još dosta kredita.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...