Jump to content


Vrpca/konac za radio skalu


Gorfili

Recommended Posts

1 hour ago, Iron man said:

Kupi neki krs lampaski radio I upotrebi njegovu strunu.

Odmah bih počeo da ga sređujem :D 

p.s. nema u cg ništa da se nađe.. možda na buvljaku jednom nedjeljno... Nema ni jedne prodavnice el komponenti. I kad naletim na nešto, to je osnovno, a uvijek bar 30% skuplje.... tuga....

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Gorfili said:

u cg

U Crnoj Gori mora da ima makar radnji za ribolov. kada budeš kupovao, odaberi strunu koja nije glatka, a to je upravo ta plavo-bela, upredena. I još nešto: ne znam koji tjuner je u pitanju, servisna uputstva za tjunere sa skalom obično imaju crtež na kome se vidi šema motanja, pa ako već nemaš uputstvo, bilo bi korisno da ga nabaviš.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Willi Studer said:

 I još nešto: ne znam koji tjuner je u pitanju, servisna uputstva za tjunere sa skalom obično imaju crtež na kome se vidi šema motanja, pa ako već nemaš uputstvo, bilo bi korisno da ga nabaviš.

Hvala puno! Neće biti nimalo jednostavno i ako nađem odgovarajuću vrpcu. (nije moj ovaj sa slike, na Kopu mi je, ali spremam se lagano... :) 

image.png.7725567f34f80754dd4f1a986ab539ae.png

image.png.a0d5b21d92f0e68577c8cbea1f364739.png

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio konac iz prediva za kord auto guma. To se ovde nabavljalo sa Tigrovog otpada i koristilo u poljoprivredi kao jaki konac za privezivanje stabljika u vinogradima i plastenicima. Imaju stvarno veliku nosivost, do 50-100kg otprilike, a debljine je ispod 1mm.

Dobro se pokazao, neka vrsta upredenog lanenog konca stvarno jakog, jedino što ne valja je da truli na vlažnom mestu - mislim da nije za dugotrajno potapanje vodom i rastvorima.

Imam nešto u šteku, dužine do 3m, pa ako neko želi da isproba -> PM

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zormanic said:

Imam nešto u šteku, dužine do 3m, pa ako neko želi da isproba -> PM

Hvala Zormanic! probaću da nađem sjutra u radnji gdje prodaju opremu za ribolov. Mogu da uporedim, pa ako budem našao odgovarajuće javiću. Ako ne, evo kako izgleda, pa procijeni da li bi taj tvoj valjao, pa pišem u poruke..

Inače na ovom radiju mi ne radi tjuner (radi pojačalo, ekstra). Kad budem krenuo da ga popravljam postaviću temu na forumu radio aparati, možda mi pomognete da riješim...

 

p.s. Skoro sam bio u Pirotu i ne pamtim kad sam bolje jeo (restorančić kod manastira Poganovo i još jedan etno van grada u zelenilu, ne znam kako se zove)

image.thumb.png.c80274a70cca7102d555b212cecae50c.png

Link to comment
Share on other sites

@zormanic To je taj!! Odnosno izgleda kao originalan, jer ovaj što sam ja poslao je mijenjan. Originalan izgleda tako, samo što je crno-bijela kombinacija boja - znam jer skala za LW/MW/SW ima baš takav. E sad, za fizičko-hemijske osobine nijesam siguran, ali ako ne nađem nešto odgovarajuće, sigurno pišem... Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zormanic said:

Dok se ti snalaziš, daj malo vremena da formiram cenu. 

Oćeš li: vintage, new desigen, testiran ili usmereni u jednom ili oba smera ....

ili neku kombinaciju od navedenih,  za koju će trebati vremena  za pripremu i ekspertsko testiranje ???

To ćemo sve diskutovati uz planinsku salatu, punjene suve papričice i peglanu kobasicu iz Boema ;) 

Link to comment
Share on other sites

A neki savjet, šta da koristim da napravim omčicu i zakačim orugu (a da ne vezujem čvor). Treba mi ona buksnica što fiksira kraj vrpce kad se previje..
 
 
Дај не компликуј, везуј како год.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...