Jump to content


Vintage skretnica


Djoleks

Recommended Posts

Pozdrav drugari,srecna nova godina.Imam jedne stare zvucnike pa bih osvezio skretnicu 10uf/10/100 MKT 344 HQ pored je philips logo.Pitanje je ima li smisla menjati posto se radi o kutijama 40+ godina,i sta bi bilo krsteno tu staviti??Ima par komada i razlika je samo u uf.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, giZ_Mo said:

Ако кутија даје звук који ти прија зашто би уопште нешто прерављао?!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

Verovatno da bih ga podigao na visi nivo,a da prija i neprija nesto bas 😁.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Djoleks said:

Imam jedne stare zvucnike pa bih osvezio skretnicu 10uf/10/100 MKT 344 HQ pored je philips logo.

Te MKT ja ne bih dirao, jedino ako u skretnici ima nekih elektrolitskih kondenzatora, njih treba zameniti ili sa blok kondenzatorima (ako je fizički moguće) ili sa novim elkovima.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, zek said:

Te MKT ja ne bih dirao, jedino ako u skretnici ima nekih elektrolitskih kondenzatora, njih treba zameniti ili sa blok kondenzatorima (ako je fizički moguće) ili sa novim elkovima.

Ima jedan veci bipolarni,hvala na korisnim informacijama,tako cu i uraditi.

Link to comment
Share on other sites

Za elektrolitske bipolarce, preporuka ide firmi F+T, a za blokove firmi Accutronics. Na putu signala obavezno blokovi i tu postoji jedan stari trik. Potrebnu vrednost podeliti sa tri, pa naci kondenzatore dobijene vrednosti za paralelnu vezu, koji imaju razlicite dielektrike. Ne moraju biti strogo trecine. Tako se dobija kondenzator koji spoj vrlina, a mane se pomaknu u stranu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne pocinjem novu temu,drug hoce da osvezi HSR kutije,12inc bas 80w,nikako na najmanjem nemogu da vidim vrednost,cini mi se 4.7uf a opet mi je to za visoki previse,ima 33uf,22uf,10uf i ovaj najmanji koji mi se cini 4.7uf.Svaki savet drugari je dobrodosao,sta staviti tu da to lepo radi.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...