Jump to content


Moj HI-FI


Duka

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Ma nije upitno koliko Å¡ta vrijedi, ali istina je da ovaj koji je skuplji u 90 % sluÄajeva svira bolje, ni približno puta bolje koliko je skuplji, ali svira bolje !!! No bitno ga je ukopiti u sistem, a jaj joÅ¡ nisam Äuo potpuno neuralan kabel....
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je hosse sto si se oglasio posto sam imao nameru da uzmem kimber od tebe, ali sam zakasnio!

Ima li neko jos neki konkretan predlog? Potrebna duzina je 2x3m, a gornja granica je 150-200e!

Link to comment
Share on other sites

@brca

Trenutni sistem je:

Grundig CD7550 (cd),

Grundig V7000 (pojacalo),

Grundig FL10 (zvucnici),

Kablovi - obicni (fabricki, najjeftiniji) interkonekt i zvucnicki Bandridge (2x1,5 mm2, oko 70-80 din/m').

A skupi sistem koji losije svira je dat u temi

Slušao sam ovaj sistem - Karan sa Mark Levinson cd-om, u Hi End oprema.

Dosta neutralan kabl je, po meni, Oehlbach obicni bakarni.

@duka

Ako mozes probaj Oehlbach Silverstream 2x4mm2 pljosnati, po meni odlican HiFi zvucnicki kabl sa ok cenom.

Ustvari, probaj sve do cega mozes da dodjes a da nemoras odmah da platis, pa sam izaberi.

Poz

Link to comment
Share on other sites

@brca

Trenutni sistem je:

Grundig CD7550 (cd),

Grundig V7000 (pojacalo),

Grundig FL10 (zvucnici),

Kablovi - obicni (fabricki, najjeftiniji) interkonekt i zvucnicki Bandridge (2x1,5 mm2, oko 70-80 din/m').

A skupi sistem koji losije svira je dat u temi

Slušao sam ovaj sistem - Karan sa Mark Levinson cd-om, u Hi End oprema.

Dosta neutralan kabl je, po meni, Oehlbach obicni bakarni.

@duka

Ako mozes probaj Oehlbach Silverstream 2x4mm2 pljosnati, po meni odlican HiFi zvucnicki kabl sa ok cenom.

Ustvari, probaj sve do cega mozes da dodjes a da nemoras odmah da platis, pa sam izaberi.

Poz

Link to comment
Share on other sites

@brca

Jeste, to je taj sistem.

Po meni promasaj je u zvucnicima (tim od 230 kg). To se dere, violina kao da je od plastike il metala...

Karan ne radi lose pojacala, al zvucnici su mu promasaj.

To je pravi primer promasenog sistema od vise (desetina) hiljada evra.

Tu kablovi nepomazu!

Link to comment
Share on other sites

Sad sam video i zakljucanu temu u HIFI audio - Sistem od 500 EURA VS vise desetina hiljada .

Imam vise hifi komponenti pa probam razne kombinacije.

Jedan sistem je:

Denon DCD-2560,

Audio Innovations S500

Grundig FL10,

VdH Second, Oehlbach silver 2x4mm2.

Kostao me je nesto manje od 2000 evra.

Nabavio sam i:

Grundig CD7550

Grundig V7000.

Oba nekostaju koliko interkonekt iz prethodno navedenog sistema!

Posle duzeg slusanja, mogu samo da kazem da Grundig-ov sistem kosta 4 x manje, a svira bolje.

A oba sviraju bolje od sistema Karan sa M.L. cd-om (cene vise hiljada il desetina hilj. evra).

Toliko o sistemima i cenama.

Pozdrav.

PS Samo vezbajte :roll:

Link to comment
Share on other sites

@brca

Jeste, to je taj sistem.

Po meni promasaj je u zvucnicima (tim od 230 kg). To se dere, violina kao da je od plastike il metala...

Karan ne radi lose pojacala, al zvucnici su mu promasaj.

To je pravi primer promasenog sistema od vise (desetina) hiljada evra.

Tu kablovi nepomazu!

Link to comment
Share on other sites

@brca

Nema ljutnje...

Sve je to samo prica.

Veliko je pitanje ko je i koliko sistema slusao i u kom, da kazem, cenovnom razredu...

Priznajem da nepratim HiFi dugo, negde 27 godina. Ima iskusnijih ljudi koji su mnogo toga vise culi.

Ja iznesem svoje misljenje, ko se ne slaze ok, ko se slaze opet dobro.

Meni je jasno da niko nije cuo Grundig sistem, pa tesko da moze da ga komentarise.

Kad bi cuo, tad bi mi komentar i nesto znacio, ovako to je samo naklapanje...

Pozdrav

:crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Gagi hvala na ponudi, surfovao sam malo netom, gledao sam sta je Oehlbach Rattle Snake, s` obzirom da mi je sama firma relativno nepoznanica, znam da postoje ali se nikad nisam interesovao za njihov program! Ovaj kabl me podseca na jedan DIETZ-ov model uradjen u istom fazonu, cak ga je testirao Velja Hrnjak u nekadasnjem Audiofonu! Prvom prilikom kad me put nanese na tvoju stranu javljam ti se i dogovaramo!

Link to comment
Share on other sites

Nije neki kabl, al nikad ne znas dok ne probas...

Javi se pa cemo se dogovoriti.

Ja sam nesto u vintage fazi, pa za nekih 200-tinak evra moze da se pazari drugi sistem (pojacalo i zvucnici) koji svira, veruj mi, mnogo mnogo mnogo dobro.

I ja sam nekako vise za to nego za neke kablove...

Kad vidim cene od par hiljada evra za zicu znam da je HiFi velika prevara.

A veruj mi slusao sam mnogo mnogo sistema (za skoro 30 god),

trenutni sistem koji slusam moze da postidi skoro sve te kao HiEnd sisteme. A po odnosu cena - zvuk, mozda su bolji sistemi od 10000 il 20000 evra, ali su bolji u nijansama ili procentima, nisu bolji ni 2 puta a kamoli 100 puta.

Nije da pricam bajke, dodji do mene pa ces cuti.

Slobodno se javi na PM ili mail.

Pozdarv.

:crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nakon 10-ak godina rada dodje i trenutak za malo licne higijene, ciscenje prasine, malo kontakt spreja....

Ocisceni su kontakti selektora i cincevi.

Ovo je ujedno i bila prilika da se malo bolje osmotri topologija samog uredjaja.

Na prednjoj ploci postoji selektor GAIN 26 ili 40 db, zanimljivo je sto se njime premoscava preamp s` tim da je potenciometar i dalje u upotrebi (samo pojacalo nema mogucnost rada kao snagas sa nekim drugim preampom!).

U preampu je BB opa 604, a na izlazu par toshiba 2SA1302, 2SC3281. Zanimljivo je i to sto koristi brze ispravljacke diode umesto greca.

post-1951-128510620474_thumb.jpg

post-1951-128510620484_thumb.jpg

post-1951-128510620496_thumb.jpg

post-1951-128510620513_thumb.jpg

post-1951-128510620525_thumb.jpg

post-1951-128510620474_thumb.jpg

post-1951-128510620484_thumb.jpg

post-1951-128510620496_thumb.jpg

post-1951-128510620513_thumb.jpg

post-1951-128510620525_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sad sam video i zakljucanu temu u HIFI audio - Sistem od 500 EURA VS vise desetina hiljada .

Imam vise hifi komponenti pa probam razne kombinacije.

Jedan sistem je:

Denon DCD-2560,

Audio Innovations S500

Grundig FL10,

VdH Second, Oehlbach silver 2x4mm2.

Kostao me je nesto manje od 2000 evra.

Nabavio sam i:

Grundig CD7550

Grundig V7000.

Oba nekostaju koliko interkonekt iz prethodno navedenog sistema!

Posle duzeg slusanja, mogu samo da kazem da Grundig-ov sistem kosta 4 x manje, a svira bolje.

A oba sviraju bolje od sistema Karan sa M.L. cd-om (cene vise hiljada il desetina hilj. evra).

Toliko o sistemima i cenama.

Pozdrav.

PS Samo vezbajte :lol:

Link to comment
Share on other sites

Probao sam viÅ¡e zvuÄnika sa Innovations-om (JBL, Kirkseater, AR, Celestion...), a sluÅ¡ao sam ga u raznim sistemima (zvuÄnika - npr. Triange Antal, cd-a, kablova itd.) i mogu reći da sa Grundig FL10 svira fantastiÄno!

Nemam viška par hiljada evra pa da se još poigram, a i nema potrebe. Mnogo se dobro uklapaju. Sa tim sistemom sam prezadovoljan, i po zvuku i po dizajnu. Jedino što ću verovatno jednog dana zameniti Denon DCD-2560.

Iskreno, da imam desetak hiljada evra ne znam Å¡ta bih drugo kupio.

Ali, Grundig sistem me je raspametio, nisam mogao ni da zamislim da tako svira!!!

Još malo da ga doradim (kablovi) i da ga postavim kako treba, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

A da, probaću joÅ¡ i sa zvuÄnicima koje pravim MurphyBlaster Productions CAOW1.

Sve komponente sam nabavio, još samo kutiju da napravim (i stalke).

To će svakako biti interesantno i predpostavljam da će zvuÄati mnogo dobro.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...