Jump to content


Kupovina pojacala i zvucnika, 700e


Pjanovic

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dal je trol ili trol nije (izgubio sam entuzijazam da ih lovim jos pre nego sto je nintendo smislio lov pokemona), treba objasniti za mladje narastaje koji citaju forum krijuci se od roditelja sa namerom da jednog dana postanu postovani audiofil gradjani:

Nije tacno da ce mp3 solidnog (320) kvaliteta isto zvucati i na pc zvucnicima ili mini liniji marke aiwa, kao i na bilo kom entry level hi fi sistemu. Na ovom drugom ce bolje zvucati. Toliko o tome, bez ulazenja u opstepoznate cinjenice oko vaznosti kvaliteta snimka za zvucni ugodjaj. Pocetnicima je bitno da cuju osnovu hifija, makar to bio "najentry" sistem, da bi culi o cemu se tu radi, pa ako ih stvar zainteresuje razrada ce uslediti vremenom. Jeste ovo hifi forum ali ne uclanjuju se samo vec peceni audiofili sa iskustvom od 40 godina u sportu.

A i trolovima treba davati korisne savete, na to se najvise nerviraju pa ih posle mrzi da pisu i vremenom, da izvinete, odjebu sa foruma 😂.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, trotter said:

Nije tacno da ce mp3 solidnog (320) kvaliteta isto zvucati i na pc zvucnicima ili mini liniji marke aiwa, kao i na bilo kom entry level hi fi sistemu. Na ovom drugom ce bolje zvucati.

Jeste, ali samo mentol će da slupa gomilu para da bi slušao nešto bolji zvuk sa mp3-a.

Uostalom, neka se uči preko svog novčanika. Nov i drzak, nije mi žao.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Pjanovic said:

53ch, pa druze proslo je vreme pustanja muzike sa diska odavno :).

Umrlo je to sa 'digitalizacijom'.

Očito je da ne razmišljamo na isti način,uostalom svatko ima pravo na svoje mišljenje,ne znam koliko pratiš ostale teme na forumu ali još uvijek ima ljudi koji slušaju ploče i cd-e bez obzira na digitalizaciju i uživaju u tome.

 

Link to comment
Share on other sites

Znam ja za to, kao klinac sam nesto malo koristio gramofon, i veoma dobro mogu da razumem uzitak stavljanje ploce na gramofon, namestanja igle... al mislim da je to sve deo neke nostalgije za 'starim dobrim vremenima' medju starijom sada vec populacijom. Slicna prica i za CD, stavis ga u plejer pa na miru odslusas ceo album neke grupe.

Al mene ne vuce to...

 

@ Ringeraja

Ja drzak ?

Pa ti si dosao ovde samo da prozivas, nisi lepo procitao sta sam napisao i krenuo da lupetas.

To samo mentoli tako rade ;).

Link to comment
Share on other sites

Pazi 700 eura je skroz ok suma. I nikako se ne slažem da je bacanje para ako ćeš slušati mp3, daleko od toga.

Za te pare možeš da kupiš Onkyo best buy budget pojačalo 9010 sa DACom plus da ti ostane 450 eura za zvučnike i kablove. 

Inače pucanje para za zvučničke kablove se čisto bacanje para, empirijski dokazano mnogo puta.

Dakle za 450 eura možeš recimo da u plejeru kupiš Aviano 2 zvučnike nove. Za 450e imaš i Q acoustics concept 20 koji su ludilo za te pare. Ili jeftinija varijanta su 2020i koji su nešto preko 200 eura. Ako uzmeš ove jeftinije onda možeš da uzmeš Onkyo A5VL koji je odličan za te pare a i za više para bi bio... 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislis da ovo Onkyo pojacalo ne zaostaje nista za onom Yamahom ? Jel to onda Yamaha prodaje brend ime, kad kosta 80e vise ?

Nesto mi mali ovi Concept 20 zvucnici :), sa onim nosacima deluju kao plasticni spejshat :-D.

Ne uklapaju mi se uz zamisljenu komodu i TV.

A i ti i ovi drugi 2020i sto kostaju 220e vidim podobijali neke silne nagrade...

Mislis da su oni bolji od Monitor Audio MR4 zvucnika ?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pjanovic said:

Ajde malo citaj sta sam napisao u postovima pa onda pisi.

Rekao sam lepo sta mi je osnovna namena sistema koji kupujem kao i da ne planiram 20-30GB godinama birane muzike da sad jurim sve u flacu, vec samo ono sto slusam najvise.

Hvala lepo ;).

Mp3 je oduvek bio ćorsokak format. Tačno je da je mnogima jeftino (besplatno) omogućio da se digitalizuju ali ulagati u ceo sistem a izvor zadržati bedni mp3 je kao da si kupio Porsche-a i voziš ga non stop sa povučenom ručnom, radi to ali ne kako treba. Pitanje koje treba da postaviš je kako doći bez velike muke do flac albuma koje slušaš.

20-30 GB empetrojki je ništa. Moj vrhunac mp3 kolekcije je bio oko 1 TB pre nego sam prešao na flac tamo negde 2006. Sad je spao na 450 GB (uglavnom domaće stvari i bootleg strana izdanja) a flac je porastao na mnooogo TB, najviše zbog 24/96.

Link to comment
Share on other sites

Reći ću ti moje mišljenje pa ti vidi šta ćeš sta njim :-)

Dakle, Yamaha ima odlične komponente od više srednje klase pa gore. Njihove entry-level sprave nikako ne volim a pojačala mi (mnogo) loše zvuče, što kaže moj drug - galaxy s7 ima jači bas i bolji soundstage od zvučnika nakačenih na 201, 301...

Ne mislim da Onkyo zaostaje, naprotiv.

Molim te ako imaš vremena idi u Plejer i traži da čuješ concept 20. Ja sam se oduševio. Pored njih keg q300 svira kao da je pokvaren. Zaguglaj concept 2o review pa ćeš da vidiš šta se o njima piše...

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Aiwa

Poenta je bilo na probranoj muzici, a ne na diskografijama (koje odlusas 5% :), barem tako je bilo u mom slucaju), dakle 20-30GB probrane i uvek slusane muzike :)

@Aleksandre, hocu taj snimak u flacu, nemo da mi fusharis :P.

@Sloba

Jao sta mi radis, pa taman sam se nameracio da kupim ovo i sad ti...

Aj daj predlog za neke visoke samostojece zvucnike, dakle da imaju onu vecu uspravnu kutiju.

Btw, nisam ljubitelj previse bass-a, ne dominira u muzici koju slusam, al bitno mi je da i taj aspekt bude dobar ako vec moze da se dobije za iste pare.

Od tog proizvodjaca Q acoustics il nekog slicnog.

Link to comment
Share on other sites

Stavio si akcenat na pogrešni deo mog posta. Rekoh ti, ulažeš u sistem, 30 GB ti je max 300 albuma (verovatno manje) koje slušaš. Nađi prvo izvor i ponesi na slušanje sistema pa ćeš sam da izabereš šta ti odgovara bez veće greške. Slušaš Metallicu, primer, nađi Metallica - Master Of Puppets (1986) [VINYL] (24bit - 96kHz First Elektra Press) pa ponesi na flešci u prodavnicu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...