Jump to content


spajanje foruma


leo hendrix

Recommended Posts

ako je cilj da izbegnemo elitizam onda onda je high-end kao zasebni forum nepotreban bez muzike i bez duse je i high-end samo gvozdjurija celog zivota slusam a veci deo zivota i snimam muziku od toske 5 do danasnjeg sistema koji sam sastavljao godinama Bogu hvala sa istim uzivanjem slusam muziku sa mojih krckavih ploca kao i hi-res zapise preko 24-bit dac-a sastavio sam ogromnu kolekciju muzike po svom ukusu a sem licnog zadovoljstva ne osecam bas nikakav elitizam

Link to comment
Share on other sites

ako je cilj da izbegnemo elitizam onda onda je high-end kao zasebni forum nepotreban bez muzike i bez duse je i high-end samo gvozdjurija celog zivota slusam a veci deo zivota i snimam muziku od toske 5 do danasnjeg sistema koji sam sastavljao godinama Bogu hvala sa istim uzivanjem slusam muziku sa mojih krckavih ploca kao i hi-res zapise preko 24-bit dac-a sastavio sam ogromnu kolekciju muzike po svom ukusu a sem licnog zadovoljstva ne osecam bas nikakav elitizam

A da li osecas nedostatak zareza??? :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Ovako, bez zareza, je izražajnije!Napet i drhtav, a ipak brz,ritam reÄenice podcrtava smisao napisanog.To je stil, bre, a ne nedostatak.

-----

Forume ne treba spajati, već dodatno izdeliti.U High End treba uvesti Show-Off kategoriju, a u HiFi Audio podforum sa nazivom "HiFi za oÄajnike".

Link to comment
Share on other sites

OK je Pajo, razumeli smo se :bacanje .

Ja zastupam misljenje da je i ovo sto imam samo gvozdjurija, kako rece Hendrix, a kamoli nesto nedefinisano kao sto je hi-end. Nema bas nekog smisla takve teze zastupati na forumu koji se bavi, najvecim delom koliko sam shvatio, uredjajima za reprodukciju muzike, pa se izvinjavam onima kojima je hi fi smisao zivota :bacanje . Svejedno, mislim da sva ta gvozdjurija (i drvenarija) ima jedinu svrhu da nam prenese muziku u sobu. Po definiciji, hi fi uredjaji treba (pokusavaju) da prenesu sto vernije ono sto je snimljeno u studiju ili na koncertu. Ono sto ne verujem da je moguce je to da hi-end uredjaji to cine toliko bolje kolika je razlika u ceni u odnosu na hi fi uredjaje.

Ja sam u jednoj temi, ranije, postavio pitanje koje je, vecinom, pogresno shvaceno. Pitao sam da li je tom nekom, odredjenom coveku, audiofilu, ciju sam sliku sistema postavio, potreban takav sistem da bi uzivao u muzici. Prosto, da li bi on mogao da uziva u muzici a da ispred sebe, kada sedne u fotelju, nema sistem koji "vredi" 12000 evra nego, recimo, 1200 evra? Moje je misljenje da, ako je stvarno ljubitelj muzike, a ne uredjaja i brendova, naravno da bi mogao. Sta ga sprecava u tome? Manja harmonicna izoblicenja? Vise mikrofarada u skupljem sistemu? Bolji finish kutija? Da ne pominjem egzoticnije interkonekte i specijalne materijale za dampiranje cd plejera koji uticu toliko da to ciju samo slepi misevi... Ako se cela stvar shvati kao isticanje, potrebom za dokazivanjem, statusnim simbolima, onda imam razumevanja, ima takvih ljudi, nije to za cudjenje.

Jos jednom kazem, ne zelim da me pogresno shvate oni koji imaju skupe sisteme. Ovde to ima obicaj da se odmah prevede kao zavist ili nesto u stilu: ko ti je kriv kad ne mozes da kupis, iako sa tim nema veze, i ne mislim u tom pravcu. Nekome je bila zelja iz detinjstva da ima ovo ili ono, neko jednostavno ne pita za cenu, neko jednostavno cuje ono sto velika vecina ljudi ne cuje (a mozda i ne, ali tako tvrde)... Ja to sve razumem. Ono sto me nervira je kad se sa omalovazavanjem prica o onima koji ne zastupaju misljenje da je hi-end jedino sredstvo kojim se moze doci do zvuka u kojem se moze uzivati i slusati muzika.

(Ako vam ovo u startu lici na postove DVV po obimu, slobodno preskocite :cheers , necu da se ljutim).

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ovo je provokacija!

Jedan forum 'oće da proguta drugi, a ovde se pokuÅ¡ava da pridobije podrÅ¡ka Älanova i napravi nekakav demokratski front, Å¡ta li?

Idem na odmor - Äuvajte mi forum!

Link to comment
Share on other sites

@Zeon,

Hvala ako mislish da sam ocajnik

Hvala, hvala, imponuje mi da me je Vule predlozio :cheers

Ja predlazem isto Vuleta da bude moderator novog foruma koji bi se zvao VuleDragicdoktor gde bi mogao da vodi polemiku sa ostalim svojim nalozima, kao sto je onomad radio... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...