Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Po stavu se prikljuÄujem retroman-u , s time da sam ja odluÄio u zadnjih godinu - dvije okrenuti se u kolekcionarskom smislu , s mase na klasu ( bez da ikoga vrijeÄ‘am , ja cijenim svaÄiju kolekciju i svaki raznoliki stav ) odluÄio sam se za 46e , i to prvenstveno s velikim " reel " om , i na neke devijacije ako neÅ¡to " uleti " , Äekam pet glasa " za " s foruma i poÄinjem postavljati slike .............

pozdrav ljubiteljima svega što se okreće !

Link to comment
Share on other sites

Da li ih samo skupljaš radi kolekcije ili od toga i nešto koristiš?

Koristim po potrebi samo kasete koje imam u vise komada(bar dve iste).One koje imam po jedan primerak cuvam iz kolekcionarskih razloga neotpakovane.Nadam se do kraja godine da cu doci do brojke 1000.A onda cu da slikam svih 1000 kaseta i ovde postavim slike.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju moj jedva cekam taj trenutak,isto radim kao i ti jedna kasete ide meni jedna bratu blizancu,treca ako je ona koju nemam za snimanje da vidim kakav je kvalitet,sve ostalo je za razmenu ili prodaju Ja trenutno imam masu kaseta koje mogu da prodam ali cene mozda nsu adekvatne nasim uslovima.Primer ja sam za sebe nabavio THATS EX 46 vrhunska kasete koju tesko mzete da nabavite po ceni od 10 evra jer sam hteo i mogao to da utadim , po kojoj ceni da je ovde prodam, i za sta da je menjam.Mnogi forumasi samo pricaju kako je nesto enormno skupo,a to isto u zivotu ne bi prodalo za tu cenu bilo da se radi o audio uradjajima ili bilo kojoj stvari..Mnogo sam razocaran takvom pricom ali takav je zivot i sa time mora da se zivi.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko probao da snima na reel kasetice, ja sam se skroz srozao kada sam je ubacio u Akai posle opravke a ono užas. Premro sam da dek nevalja a onda sam probao u V7000 i isto, ne može da natera bias, snimak loš, mutan. U fruge nisam ni probao da ubacim. Probao sam dva komada i oba će biti samo za izlog, Možda ću u jednu premotati neku dobru traku pa da se igram, kakva su vaša iskustva?

Pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

Jel neko probao da snima na reel kasetice, ja sam se skroz srozao kada sam je ubacio u Akai posle opravke a ono užas. Premro sam da dek nevalja a onda sam probao u V7000 i isto, ne može da natera bias, snimak loš, mutan. U fruge nisam ni probao da ubacim. Probao sam dva komada i oba će biti samo za izlog, Možda ću u jednu premotati neku dobru traku pa da se igram, kakva su vaša iskustva?

Pozdrav

Sandro

Potpuno ista kao i tvoja, ja sam dobio jednu na poklon od siniše ali ista stvar kao i kod tebe....................kao što je jednom retro-man rekao, kazete samo za slikanje deckova.

Link to comment
Share on other sites

Hm, el moguće da je moj dek tolika kanta, da meni kasetice zvuÄe skroz ok? Mislim, nisu mi kao Chrome Maxima ili SA-X, ali to nisam ni oÄekivao...

Ne, nego sam ja kretenÄina koja nije ukapirala da iako stiska monitor dugme na deku, na pojaÄalu nije ukljuÄen tape monitor nego stoji na source....

U pravu ste za kasetice, kod mene drže bias kako tako nekih 4,5 minuta ali onda poÄne da propada, pa i snimak bude bljak... Å to kaže Sandro, biće namotana neka bolja traka, samo da naÄ‘em malo vremena za to...

Pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel neko probao da snima na reel kasetice, ja sam se skroz srozao kada sam je ubacio u Akai posle opravke a ono užas. Premro sam da dek nevalja a onda sam probao u V7000 i isto, ne može da natera bias, snimak loš, mutan. U fruge nisam ni probao da ubacim. Probao sam dva komada i oba će biti samo za izlog, Možda ću u jednu premotati neku dobru traku pa da se igram, kakva su vaša iskustva?

Pozdrav

Sandro

Isto i na z6000 , na zalost zx7 ne radi pa ne znam da li bi na njemu uspela kalibracija ( s obzirom da ima vrlo sirok opseg kalibracije). Uradio sam sledece - uzeo dve Maxell trake izvadio traku i ubacio na kolute - kosta malo vremena ali se bar dobije upotrebljiva kaseta. Jos nesto - standardna 60min. traka je deblja od originalne , uputnije je koristiti 90min traku i odseci je kada se napuni kolut. Puno srece.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...