Jump to content


Yamaha R-N600A


snatch

Recommended Posts

Ne treba da duplira, to je redak slučaj i kod mnogo skupljih uređaja, samo da doda barem 40% kako je uobičajeno za nestabilisana napajanja. A ne da padne 30% to je znak da se baš mnogo štedelo negde unutra. Cena od 96000, dal je raealna za ovakav uređaj ne znam šta da kažem, ne kupujem često fabričke uređaje. Meni deluje da je pojačalo tu onako usput stavljeno, tek da ga ima na spisku ako zatreba nekad. Ima i ES9010K2 DAC čip, eno ga u Mouser za 5$.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Odustajem od Yamahe... Daću se u potragu za strimerom. Izbacujem i displej iz poželjnih kriterijuma za strimer, a i lepotu. Pa nek je i ružan kao Ifi Zen Stream... ufff mislim da baš toliku ružnoću neću moći podneti  .
Za ruznocu ne brini, tu je NAD gospodar

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, VU metar said:

Raspi kao streamer možda? Ili Project stream box (uz opcionalni raspi displej)? Vezano na Atoll mini power amp? Ili Atoll mini strimer? Ili samo ekspandiraš postojeće sa ovim Atoll power ampom i neke zvučnike...

https://www.atoll-electronique.com/en/products/mini-line/

Hoću da se ratosiljam lap topa kao izvora. Za sad tražim samo streamer, koji bih ove zime koristila uz head amp i slušalice, a na proleće zvučnike, možda i sa power ampom, ako će strimer podržavati funkciju pretpojačala.

Link to comment
Share on other sites

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/internet-streameri/arylic-s10-wireless-streaming-predpojacalo-akcija/oglas/156492294?utm_source=kp&utm_medium=interfejs&utm_campaign=social_share&utm_content=oglas

 

Ovo je trenutno jeftinije nego na Aliju. 

Ako se baš hoće nešto sa displejem i to još pride touch, onda:

image.png.1477090d0e236a370cb9a14a8962d304.png

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD29,881.06 | TempoTec Serenade X Desktop HiFi Music Player DAP USB DAC Dual ESS9219 DSD256 MQA16X 768kHZ TIDAL Qobuz SPDIF Bluetooth Airplay
https://a.aliexpress.com/_mrOuXIs

Već predloženi wiim pro predlažem da se kupi na  Aliju. 16000 rsd free shiping (amazon bije po ušima za šiping) 

 

 

PS moj najslušaniji sistem je Arylic Up2stream v3 i Beolab 4000

image.png.2285f6c02d851f32a24ac25976887c2a.png

Waf beskonačno

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Nixie said:

Ne treba da duplira, to je redak slučaj i kod mnogo skupljih uređaja, samo da doda barem 40% kako je uobičajeno za nestabilisana napajanja. A ne da padne 30% to je znak da se baš mnogo štedelo negde unutra. Cena od 96000, dal je raealna za ovakav uređaj ne znam šta da kažem, ne kupujem često fabričke uređaje. Meni deluje da je pojačalo tu onako usput stavljeno, tek da ga ima na spisku ako zatreba nekad. Ima i ES9010K2 DAC čip, eno ga u Mouser za 5$.

Ne ograničava snagu loš dizajn pojačala nego softver, a komentarisanje cene uređaja na osnovu cene (nekih) delova je blago rečeno besmisleno...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam nijedan zvučnik čija nominalna impedansa ne pada niže od deklarisane vrednosti, a često i značajno niže od toga. Pojačalo koje je projektovano tako da mu je svejedno kakav zvučnik zakačiš na izlaz, nema prekidač ili podešavanje u softveru za izbor impedanse zvučnika, pojačalo koje nije tako projektovano, ima.

Link to comment
Share on other sites

To pojačalo nije ni na koji način limitirano softverski.  Da si pročitao šta smo pisali, video bi sledeće tehničke podatke u specifikaciji za pojačavački deo:

High Dynamic Power/Channel (8/6/4/2 ohms) - 105 / 125 / 150 / 175 W

Samo je trajna snaga deklarisana kao manja na 4 oma nego na 8 oma, jer će da se pregreva najverovatnije što reče @giZ_Mo

A kratkotajno kaže da izbacuje 175W po kanalu na 2oma.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Nixie said:

To pojačalo nije ni na koji način limitirano softverski.  

👍

Ма какви софтверски, класичан што би Срби рекли Карент Лимитер ко зна колико десетина година на сцени!

Link to comment
Share on other sites

Sve su to zakrpe,  umesto da se inženjerski korektno odradi pojačalo makar i manje snage tako da može normalno pogoniti zvučnike od 4-8 oma nominalnih, koji čine 95%tržišta. 

Kad se kaže "softverski limiter" to mi znači da se nešto radi sa signalom u digitalnom domenu, a ne da se samo uključuje niži napon napajanja izlaznog stepena da bi se sačuvalo pojačalo od crkavanja ili šta se već praktikuje. 

Current limiter je sastavni deo pojačala od davnina. Kao i onaj krpež prekidač za 4 ili 8 oma. Termička zaštita je svakako dobra stvar, kad se ide na minimalne hladnjake.

U svakom slučaju, ne vedi diskutovati više o tom uređaju. 

Link to comment
Share on other sites



Kao i onaj krpež prekidač za 4 ili 8 oma.


Глупост парекселанс, као и прекидач софт/хард клипинг код старијих НАД појачавача.


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam random lik nego neki inženjer. Tehnika u srcu i duši, do kraja. Nisam pametniji verovatno od Japanskog inženjera, ali nisam ni slep ni gluv još uvek fala bogu.

Slažem se sa @giZ_Mopotpuno. Ne baš uvek, ali u ovom slučaju da.

Nagledao sam se gluposti po tim uređajima, naročito pojačalima i zvučnicima. On verovatno mnogo više jer mu to nije samo hobi kao meni. Zašto se te nebulozne stvari pojavljuju u dizajnu tih sprava, zaista ne znam. Možda zato što ih dizajniraju uglavnom marketing službe, a jadni inženjeri sprovode. I što postoji stalna jurnjava za izbacivanjem novih modela, uvek "boljih" od prethodnih, a vremena premalo. Time is money.

Gledam onu emisiju inženjerske greške, mostovi se ruše, zgrade padaju ko domine, niko nije savršen. Uglavnom je to rezultat prevelike želje za zaradom. Tako da nemojte mi veličati fabričke uređaje baš toliko. Puni su grešaka i teških kompromisa u jurnjavi za profitom.

Tako su nekad davno otpisali lampe i gramofone, kao tehnički zastarele,  pa se to nekako vratilo na velika vrata.

Link to comment
Share on other sites

Stvari samo treba staviti u odgovarajući kontekst da bi se pravilno sudilo o njima, ništa manje i ništa više. Baš kao i vas dvojica, ni ja nisam još slušao ovaj novi model ali jesam sve prethodne, počevši od modela R-N500, i nemam sumnju da je i ovaj više nego korektan i da nudi dosta za uložen novac. Ima li bolje? Naravno da ima, ali ne za ove pare...

Link to comment
Share on other sites

Gospodo, ja ne posjedujem ovu Yamahu, ali vi ste pametni. Ova Yamaha je identična Yamahi R-N602. Nadogradnja je samo u obliku FM/DAB tjunera, nove wifi stream kartice i novije verzije BT uključujući još jedan DAC. Što se tiče zvuka, jedan je od najboljih koji se danas mogu kupiti u ovoj cjenovnoj kategoriji. Ovo je staro pošteno pojačalo obogaćeno stream, radio i digitalnim ulazima. I sam posjedujem R-N803D i ne bih mijenjao.

20231101_171243.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...