Jump to content


Moj HI-FI


Duka

Recommended Posts

Cao svima,

evo i ja da predstavim svoj sistem. Posle ko zna koliko uredjaja, utrosenog vremena i para sastavio sam sistem koji izgleda ovako!

Pojacalo: Pioneer A-07,

CD: Pioneer PD-S 06,

Deck: Sony TC-K715S,

Tuner: Pioneer F-502RDS,

Zvucnici: Jamo D-830.

Interkonekt CD-AMP: VDH Thunderline.

Zvucnicki kablovi su bili Cable talk 3.1, ali zbog male duzine trenutno svira ofc no name, 4.0mm2.

Stalci su rucni rad, od inoxa.

Polica za uredjaje je ID dual combo.

Pojacalo je jako redak primerak. A-09 se pojavi na oglasu s` vremena na vreme, ali 07 sam samo jednom video, i to bas na ovom forumu!

Secam se da sam `98 u What HI-FI gledao i citao o PD-S 06 i delovalo mi je tako daleko....., a onda sam ga slusao jednom prilikom u klubu audiofila u Zemunu, i par godina kasnije kupio bas taj!

Ovaj dek sam prvi put video kod druga, koji me je inace i inficirao HI-FI-jem. To je bio najbolji dek koji sam ikad video (do tad), bila je `96-`97, a njemu je stigao odnekud iz inostranstva. Kad mi se ukazala prilika kupio sam ga, novog u Sony prodavnici na Slaviji koju su zatvarali. Bila je `99, i rat je tek bio zavrsen.

Zvucnici. Pre Jama imao sam Tannoy M2, extra su me sluzili, i danas ih cuvam za neki buduci B sistem. S` obzirom da oni nisu bili na nivou ostalih komponenti u sistemu, zamenjeni su sa D-830. Obisao sam sve moguce radnje i oni su najbolje svirali od svega sto sam cuo (granica je bila 1000e).

Tuner je tu zato sto se uklapa bojom. Pre njega je bio Denon TU-255.

post-1951-128510604078_thumb.jpg

post-1951-128510604099_thumb.jpg

post-1951-128510604132_thumb.jpg

post-1951-128510604178_thumb.jpg

post-1951-128510604251_thumb.jpg

post-1951-128510604078_thumb.jpg

post-1951-128510604099_thumb.jpg

post-1951-128510604132_thumb.jpg

post-1951-128510604178_thumb.jpg

post-1951-128510604251_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Sve ovo dosta dobro zvuci, mada uvek ima prostora za neke promene.

Moja soba je uzana i duga, tako da su zvucnici blizu bocnih zidova, i daleko od zadnjeg zida,

sto i nije dobro s` obzirom da je kutija bas refleks konstrukcije.

Voleo bih da cujem neko drugo pojacalo u mom sistemu. Svidjaju mi se Electrocompaniet integralci, mada me je

zainteresovao i Thule IA 100!

Tu su i zvucnicki kablovi koje treba "resiti"....

Ali,.... dok nisam kupio ove zvucnike slusao sam zvuk, sad slusam muziku!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Polica je firme "Interactive design", model "dual combo", dimenzije: Duzina 112, Visina 73, Dubina 55cm.

Ta firma se bavila nekad ovakvim stvarima, a danas su prosirili delatnost i rade sve i svasta.

Ja kad sam je kupovao nije bila u zvaniÄnom katalogu nego su mi radili po porudžbini, evo i sajt firme za kontakt!

http://www.id.co.yu/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ljudi zar je moguce da se svi lozite na to pojacalo ?!?!?! cuo sam ga bas u takvom sistemu, i nista to nije posebno. prava zvezda ovog sistema je cd plejer, izvanredna sprava. medjutim ako cemo da budemo realni to je ipak sve samo pioneer...ali i pored toga taj cd moze da se zasluzeno nadje i u daleko skupljim sistemima.

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo dosta dobro zvuci, mada uvek ima prostora za neke promene.

Moja soba je uzana i duga, tako da su zvucnici blizu bocnih zidova, i daleko od zadnjeg zida,

sto i nije dobro s` obzirom da je kutija bas refleks konstrukcije.

Voleo bih da cujem neko drugo pojacalo u mom sistemu. Svidjaju mi se Electrocompaniet integralci, mada me je

zainteresovao i Thule IA 100(ipak, dva para sankena su u pitanju!).

Tu su i zvucnicki kablovi koje treba "resiti"....

Ali,.... dok nisam kupio ove zvucnike slusao sam zvuk, sad slusam muziku!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pricao sam sa covekom koji je imao kombinaciju tih pojacala i Tannoy D serije. Rekao je da je to tako dobra sinergija...

Video sam Rotel snagase i deluju veoma zanimljivo, a i cenom su pristupacni. Ne znam kako sviraju, nikad ih nisam slusao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam kod kolege Å¡luÅ¡ao 8tc i moram priznati da me je kabel u tom set up razoÄarao..... A ja sam ga mislio kupiti prije nego sam prodao hero interkonekt, evo baÅ¡ razmiÅ¡ljam i ne znam baÅ¡ niÅ¡ta dobro Å¡ta bi rekao za taj kabel, no može biti da nije legao u sistem, denom pma700 i dcd700 i b&w602 , inter - hero. OÄekivao sam bas, niÅ¡ta spektakularno, a visoki po meni koma. Ja sam mislo da će u tom sistemu prÅ¡tati visoki ali suprotno, sve je bilo muljavo. Kolega je prije toga ima 4pr i u odnosu na tc nisam primjetio nikakav skok. Dobro je Å¡to se lako proda tako da je prodan isti dan kada je stavljen u oglase!!! No puno ovisi o sustavu, meni je moj synergistic je puno bolji kabel od kimbera ( bar meni i onima koji su Äuli oba ), tako da polovan se isplati probati, ali kao nov mislim da je on debelo precjenjen !!!!

Link to comment
Share on other sites

Kabl = ekvilajzer!!!

Vidi sta ti treba il fali u sistemu pa prema tome kupuj zicu...

Najbolja varijanta je kad ne moras kablom da sredjujes zvuk sistema, kad dotle dodje - to je lose sastavljn sistem!

Ako ti sistem lepo svira sa 'obicnim' (neutralnim) kablovima, onda je to pun pogodak;

a ako moras zvuk da 'peglas' kablovima, onda si negde pogresio.

Kad vidim cene nekih zica, pomislim ko je tu lud!

Sistem koji trenutno slusam kosta manje od mnogih tzv. 'hiend' kablova, a bolje zvuci od svi tih 'hiend' sistema...

Ceo sistem, koji trenutno slusam, me je kostao oko 500 e; a svira bolje od sistema placenih vise desetina hiljada evra!

Ako volis da vezbas, hifi je prava stvar za to. Spremi pare i vezbaj. Jednog dana ces shvatiti...

Link to comment
Share on other sites

Kabl = ekvilajzer!!!

Vidi sta ti treba il fali u sistemu pa prema tome kupuj zicu...

Najbolja varijanta je kad ne moras kablom da sredjujes zvuk sistema, kad dotle dodje - to je lose sastavljn sistem!

Ako ti sistem lepo svira sa 'obicnim' (neutralnim) kablovima, onda je to pun pogodak;

a ako moras zvuk da 'peglas' kablovima, onda si negde pogresio.

Kad vidim cene nekih zica, pomislim ko je tu lud!

Sistem koji trenutno slusam kosta manje od mnogih tzv. 'hiend' kablova, a bolje zvuci od svi tih 'hiend' sistema...

Ceo sistem, koji trenutno slusam, me je kostao oko 500 e; a svira bolje od sistema placenih vise desetina hiljada evra!

Ako volis da vezbas, hifi je prava stvar za to. Spremi pare i vezbaj. Jednog dana ces shvatiti...

Link to comment
Share on other sites

Ma nije upitno koliko Å¡ta vrijedi, ali istina je da ovaj koji je skuplji u 90 % sluÄajeva svira bolje, ni približno puta bolje koliko je skuplji, ali svira bolje !!! No bitno ga je ukopiti u sistem, a jaj joÅ¡ nisam Äuo potpuno neuralan kabel....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...