Jump to content


Revox CD Player B226


picturesd

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

35 minutes ago, Willi Studer said:

Tačnije, iz druge serije je. U prvu seriju se ugrađivao TDA1541 a u tvom primerku je TDA1541A iz oktobra 1987.

Dobro, ja sam na prvu/drugu seriju mislio više putem izgleda - crvena i siva dugmad (siva pločica)/crna tanka dugmad (crna pločica).

Ali...@picturesd, to te u stvari ne treba zanimati - kao što reče @Rajko M., iskoristi velikodušnu ponudu @Willi Studer-a.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, picturesd said:

A na netu sam primetio da neki DAC imaju i kao  dve kraljevske krune odstampane.

Ima ih sa oznakom S1 i S2

 Image result for tda1541 s2

koliko se sećam to su čipovi koji su posebno izabrani iz produkcije a da su im tolerancije minimalne, odnosno najbolji primerci tog čipa.

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2017 at 11:59, stoN_Cold said:

Ха, као да сам знао.

 

On 5/9/2017 at 11:59, stoN_Cold said:

Ха, као да сам знао.

Čestitam kolegi na dobroj kupovini. Uživaj u slušanju dobrog cd plejera. To ti govorim iz iskustva, Ja imam plejer sa slike REVOX 226S sa kojim sam zadovoljan.

Pozdrav svim ljubiteljima Revox skalamerija.

011111.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, miso said:

 

Čestitam kolegi na dobroj kupovini. Uživaj u slušanju dobrog cd plejera. To ti govorim iz iskustva, Ja imam plejer sa slike REVOX 226S sa kojim sam zadovoljan.

Pozdrav svim ljubiteljima Revox skalamerija.

011111.jpg

Hvala. Zmajevi su ovo. Jel ste radili zamenu elektrolita i kondenzatora? 

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2017 at 8:29, picturesd said:

Hvala. Zmajevi su ovo. Jel ste radili zamenu elektrolita i kondenzatora? 

Na dva trakaša B77 zamenu elektrolita i servis mehanike mi je radio Neša (ako ti treba broj javi se) i ja sam prezadovoljn. Na cd-ima 225 i 226 nisam ništa radio. Svakodnevno su u radu kao i druge Revox komponente.

Ne brini kupio si dobru staru spravicu. Uživaj u slušanju muzike.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, miso said:

Na dva trakaša B77 zamenu elektrolita i servis mehanike mi je radio Neša (ako ti treba broj javi se) i ja sam prezadovoljn. Na cd-ima 225 i 226 nisam ništa radio. Svakodnevno su u radu kao i druge Revox komponente.

Ne brini kupio si dobru staru spravicu. Uživaj u slušanju muzike.

Pozdrav

Meni je Nesa radio refresh na PR99 MKII a moram uraditi i na B226 jer ne čita rezane diskove kao i neke originale. Sto rece Willi Studer verovatno je zbog praznih kondenzatora i matorosti masine. 

Link to comment
Share on other sites

Ne otvaraj!...ako si time namerio rešiti čitanje, latio si se problema baš gde ne treba - nije nemoguće, da u tome leži, ali je verovatnost miniskulna.

Ako te več svrbe prstovi, možeš očistiti leču izvana (npr. microfibre krpica i što potentniji (90% +) izopropilni alkohol - ljuta rakija ne valja...za tu primenu, mislim :D). Nije naodmet, da se o tome posavetuješ sa nekim dobrim optikom.

Jesi li probao podiči CD, koji ne čita, kako sam ti predložio (ili u tom smislu)?...radoznao jesi, pa zašto ne probaš. Ali, i da je problem visina laser-CD, mislim, da nisi sposoban sam je podesiti - kao ni ostale parametre.

Dobio si velikodušnu ponudu i zaista ne razumem zašto oklevaš.

Nemoj sam, da čeprkaš po CDM-u...dobro ti želim.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, borchee said:

Ne otvaraj!...ako si time namerio rešiti čitanje, latio si se problema baš gde ne treba - nije nemoguće, da u tome leži, ali je verovatnost miniskulna.

Ako te več svrbe prstovi, možeš očistiti leču izvana (npr. microfibre krpica i što potentniji (90% +) izopropilni alkohol - ljuta rakija ne valja...za tu primenu, mislim :D). Nije naodmet, da se o tome posavetuješ sa nekim dobrim optikom.

Jesi li probao podiči CD, koji ne čita, kako sam ti predložio (ili u tom smislu)?...radoznao jesi, pa zašto ne probaš. Ali, i da je problem visina laser-CD, mislim, da nisi sposoban sam je podesiti - kao ni ostale parametre.

Dobio si velikodušnu ponudu i zaista ne razumem zašto oklevaš.

Nemoj sam, da čeprkaš po CDM-u...dobro ti želim.

Hvala, ne otvram. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

B226 nema mikroprekidače nego infracrvene kapije na početku i na kraju putanje fioke na kojima crni limeni zaslon prekida snop.

Pokušaj da prvo isključiš uređaj iz struje da bi se resetovao i zatim ga uključi i vidi da li je pomoglo. Druga stvar, dok je plejer isključen, pokušaj da rukom zatvoriš fioku ali lagano, da ne oštetiš zupčasti kaiš.

Uzrok brzog cimanja fioke napred-nazad obično su napajački elektroliti. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...