Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Konacno mi je pre dva dana stigla porucena Benz Micro Silver MC glava za gramofon direktno od Kuzme.Moram napomenuti da je Kuzma zaista za svaku saradnju.Bez ikakvog kasnjenja mi je poslao paket koji je stigao u dan kada je rekao.Cak je u njega i spakovao neke rezervne gumice i srafove,i to besplatno.Zaista fenomenalan covek za saradnju.Ovom prilikom cu se javno zahvaliti i Kosti iz Korata koji je dosao kod mene preksinoc sa svim potrebnim alatom i kojekakvim skalamerijama za podesavanje glave i gramofona.Bogami sve je to trajalo dobrih dva sata i sada je gramofon konacno spreman za usviravanje.Kazu da je za glavu potrebno oko 50 radnih sati da prosvira kako treba.Moji prvi utisci su da je zvuk dosta prisutniji i sa veoma vecim autoritetom nego sto sam cuo na svojim gramofonima pre ovoga.Ono sto primecujem najvise, i to u odnosu na Clearaudio Concept je da je zvuk PRIMETNO analogniji.Kada poredim ova dva gramofona cini mi se da su sa Clearaudiom hteli da priblize zvuk vinila sto vise cd-u, a u slucaju Kuzme utisak je totalno suprotan.Zvuci kao gramofon.Kao stari dobri,mekani i prijatni gramofon,ali sa ne zanemarenim detaljima.Ne znam sta najvise utice na ovaj moj utisak,jer po prvi put u zivotu imam na gramofonu MC glavu i po prvi put slusam ovaj gramofon.Verovatno je celokupan utisak kombinacija i jednog i drugog.Ovo je prvi gramofon u mom zivotu koji APSOLUTNO nema nikakvih problema sa vibracijama.Ovo je jedini gramofon koji mogu da slusam veoma glasno i da pritom ne postoji nikakav brum na zvucnicima koji se javi prilikom velikih snaga zbog prenosa vibracija na sam gramofon.Komotno mogu da udaram prstom i po postolju na kome gramofon stoji i po samoj bazi gramofona i nista se ne cuje iz zvucnika.Tome verovatno doprinosi i njegova stamenita gradja..Baza je teska 13kg i oba tanjira 8kg,sto je ukupno 21kg.Eto prvi utisci su i vise nego odlicni....Evo par fotografija,a uskoro cu okaciti i neki klip.

post-11236-0-64052600-1363830656_thumb.j

post-11236-0-83107000-1363830672_thumb.j

post-11236-0-72741100-1363830685_thumb.j

post-11236-0-94589400-1363830708_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Visa klasa gramofona je cudo,o tom pisem odkad sam na forumu.Razlika je tu mnogo veca nego sto je medju cd plejerima i ulaganje novca opravdanije,naravno ako ostatak sistema dozvoli da se to jasno i cuje.Moze jedino da se desi da CD postane 9-ta rupa na svirali kao kod mene.Sistem sad izgleda sjajno!

@zika to su brojevi otpali od vibracija,kad sat nema subsasiju

Link to comment
Share on other sites

Nije gumica,vec kais.Kod belt drive gramofona tezina tanjira,inercija i dobar lezaj su osnova stabilne brzine.XL ima tanjir od 22kg,pa nije problem za kais ,ali ipak ima jos jedan motor.Ja imam naviku da uvek motoru malo pomognem da pokrene tanjir.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitke za gramofon :thumbsup2  

 

Jedno pitanje: ako su tanjiri 8kg teški, kako se gumica i motor izbore sa tolikom težinom? Nema proklizavanja?

Hvala.Sto se tice motora i kaisa,nema nikakvih problema zbog tezine tanjira.Nema nikakvog proklizavanja.

Link to comment
Share on other sites

Lep sistem, paznje vredan... :thumbsup2

 

 

 

 

Voleo bih da Äujem na ovom sistemu neÅ¡to od Block Out-a, npr. Raskorak...

..za tu vrstu muzike ti nije potreban sistem od 20.000 i kusur eura, sasvim je dovoljna i najobicnija yamaha! Za zanr muzike kojoj pripada Block Out, mnogo je vaznija poruka koju nosi.. od kvaliteta same reprodukcije! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Pa ako tako gledamo, nije potreban ni za Echoes od Pink Floyd...

 

Ako se Vranjković trudi da to zvuÄi dobro, zaÅ¡to mi ne bi cenili trud koji on i oni ulažu da albumi budu i produkcijski korektni...

 

No da ne skrećemo sa teme... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...