Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

48 minuta ranije, baal said:

Odlično izgleda. Šteta što nije u vlasništvu nekog našeg, odavde...

ovde,ovako nesto?..idi begaj..bitnije je hrcakati sprave sa aluminijumskim kucistima od po 50-100 kila,plinthove od mesarskih panjeva,i onda si masha u civilu...

:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Opasan amp!!!

LK 280 - Jedno od najpodcenjenijih pojacala na SH trzistu.Samo nenormalan worldwide hajp(gde se i mi uklapamo) i naimov servis drzi naim nap 250 toliko skupljim.Da ne pominjem ovu monoblok varijantu sa Spark-om,to je u nivou 135x2.Drugar je kupio 2 lk280 za 500€ plus transport,smešno.Ubilo se za pravljenje brutalnog aktivnog sistema iz kakvog su izvađeni.

Procitajte malo po google...ja sam već pisao, da ne ponavljam ...google pamti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baal said:

 

Linn je odlicna manufaktura, ja sam imao kod mene u posedu entry level komponente od Linn-a, mali  i slabi linn majik I (1996 godiste), linn index mkII kutije sa ku stone stalcima, ali bez obzira na to sto je entry level , zvuk mi je ostao u izuzetno lepom secanju.

Zamalo da pazarim pre nekih pola godine snagas od gospodina iz Backog Petrovca Lin lk 140 mslm da je bio, i cena je bila korektna, ali ja nisam imao municije, sad kada sam dosao do municije...Linn je prodat, pa je izbor pao na naim nait5i.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sondek said:

Opasan amp!!!

LK 280 - Jedno od najpodcenjenijih pojacala na SH trzistu.Samo nenormalan worldwide hajp(gde se i mi uklapamo) i naimov servis drzi naim nap 250 toliko skupljim.Da ne pominjem ovu monoblok varijantu sa Spark-om,to je u nivou 135x2.Drugar je kupio 2 lk280 za 500€ plus transport,smešno.Ubilo se za pravljenje brutalnog aktivnog sistema iz kakvog su izvađeni.

Procitajte malo po google...ja sam već pisao, da ne ponavljam ...google pamti.

da da, zna cika sondek sta je dobro......slazzem se sa vama potpuno!!!!

Link to comment
Share on other sites

Radost moja i sreca zbog slucajno naislog ampa u moj sistem.

photo5886376679625043213.thumb.jpg.9cf5e5e6fea785ccc81e2c1421322125.jpg

Ne mogu Vam opisati koliko sam srecan da i ja odagnam sumnju. Toliko sam citao po forumima o Naim pojacalima i poceo da sumnjam u svoj sud koji sam stekao sa licnim Nait primerkom pre 30 i kusur godina. Na svu srecu zatekao se Najjaci primerak kod mene u sistemu pre par minuta...

photo5886328683365510621.thumb.jpg.db6bc154504d4bd3eac8bbf2de8c2b65.jpg

... i zadrzace se jos par minuta... i nikad vise... Pravo pojacalo za penzionere da slusaju radio, nenametljivo, ne vristece, bez visokih, bez dubokih basova, lepo kolorisano u srednjem i blagim cebetom preko zvucnika, taman za ove hladnije dane da ne nazebe. Tako da moj sud o naimu od pre 30 godina je pravi i nikad vise necu ni pomisliti da ga poslusam.

Pozdravljam Naimovce i uopste ne zelim da ih razuverim da sem plave boje postoji i drugih boja, nek uzivaju u plavoj

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, sondek said:

Zna bolje Baal,to je ko s ribama-od ovih sto šmekaju bolje znaju oni koji... :D

:D:D:D
Ja sam prezadovoljan zvukom. Od momenta kada sam formirao kombinaciju Kairn/LK280 pre 8-9 godina bio sam siguran da je to to, da imam pojačalo kakvo želim i da bih to mogao da slušam jako dugo. Zna to Sondek, često smo se čuli u to vreme. Kasnije je došao Spark koji sve to podiže na viši nivo - mnogo ozbiljnije rešena struja u toj kombinacij, Numerik kao DAC, a onda i razni kablovi koji su podigli sistem, naročito strujni. Svako ko se igrao kablovima zna da oni služe da se fino našteluje zvuk onako kako to vama odgovara. Ja sam sa svakim kablom dobijao pomak napred. Dugo to traje, ali je zadovoljstvo veće kad sam formiraš sistem. Dugo sam tražio i zvučnike, isprobavao, ali sve to dosta zavisi od finansija i, naravno, strpljenja...
Imam drugare kojima se ne dopada Linn i ja to poštujem, ali se ni meni ne dopadaju baš ni njihovi sistemi... Kad smo već kod potcenjivanja Linn-a. Dešavalo se da dođu ljudi da čuju pa kažu da su očekivali nešto drugo da čuju. Nikad nisam shvatio šta je to drugo.
Neka svako sluša šta mu je po volji, šta čuje ili šta misli da je dobro...



 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, impuls said:

Radost moja i sreca zbog slucajno naislog ampa u moj sistem.

photo5886376679625043213.thumb.jpg.9cf5e5e6fea785ccc81e2c1421322125.jpg

Ne mogu Vam opisati koliko sam srecan da i ja odagnam sumnju. Toliko sam citao po forumima o Naim pojacalima i poceo da sumnjam u svoj sud koji sam stekao sa licnim Nait primerkom pre 30 i kusur godina. Na svu srecu zatekao se Najjaci primerak kod mene u sistemu pre par minuta...

photo5886328683365510621.thumb.jpg.db6bc154504d4bd3eac8bbf2de8c2b65.jpg

... i zadrzace se jos par minuta... i nikad vise... Pravo pojacalo za penzionere da slusaju radio, nenametljivo, ne vristece, bez visokih, bez dubokih basova, lepo kolorisano u srednjem i blagim cebetom preko zvucnika, taman za ove hladnije dane da ne nazebe. Tako da moj sud o naimu od pre 30 godina je pravi i nikad vise necu ni pomisliti da ga poslusam.

Pozdravljam Naimovce i uopste ne zelim da ih razuverim da sem plave boje postoji i drugih boja, nek uzivaju u plavoj

Ne znam Deki, ne bih da trosim vreme i moje i tvoji , da te probam razuveriti, ali se grdno varas, Ovam moja petica i ,sve radi suprotno od toga sto si ti sada naveo u svom postu, da se ne ponavljam sa audio haj faj epitetima, socno,visoko,detaljno,duboko,otvoreno, kompaktno, apropo zvucne slike jelte....pa eto ti naljeti do mene ...pozz...i obavezno ako dolazis ponesi svoju hifu, mogu i ja do tebe sa mojim Naim-om...svejedno je.

E da, nije mi nesto jasno, kad neko kaze da je nesto blago kolorisano, kako to zna, kada ne zna kako zvuci original, tj ono sto hocu da kazem je da nema nekog repera koji ujedinjuje sve zvukove ili ti tonove,, pa da mozemo znati kako zvuci refernca i da nam to bude osnovno polaziste...toga u hifi nema, svako subjektivno slusa svoj sistem.

Srdjan

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, sunface said:

kad neko kaze da je nesto blago kolorisano, kako to zna, kada ne zna kako zvuci original, tj ono sto hocu da kazem je da nema nekog repera koji ujedinjuje sve zvukove ili ti tonove,, pa da mozemo znati kako zvuci refernca i da nam to bude osnovno polaziste

Istina svako zvuk dozivljava na svoj nacin. istina i da nemam referentni izvor, ali ko ga ima i da moze da tvrdi da je to etalon za poredjenje sa drugim sistemima. ja sam opisao kao zvuci kod mene a i dva prijatelja trenutno sede i na prvi ton su rekli isto sto i ja bez da sam im sugerisao. Recimo najjednostavnije da Naim nap250 u odno su na moju doxu meni ne vredi ni pet posto doxe a doax nije najbolja, cuo sam mnogo boljih pojacala kod sebe.

Mozda noviji proizvodi drukcije zvuce, ne zelim da proveram ali znam da Naimov dac nije imao sta da radi pored Acoustic Invader dac-a i da ga je prijatelj odmah prodao.

Ono sto je interesantno da mi se zvuk poklapa sa slusanjem istog ampa kod Sondek au sistemu, ne postoji gornji visoki i ne postoji donji bas, izgleda kad su projektovali taj amp nisu jos znali da u muzici postoj i te frekvencije. ili su ga toliko prigusili da n eproosciluje pa sve ubili u njemu.

Srdjane hvala na pozivu ali nema nameru vise da trosim vreme na naim i jos u nepoznatom sistemu koji se slusa sa pola metra razmaka, to je vise monitorsko slusanje i nije ono sto ja slusam u svojoj prostoriji

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, impuls said:

Istina svako zvuk dozivljava na svoj nacin. istina i da nemam referentni izvor, ali ko ga ima i da moze da tvrdi da je to etalon za poredjenje sa drugim sistemima. ja sam opisao kao zvuci kod mene a i dva prijatelja trenutno sede i na prvi ton su rekli isto sto i ja bez da sam im sugerisao. Recimo najjednostavnije da Naim nap250 u odno su na moju doxu meni ne vredi ni pet posto doxe a doax nije najbolja, cuo sam mnogo boljih pojacala kod sebe.

Mozda noviji proizvodi drukcije zvuce, ne zelim da proveram ali znam da Naimov dac nije imao sta da radi pored Acoustic Invader dac-a i da ga je prijatelj odmah prodao.

Ono sto je interesantno da mi se zvuk poklapa sa slusanjem istog ampa kod Sondek au sistemu, ne postoji gornji visoki i ne postoji donji bas, izgleda kad su projektovali taj amp nisu jos znali da u muzici postoj i te frekvencije. ili su ga toliko prigusili da n eproosciluje pa sve ubili u njemu.

Srdjane hvala na pozivu ali nema nameru vise da trosim vreme na naim i jos u nepoznatom sistemu koji se slusa sa pola metra razmaka

Tih pola metra mi garantuju da nema refleksija, znaci samo direktan zvuk.....sto kod tebe koliko ja znam , u tvojoj sobi nije slucaj.

pozz

P.S.

Tesko da bi Naim postigao takav uspeh u  svetu, da je takav kakav ga ti opisujes...nit sredine, a nit krajeva.....ali opet ti ga dozivljavas na takav naciini to je okej...samo ne treba druge ubedjivati u pogresne stavove.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sunface said:

Linn je odlicna manufaktura, ja sam imao kod mene u posedu entry level komponente od Linn-a, mali  i slabi linn majik I (1996 godiste), linn index mkII kutije sa ku stone stalcima, ali bez obzira na to sto je entry level , zvuk mi je ostao u izuzetno lepom secanju.

objektivno imao si više sreće od mene, bio sam vlasnik indexa neko vreme, doduše ne znam koji mk, ubedljivo najgore kutije u mojoj sobi ikada. amp je bio magnum 125, sto je najgore golim rukama sam to doneo iz londona, vozom, iskilavio se za medalju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NL. said:

oba sistema deluju fenomenalno, a verujem da sviraju još bolje  :thumbsup2

Baal, koji je gramofon u tvom sistemu, takođe LP12?

Puno pozdrava, NL.

 

 

Pozdrav!
Ne, gramofon je Thorens TD160B MKII.
Nisam imao prilike da čujem Linn gramofon u mom sistemu. Voleo bih da ga čujem, a i da ga kupim za svoj sistem ako ima smisla takvo ulaganje, ali pošto je to ozbiljnija investicija, onda će to da sačeka neka bolja vremena. Kao što se ovo sklapalo dugo vremena, tako će doći na red i neki LP12 ili nešto drugo. Za sad sam zadovoljan ovim što imam.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sunface said:

E da, nije mi nesto jasno, kad neko kaze da je nesto blago kolorisano, kako to zna, kada ne zna kako zvuci original, tj ono sto hocu da kazem je da nema nekog repera koji ujedinjuje sve zvukove ili ti tonove,, pa da mozemo znati kako zvuci refernca i da nam to bude osnovno polaziste...toga u hifi nema, svako subjektivno slusa svoj sistem.

Srdjan

Na primer, ja kod mog sistema volim prirodnost koju mi nudi, što mogu da čujem nešto u celini sa svim detaljima, a ne samo kao detalje, jer slušam muziku pre svega. Međutim, to je moj doživljaj prirodnosti. Na kraju krajeva, strašno je teško definisati sve što svako od nas čuje. Različiti smo.
Nekome je osećaj prirodnosti kada čuje činelu iza leđa ili da mu bas drma prozor. Nekome je glavni kriterijum da čuje kako neko oblizuje usne. Za mene to nije prirodno, to je nabudženo, jer ja volim sve to u nekoj razmeri i odnosu koji meni prija.
Nismo svi naštelovani isto, ne volimo iste stvari. Bilo bi i dosadno da je tako. Neka svako sebi traži šta mu najviše prija. Zbog toga i postoji veliki broj proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...