Jump to content


Lavricables


DejanM

Recommended Posts

On 27.12.2016. at 9:08, DejanM said:

Ja sam tu Neotech srebrnu punog preseka koristio za interno ozicenje. Stavljam je svuda gde stignem - samo je jos u supu nisam stavio ... :-)  Ali nisam pravio kablove od nje.

Razloga za to ima vise a jedan od vaznijih jeste i cinjenica da ne mogu da napravim kabl koji bi bio jeftiniji od Lavricables, jer su nabavne cene sastojaka tolike da Lavricables ispadne jeftiniji od DIY varijante. Recimo:

http://www.hificollective.co.uk/catalog/glasshouse-interconnect-cable-p-9299.html

mi omogucava da za 213 eura napravim 0,5m od srebrne Neotech zice (ali licnaste). Za te iste novce se kupuje Lavricables od 0,5m samo sto on u sebi ima dosta vise srebrnih zica (14) i posrebrene konektore koji jako dobro izgledaju.

Ali ako imas dobar i oproban projekat, naravno da sam zainteresovan da ga cujem. Postuj ovde sta i kako treba da se uradi i koja su iskustva pa da odradimo to i uporedimo sa ovim Lavricables ...

Dejane , evo za tebe i eventualno jos neke zainteresovane par inf. o diy kablovima na kojima sam se zaustavio...Mali , ali sasvim mali uvod, koristio sam i upocc bakar, i golo occ srebro pa posle prevlacio teflonom  i pominjani neotech. Ostalo nije vredno pomena. Nista nisam izmislio, posle mnogo inf. i poseta bezbroj sajtova te problematike , probanja puno varijanti gde nesto dodas nesto oduzmes,najbolje su mi sa pokazale dve:

- VH audio, Chris Ven Haus, tamo je sve objasnjeno. Izvanredan kabel, jedino na phono sekciji sa mc zvucnicom ima brum bez obzira na shirm ( ukoliko se dodirne rukom ) ali bakarnom zicom ili licnom spojis shirm sa masom preampa - ampa i brum nestaje.

- Silver Signal Tape, to ukucaj i videces pricu o Greg Weaveru,pravom bivsem diy-eru koji je danas poznati recezent kablova za poznate audio casopise. Slikovito je objasnjeno, to je flat kabel za koji moras ispostovati date mere. Tih kablova imam nekoliko, i oni su sa furutech upocc konektorima i ajhman tellurijum bakar konekcijom - bolja. Bili su i sa wirevorld  posrebrenim, ali onda je malo tanak zvuk, bez " mesa ", tanji bas, ali detaljniji.

Moj licni i skromni utisak je, da je sa neotech srebrom i ajhmanima, ili mozda wbt nextgen srebrnim konektorima to sami vrh diy-a u kablovima. Moguce je i uraditi i bolju topologiju, sa boljim shirmom, i to postujem, ali bi onda verovatno bio pretezak i krut. Na kraju, sve je to stvar licnih preferencija i utiska, neko voli toplinu bakra, neko rezoluciju srebra...U flat obliku kod mene nema nikakvog bruma - shuma, tiha pozadina, a to je i logicno jer su strujasi visestruko shirmovani, a oni su u stvari i glavni nosioci smetnji za ostale kablove.

Eto...

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, jager said:

 

Ja sam uradio ovaj kabel po projektu http://www.hificollective.co.uk/kits/interconnect_cableno1.html

 i mislim da ne treba ići dalje :)

... jel može malo više info vezano za interno ožičenje ? Kako , gdje i šta ste koristili . Hvala .

U DIY preampu, na ulazu u buffere i pojacalo za sluske, ... svuda tamo gde je signal mali stavljam ovu Neotech tanku zicicu punog preseka: AWG28 ili AWG26.

Link to comment
Share on other sites

Milovane,

Hvala na prenesenom iskustvu. VH Audio mi je poznat od ranije i ako obratis paznju na cenu njihove srebrne zice, videces da kabl napravljen od nje kosta dosta vise nego Lavricables.

Ova prica sa Silver Signal Tape mi nije bila poznata. Deluje interesantno. Opis koji sam ovde nasao:

http://www.soundstage.com/synergize/synergize021998.htm

je baziran na jeftinoj zici od bakra i srebra (zato sto je narucivao velike kolicine). Predpostavljam da krajnja cena zavisi od kvaliteta zice i vrste materijala. I ako se odlucim za srebro, Neotech npr. , onda se opet vracamo na vec pomenutu pricu da ce takav kabl da kosta vise od Lavricables, a da ce pri tom imati manje provodnika (doduse i drugaciju geometriju).

Uzgred, Lavricables stavljaju neku kopiju Eichmana sa posrebrenim kontaktima na svoje interkonekt kablove.

Sto se tice veze izmedju gramofona i phono ampa, ja tu stavljam iskljucivo Crystal Cable (od 0,5m) zbog toga sto je odlicno sirmovan (pored toga sto je i kvalitetan kabl). Kod ovih kablova, s obzirom da prenose jako male vrednosti signala, svasta moze da izazove smetnje - cak i radio talasi. Zato je dobar sirm na tom mestu pozeljan.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, DejanM said:

Milovane,

Hvala na prenesenom iskustvu. VH Audio mi je poznat od ranije i ako obratis paznju na cenu njihove srebrne zice, videces da kabl napravljen od nje kosta dosta vise nego Lavricables.

Ova prica sa Silver Signal Tape mi nije bila poznata. Deluje interesantno. Opis koji sam ovde nasao:

http://www.soundstage.com/synergize/synergize021998.htm

je baziran na jeftinoj zici od bakra i srebra (zato sto je narucivao velike kolicine). Predpostavljam da krajnja cena zavisi od kvaliteta zice i vrste materijala. I ako se odlucim za srebro, Neotech npr. , onda se opet vracamo na vec pomenutu pricu da ce takav kabl da kosta vise od Lavricables, a da ce pri tom imati manje provodnika (doduse i drugaciju geometriju).

Uzgred, Lavricables stavljaju neku kopiju Eichmana sa posrebrenim kontaktima na svoje interkonekt kablove.

Sto se tice veze izmedju gramofona i phono ampa, ja tu stavljam iskljucivo Crystal Cable (od 0,5m) zbog toga sto je odlicno sirmovan (pored toga sto je i kvalitetan kabl). Kod ovih kablova, s obzirom da prenose jako male vrednosti signala, svasta moze da izazove smetnje - cak i radio talasi. Zato je dobar sirm na tom mestu pozeljan.

Dejane, uz svo uvazavanje, ali ja sam davno presao taj prag - kilo ovog srebra je jeftinije i njega cu kupiti...Dokazano je i pokazano da  occ srebro ima najbolju provodljivost i da je najcistije srebro, i sto je i logicno, to je i cujno.Znaci, ne trazi dalje ako mozes to platiti. Pogledaj koliko firmi zadnjih godina prelaze na njega i koliko kostaju takvi kablovi . Zasto ? Za mene je osnovna preferenca zvuk, i ako imam novca kupujem i pravim dokazano bolji kvalitet, ako ne, sacekacu...Naravno u realnim mogucnostima. Kao i vecina, i ja bih dobar kupovni kabel , npr vrh od Tellurium-Q , ili novu liniju AU 24, ali svaki od njih je u ceni maltene1K ili vise, au diy varijanti za 15 -20% te cene (zavisi od konektora) imas bar 95% tog zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...