Jump to content


Pioneer N-70A vs Marantz NA8005


Koko Bil

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 sati ranije, Zvukoljub said:

Upravo sam na Tidalu napravio nalog, pokrenuo jednomesečni trial za hi-fi/master paket, instalirao app i :listen

Ranije nisam mogao ni da napravim nalog. Tako da, rekao bih da je zaživelo.

Takođe! Cena za hi-fi paket je 7.98e mesečno. Mislim da nije puno, ako u obzir uzmemo uštede pri kupovini nosača zvuka. Prvo što sam uradio, presušao sam novi album Grete Van Fleet. Ovaj mesec bi mi se već isplatio da nije trial B)

20 sati ranije, gvlada said:

Реци ми преко хеос на 6006, да ли може тидал мастер квалитет или иде до хифи? Ако знаш... хвала.

Jedva odabrah tidal u heosu... No, kad sam i to obavio, dao mi je hi-fi kvalitet, isti kao i na tidal aplikaciji. Mislim, logično je, i iz heosa se loguješ na svoj nalog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 15.4.2021. at 14:57, Koko Bil said:

Kupio Marantza NA6006.

MarantzNA6006.thumb.jpg.c348d8cc93b4940194201fcc517cba41.jpg
Dakle ne znam gde mi je bila pamet, pa ovo nisam kupio ranije. Ima HEOS aplikacija koja se instalira na telefon (tablet), pridruži joj se Deezer account i stvar fercera iz prve. Probao sam Deezer, radi kao što je radio i na tabletu. Ali glavna fora mi je radio. Ima gomila stanica, složenih po žanrovima. Ja sam nasumično odabrao Asterisk radio iz San Dijega i sit sam se nađuskao pre no što sam se nakanio da fotografišem spravu i napišem iskustva. Posle Talking Headsa pustili su Bad Company, pa Who, pa Cult, pa REM, pa Doorse, sve hit hita sustiže, ja se ne bih baš setio da vežem And she was i Feel like making love, ali fercera! Kad su pustili Kryptonite, tu sam malo iskulirao. Sad idu Floydi, Eclipse. Odlična stanica!

Nisam probao usb, a ne znam ni da li ću u doglednoj budućnosti. Jednostavno - ne treba mi. Na netu ionako ima sve.

Što se kakvoće zvuka tiče, savršeno sam zadovoljan. Mislim, šta god da prođe kroz ove moje Tannoye preko Tandberg comba mora da zvuči dobro. Soba je prepuna zvuka, kao i kad se puštaju ploče ili cedeovi. I to dobrog zvuka. Verovatno bi direktno poređenje cede plejera i deezera pokazalo mane ovog drugog izvora, ali suviše sam mator za taj sport. Ako same ne isplivaju, ja ih neću tražiti...

Hvala svima na učešću u diskusiji i pomoći!

Cestitke! Koristim isti već neko vreme. Ja zadovoljan, zvuk ok (poredio sa Marantz 8004 - sacd je na strani prvog, cd - vrlo blizu uz 6x cenovnu razliku). Komfor i slušanje šta god ti padne na pamet. Za sada TIDAL i Spotify nalog (plej liste sa ovog poslednjeg mi više pasu). 

Link to comment
Share on other sites

On 16.7.2021. at 18:59, gvlada said:

Наменски стерео стример се носи са вишеструко скупљим универзалцем.

Nisam radio ozbiljna poredjenja ova dva - nemam volje za tim. Ono sto je važan faktor je dostupnost muzičkog materijala. Na dohvat prsta bukvalno. Obožavam play liste na Spotify-u, odrediš nešto sto te zanima i pustiš na - iznenadi me (TIDAL je lošiji po ovom pitanju ali kada nadjes nešto na prvom, preslušaš u boljem streaming-u na drugom). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...