Jump to content


Marantz PM 16 ili Sansui AU 919 i Philips 304 Mk2 ili Sony X333 ES


zeljkoprotic

Recommended Posts

Naslov sve govori, imam dve dileme na koje mi treba mišljenje ljudi sa više iskustva od mene koji sa distance da objektivnije oismatraju ovaj gorući problem za mene.

Hvala unapred na Vašim odgovorima!

SuÄeljavanje razliÄitih miÅ¡ljenja najÄešće kristaliÅ¡e odgovore na pitanja...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

По мени та два појачавача ниÑу иÑта клаÑа,шта више један је да тако кажемо модеран а други Vintage.

 

Ðе знам Ñа колико новца раÑполажеш али Ñам пре за 919.

Link to comment
Share on other sites

Mada ne treba zaboraviti i da je to dosta staro pojacalo i da mu je pod obavezno potreban refresh  - totalni a to nije malo para , bar 150e 

 

PM 16 nije nimalo naivno pojacalo , slusao sam ga xx puta u puno sistema  i uvek je bio na nivu zadatka  ,usput  jako dobro je i ocenjen  . Pitanje kako bi se na slusnom A - B testu proveo matori Sansui

Link to comment
Share on other sites

To me i muÄi, sluÅ¡am kući PM16 i jako dobro zvuÄi, onda mi je igrom sluÄaja doÅ¡ao do ruke na prodaju AU519 mator, malo mu procureli kondenzatori ali se Äuje jaaako dobro. Onda poÄne crv da radi pa pre neki dan Äujem u BG jedan AU919 spolja u savrÅ¡enom stanju zvuÄno fenomenalan. I ne toliko skuplji od mog Marantza. Pa sam razmiÅ¡ljao i o AUG90X poÅ¡to je mlaÄ‘i a i osetno jeftiniji... A tako bih želeo da se skrasim bar na par godina s jednom kombinacijom... al ne ide...

Link to comment
Share on other sites

To me i muÄi, sluÅ¡am kući PM16 i jako dobro zvuÄi, onda mi je igrom sluÄaja doÅ¡ao do ruke na prodaju AU519 mator, malo mu procureli kondenzatori ali se Äuje jaaako dobro. Onda poÄne crv da radi pa pre neki dan Äujem u BG jedan AU919 spolja u savrÅ¡enom stanju zvuÄno fenomenalan. I ne toliko skuplji od mog Marantza. Pa sam razmiÅ¡ljao i o AUG90X poÅ¡to je mlaÄ‘i a i osetno jeftiniji... A tako bih želeo da se skrasim bar na par godina s jednom kombinacijom... al ne ide...

 

MMM... HMM.. Znaci  ti u sistemu trenutno imas  pm 16 ali bi nesto bolje,  

 

Vidim i da kolega koja se bavi tim stvarima kaze da  refresh kosta  puno vise od 150e  sto po meni celu pricu stavlja u neki drugi ugao gde se postavlja veliko pitanje isplativosti takve kupovine. Zamolio bih otpr... za bar okvirnu  cenu takvog zahvata ( delovi i rad )  cisto da kolega ima neku predstavu usta ulazi 

Link to comment
Share on other sites

Vidim i da kolega koja se bavi tim stvarima kaze da  refresh kosta  puno vise od 150e  sto po meni celu pricu stavlja u neki drugi ugao gde se postavlja veliko pitanje isplativosti takve kupovine. Zamolio bih otpr... za bar okvirnu  cenu takvog zahvata ( delovi i rad )  cisto da kolega ima neku predstavu usta ulazi 

 

Оквирна цена није мала Ñ Ð¾Ð±Ð·Ð¸Ñ€Ð¾Ð¼ да треба прво уложити новац у 8 комада електролита за почетак, а где је Ñве оÑтало.

 

Мада миÑлим да вреди уложити Ñваки динар у реÑтаурацију.

Link to comment
Share on other sites

Å ta misliÅ¡ o ovom pojaÄavaÄu, isti rang cene:

 

https://www.kupujemprodajem.com/T-A-Pulsar-A2000-AC-17564580-oglas.htm?filter_id=

 

ЕÑтетÑки   :thumbsup2 ,хардверÑки :thumbsup2, Ð¿Ð»Ð¾Ñ‡Ð¸Ñ†Ðµ у кујни   :thumbsup2 .

 

Можда би требало питати колегу  http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27457-pulsar-a-2000-ac-jbl-l90/

Link to comment
Share on other sites

Sad si me sa ovim linkom podsetio  na jedno divno druzenje i testiranje tih Vin Dizelovih  Pulsara  :)  koje se pre oko mesec ipo  dana odigralo kuci kod kolege Saleta - Bukioo7 

 

Meni je taj Pulsar AC 2000 vrh pojacivac samo sto ga ja  licno nikad ne  bridzovao  vec bi ga slusao iskljucivo kao stereo snagas. Slusali smo te Vin Dizelove Pulsare  kuci kod Bokioo7  na JBL L 90 i na moje DY Contour - e 1.3 i odlicno su radili , jbga problem za njih  a  za mnoge pojacivace je bio sto su u cosku cekali da se zakace  one 2 mono zveri Aleph 2  od 80 kg  koje su zbrisale sa lica zemlje    T + A bridzovane   pulsare AC  2000.

 

Nisam mogao da verujem kao i ostali prisutni  kakvi su zvukovi poceli da izlaze iz Contour - a 1.3  , svi do jednog smo zanemeli  u opijajucem zvuku koji je nastupio ( tesko je to opisati - to treba doziveti  ) . Vin Dizel i njegov drugar iz N.Sada koji je dosao sa njim  je bio simpatican sa nekim komentarima tipa Suco ajooooj jel moguce da moze izaci ovoliki zvuk iz tako malih kutija  , sta je bre ovo  - ustajao , zagledao odakle to izlazi , cudio se kako  jel to moguce  itd..itd...  inace i on ima respektivan sistem ,  takodje sa JBL - kama  L 90 . Svima je mali Contour  1.3 u svim segmentima bolje radio od velikog JBL - a od 30 kg i 30 cm bas membranom

Link to comment
Share on other sites

Рзашто онда продаје  ÐŸÑƒÐ»Ñаре?

 

E to je vec pitanje za vlasnika , mozda se smorio kad je cuo Aleph - e a mozda je i nesto drugo , ja to na njegovom mestu ne bi prodavao vec bi presao na jedan stereo Pulsar a jedan prodao  i potrudio se da mu napravim kvalitetno okruzenje, mozda neke  druge kutije mada i ovaj njegov JBL je upgrade - ovan kod Nenada Napjela pa dosta bolje svira od fabrickog L 90 koji se dosta vise dernja i sikce u odnosu na ovaj Vin Dizelov

 

 Nikom nije svejedno kad ti nesto na A - B testu  otrese   ( izuje iz gaca ) nesto za sta si do tad mislio da je neprikosnoveno . I moj Accu.. je izgubio od onih mrcina , samo sto razlike nisu bile tako  dramaticne,  pa se to nekako i da preziveti :roll:  

 

To je ono prokleto u hi - fi - ju , uvek te neki djavo tera 

Link to comment
Share on other sites

Ni ja ga ne bih bridžovao. 

 

Ја бих пре паралелиÑао улазе/излазе. Добиће иÑту Ñнагу али два пута већу Ñтрују.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...