Jump to content


Parabolis hi fi system


parabolis

Recommended Posts

Juce sam cisto onako probe radi stavio Van den Hula na plus, minus je bio bakar (QED XT300), i to samo na jedan kanal, levi, reko lakse cu cuti razlike.

Pa da,  bilo je.Levi kanal - srednji nesto za nijansu bistriji - visoki nema razlika. Ali, kljucna stvar u testu je da je bas na levom kanalu izgubio dinamiku, definiciju, prakticno se utisao za koji decibel.

I crv sumnje je odmah poceo da kopa. Da li uopste da stavljam ..hula na zvucnicki.

Reko sebi, no nema veze, iskoristicu ga u interconect, nije bacena investicija, to nikako.

Mozda u ozicenje kutija, Linn-ova, ili ovijeh sto pravim vece mjesecima.

Sta se desava.

Ili cu ipak nacinit zvucnicki, pustiti da legne na sistem neko vreme, i onda doneti konacni sud.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 sati ranije, simplicisius said:

Zašto u kombinaciji sa bakrom? CS 12 je posrebreni bakar!

Po nekoj teoriji, koju sam izvukao iz raznih citanija po netu, forumu, raznoraznim textovima odande - odavle, sam zakljucio da tako treba.

Experimentisem pa cu videti kako najbilje lezi mom sistemu.

Bakar dadefiniciju, toplinu, a bakar-srebro cistocu, preciznost.

Tako kaze teorija/praxa-videcu, zato ovo sve i radim, igram se  :)

Link to comment
Share on other sites

svi linn kablovi su bakarni i " jeftini".Dok sam imao linn zvucnike probao sam i srebrnih,međuostalom i cs12.Njima se ozbiljno narusavao tonski balans,bas kao i kad sam probavao i interkonekte. vandenhullov na gramofonu je narocito pravio prstavilo i sibilante.Ujedno taj isti kabl sam na dosta drugih mesta cuo bez takvih problema,verovatno je legao bolje.Mislim da kombinaciji solid state amp/dosta svetli linn zvucnici srebro ne lezi.Mojih 2c,naravno sve podlezno ličnoj proveri,uostalom i sam sam poslusao sto sta od kablova.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, parabolis said:

Reko sebi, no nema veze, iskoristicu ga .....

Mozda u ozicenje kutija

Koja ti je tu logika - ne dopada ti se kao zvučnički kabl a stavićeš ga unutar kutije gde ga ne možeš menjati.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, parabolis said:

Juce sam cisto onako probe radi stavio Van den Hula na plus, minus je bio bakar (QED XT300), i to samo na jedan kanal, levi, reko lakse cu cuti razlike.

Pa da,  bilo je.Levi kanal - srednji nesto za nijansu bistriji - visoki nema razlika. Ali, kljucna stvar u testu je da je bas na levom kanalu izgubio dinamiku, definiciju, prakticno se utisao za koji decibel.

I crv sumnje je odmah poceo da kopa. Da li uopste da stavljam ..hula na zvucnicki.

Reko sebi, no nema veze, iskoristicu ga u interconect, nije bacena investicija, to nikako.

Mozda u ozicenje kutija, Linn-ova, ili ovijeh sto pravim vece mjesecima.

Sta se desava.

Ili cu ipak nacinit zvucnicki, pustiti da legne na sistem neko vreme, i onda doneti konacni sud.

siguran sam da si za ovaj test koristio mono signal.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, zek said:

Koja ti je tu logika - ne dopada

Ovaj kabelcic se i koristi bas za te namene, znaci za interno ozicenje snagasa i zv kutija. Tu su krace relacije signala, totalno drugaciji odnosi koji su u jednadzbi i ....da ne lupam sada previse, ali mu je to osnovna namena.

pa, stoga ga zelim i testirati tamo gde je i namenjemn. Ovo sa zvucnickim je bilo cisti radi malo gimnastike i nekog novog iskustva u audiofiliji, nista specijalno.

A pokazao se onako sam sa signalom u sebe, mlitavo, nista sprecijalno. E, sad u kombinaciji sa nekim bakrom, videcemo.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, parabolis said:

Nema veze, ja to moram sam da probam, experimentise, petljam. Svejedno, nece se bacit, turicu ga u inteconecte....

To mi je baš interesantno kako ćeš od njega da praviš interkonekt ! :wacko: Gde god da ga  biće isto, karakter neće promeniti !B)

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, SUROKVL said:

To mi je baš interesantno kako ćeš od njega da praviš interkonekt !

Rasturim ga, tj izvucem odredjen br licni (moze i jedna licna po kanalu) -  ima hiljadu kombinacija, pa bakar sa njom ...., neke duzine, recim po 0,75 m, pa uvucem u buzir, pa sirm .....eto to sam tako zamislio, pa sirim dalje zarazu, podelim drugarima, prijateljima, kumovima, pa neka slusaju.....

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, parabolis said:

Nisam mozda bio jasan, znaci desni kanal je bio ozicen sa redovnim kabelom Qed XT300, a na levom je radjen experiment.

Čovek te pita da li je pri tom upoređenju ulazni signal bio mono - ako nije bilo tako, onda eksperiment nije validan jer nisu isti signali išli na oba zvučnika, pa se ne može dobiti realna slika stvarne razlike u kablovima.

Link to comment
Share on other sites

Niisu isto snimljeni kanali i ne čuje se iz oba zvučnika isto nikad,osim ako je snimak mono ili kad na ampu imas mono prekidač(zgodna stvar),na to se misli ali nikako da upališ ko dizelaš na -25 :D .Čak ni tad nije isto, jer ti je okruzenje zvučne kutije različito i jedan zvučnik skroz blizu bočnom zidu al da ne cepidlačimo.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sve znam gosn Sondek. Radio sam na radiju neko vreme, a bome sam posetio i po koji studio, doduse pre tacno 20 god, u N. Sadu (mislim da se zvao "do re mi" ), a razlika koju sam cuo je vise nego ocigledna.

A po drugom vesu sam tonac, tako da . . .da ne ulazimo u stna crevca ....:D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, parabolis said:

A po drugom vesu sam tonac, tako da . .

Pa tek onda bi morao da znaš šta je mono signal i kako se isti prenosi na oba stereo kanala....

Sondek pokušava da pogura, al' vidim da nešto neće da upali.:D

Link to comment
Share on other sites

On 19/05/2016 at 7:18, zek said:

Sondek pokušava da pogura, al' vidim da nešto neće da upal

Pa lepo sam objasnio, mono jedan kanal, stereo dva.Znam na sta je gosn Sondek mislio (mono signal je na levom isto tako i na desnom zvucniku) .

Ali cini se da radi balkanski sindrom opet. Neunistiv je, kao bolest. Ovde se zavrsava moje pisanije, po ko zna koji put, na dobro poznat nacin.

Cmokic !!!

....A cuje se razlika  bio mono ili stereo.....Ali opet kazem da je sve ovo uzaludno....Ko zna na sta sam mislio skontao je. Ko nije...nije...

Link to comment
Share on other sites

znao sam da ne treba da ucestvujem na ovoj temi-sam sam kriv!

 

ali vredelo je ,ti bre prijatelju mozes u Srbiji da budes predsednik republike a ne samo tonac!

za to te kvalifikuje da nista ne znas ali si vrlo samouveren i nije ti jasno sta hoce ovi sto nesto i znaju.bravo!

Link to comment
Share on other sites

Jeste, tu si u pravu gosn patasone.

Svako objasnjene je suvisno.

Sada bih ja trebao tu nesto da odgvaram, pravim se pametan.

Nisam ja rekao da sam najpametniji, izneo sam svoj utisak, stav, moj mali licni hokus-pokus.

A onda krece forum da uzvraca, tj establisment forumski, koji znaju nesto.

ne znam. i ne stidim se toga, koliko sam puta to rekao u nekoj temi, ali imam volje da naucim, to ocigledno smeta nekome.

Da izbrojimo koliko je tema krenulo ovim putem, ne mojih, naravno. Pa da vidimo statistika sta kaze.

Eto, odgovori mi  ako j moguce.

 

Link to comment
Share on other sites

nije moguce,vec su ljudi probali i ne vredi-A NIJE DO DRUGIH LJUDI DO TEBE JE,kad to shvatis mozemo da pricamo!

nema nikakve vezesa znanjem,ima sa svim ostalim.

cuo sam dobru narodnu izreku:"ne uci magarca da peva,nikad nece nauciti,ti ces se nervirati a magarac ce biti nervozan."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...