Jump to content


Sanyo TP-20, podešavanje anti-skatinga


HMrules

Recommended Posts

Danas sam jednom mom dobrom drugu zamenio glavu, stavio AT-VM95 ML na Sanyo TP-20, podesio glavu protaktorom, podesio gaznu silu ali nigde nema podešavanje za anti-skating, čak sam i googlao po netu ali po onome što sam video izgleda da zaista nema anti-skating.
Interesuje da li je neko imao taj model gramofona i da li možda neko zna da li može ipak anti-skating da se nekako podesi na tom gramofonu?

Link to comment
Share on other sites

nema...možda je fabrički podešen uz glavu koja je išla uz njega ali to ti sad ne znači mnogo...

 

jedina stvar koju možeš da uradiš je da nađeš ili test ploču ili neku ploču sa praznom stranom i možda povećaš malo gaznu silu ako previše šeta...ili da otvoriš gramofon i vidiš da li postoji neki feder za anti skating ili nešto slično...

 

mnogi gramofoni, i to baš audiofilskih firmi, nemaju anti skating, neki misle da je bespotreban...verovatno nije, ali eto, još jedan razlog za hifi polemike...

Link to comment
Share on other sites

Ok.
Inače na test ploči bez brazda igla ide ka centru a trebalo bi da stoji u mestu.
Rekao sam drugaru da prvom prilikom proda trenutni gramofon i uzme bolji sa anti-skatingom.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

M da :rolleyes:. Imali i drug iz zgrade u PA i ja sedamdesetih TOSCA HiFi, RIZ, neka BSR licenca. Huh, Bogo moj kakva muka. Kod drugara prejak antiskejting, nemereš ništa. Zuji zunzara iz levog kanala, pa to ti je. Pošto je bio na oprugu isečemo oprugu cvikcanglama i bi znatno bolje. Kod mene je nekako radio ali podešen na minimum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...