Jump to content


Kupovina gramofona od 100-250evra


IvanVladulov

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kao vlasnik jednog Kenwood gramofona, istina po klasi dasleko boljeg, mogu da kazem da ovasj primerak sa KP nije nista drugo do macka u dzaku. Matoro, matoro, matoro a uz to full automatic, citaj izvor problema i gotovo garantovana potreba za reparacijom. Uz to full automatic se nikada nije , sa razlogom, smatrao audiofilskom masinom.

 

Ako odluka ipak padne na taj Kenwood, javi se na pp da ti dam kontakt servisera Mise Lukica. On moze strucno, brzo i efikasno da pregleda gramofon i odradi neophodne servisne zahvate zlu ne trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Meni se baš dopao dual 505, stavim neku zvucnicu do 150€ i da uživam. Ta automatika mi se bas i ne dopada. Ili da uzmem onaj torens do150€

 

Било који од та два нећеш зажалити.

Link to comment
Share on other sites

Meni se baš dopao dual 505, stavim neku zvucnicu do 150€ i da uživam. Ta automatika mi se bas i ne dopada. Ili da uzmem onaj torens do150€

 

Nisam u poziciji da komentarisem "novo vs polovno" ali budi siguran da te za polovan gramofon 99% ceka neko ulaganje u servis u blizoj buducnosti. Ako bude tako, ponavljam, javi se da te uputim na dobrog servisera.

Srecno. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ponuda SH gramofona,nije me mrzelo da pregledam sav izbor na KP, je blago receno ocajna.Savetujem malo vise strpljenja,mozda i oglas za kupovinu i eventualno savetovanje sa serviserima koji cesto barataju korisnm informacijama.Vidim i Gavrin oglas http://www.kupujemprodajem.com/Kupujem-Dual-i-Thorens-gramofone-20387225-oglas.htm?filter_id=132  za otkup radi delova,mozda je to dobra adresa da se uz malo strpljenja saceka neki primerak koji ce tamo biti doveden u top stanje ili kod nekog drugog postenog servisera(ne znam nekog jos konkretnog za preporuku, pa ne navodim).Sa tim parama u budzetu isao bih na Thorens 160,ali ocigledno da se takav dobar izbor ne povlaci predugo po KP.Ako vec ides u KS,predpostavljam kod Tome mozda postoji i neka varijanta da se nesto donese iz inostranstva,koliko vidim i kod njega je izbor pao na jako malo jeftinih u skladu sa krizom,a do skoro je imao sasvim solidan izbor dobro odabranih modela iz UK.To sto valja ocigledno je otislo,a posmrtim ostacima od velike ponude dzaba i cene ispod 100E.

Link to comment
Share on other sites

U sliÄnoj dilemi sam bio i ja do pre desetak dana, hoću gramofon, ali koji....? Kao mali sam sluÅ¡ao i rukovao gramofonima a od tad je proÅ¡lo 25 - 30 godina. Sada koji god polovan da uzmem u ruke, Å¡kripi plastika, zveÄi, ruÄka leti tamo vamo, zvuÄnica ne može da se pronaÄ‘e... Gedam na YT poreÄ‘enje nekog Duala koji ustvari nije Dual sa Tehniksom Äija je kopija, otvaraju ljudi, a unutra kao kinder jaje... Hvala lepo, nisam struÄnjak da ih popravljam i nemam vremena da se natežem sa majstorima a gramofon uzimam da me služi dok sam živ.

OtiÅ¡ao i uzeo nov, Pro Ject essential 2. Prvo Å¡to ne "zveÄi", drugo Å¡to ono malo plastike Å¡to ima ispod baze deluje kvalitetno, kabal masivan, ruÄka prosta a opet lako podesiva a zvuÄnica lako nabavljiva i lako zamenjiva. Jeste cena jaÄa nego da se kupuje polovno i jeste to gramofon iz budžet klase, kada pogledam da Pro Ject ima i gramofon u ponudi za 10.000 evra, ali ovaj moj jako skladno svira. Imam neke ploÄe i diskove BalaÅ¡evića i ÄŒorbe, pa uporeÄ‘ujem. PloÄe se bolje Äuju, Ima basa koliko hoću, ali istine radi i zvuÄnici su Wharfedale diamond 157 pa spram njih i bas. Uostalom kao i sve u životu, ko ne plati na mostu plati na ćupriji, obrni okreni opet isto.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu ti loše te 157-ice. :)

Jes da ih kritikuju da imaju malo više basa i zbog završne obrade, ali to je sve. O zvuku sve najbolje i predstavljaju ih kao najbolje u klasi.

BaÅ¡ bih volio da ih Äujem. A koji amp je u sistemu? Izvinjavam se, nisam ispratio.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i tu audiotehniku i dopada mi se, ima i jedan dual isto izgleda ali nemam pojma kakav je u odnosu na ovo sto ti predlazes. Znam da je cena 100 a da je 6 meseci star gram. A ovi kao sto si naveo su polovni do 200max

 

Ako se misli na onaj Dual za koji sam rekao da nije pravi onda važi ovo što kaže Kuršum. A koji su do 200 eur max? Ovakva Audio Tehnika?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pogresno video, na maloj slici u oglasima mi se ucinilo da je ta a ono neka skroz druga AT. Video sam sad na Youtube da je to nebo i zemlja. Ali ja 300 nemam. Mislim imam ali onda necu imati kucu ni zenu, a decu samo vikendom, to mogu da potpisem  :crno-na-belo

Jedino ako postoji mogucnost da platim 150 do 200 kesa a ostalo da provucem kreditnu pa da se to prikrije nekako  :ph34r:

 

E sad sam se stvarno uvalio a ta AT tako izgleda jao majko mila DOBROOO i nema glavobolje oce li nesto da rikne 

Link to comment
Share on other sites

... Ali ja 300 nemam. Mislim imam ali onda necu imati kucu ni zenu,

a decu samo vikendom, to mogu da potpisem  

 

 

Go for it!!!  :thumbsup2

e sad... to sa decom jes' problem  :cry:

 

Sad bez sale, nije zenu bas tako lako oterati, zilava su to stvorenjca... sta sve nisam pokusav'o...  :crno-na-belo  Nece pa nece...

 

 

 

Jedino ako postoji mogucnost da platim 150 do 200 kesa a ostalo da provucem kreditnu pa da se to prikrije nekako  :ph34r:

 

Znam gde moze...  :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Pojavio se i ovaj gramofon 

 

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-SL-1500-sa-Upgrade-om--20872843-oglas.htm?filter_id=132

 

Njega cu svakako pogledati za vikend posto idem u tazbinu u Krusevac. Ukoliko ne prelomim naglo sutra za AT

 

Продавац је колега Ñа форума.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pogresno video, na maloj slici u oglasima mi se ucinilo da je ta a ono neka skroz druga AT. Video sam sad na Youtube da je to nebo i zemlja. Ali ja 300 nemam. Mislim imam ali onda necu imati kucu ni zenu, a decu samo vikendom, to mogu da potpisem  :crno-na-belo

Jedino ako postoji mogucnost da platim 150 do 200 kesa a ostalo da provucem kreditnu pa da se to prikrije nekako  :ph34r:

 

E sad sam se stvarno uvalio a ta AT tako izgleda jao majko mila DOBROOO i nema glavobolje oce li nesto da rikne 

 

 

Znaš kako, ja kada sam birao gramofon, dvoumio sam se između Pro Ject-a i tog AT za 300 evra, pa sam smislio plan kako da "proguram" kupovinu, postavio sam njihove slike na ekran i pozvao ženu da kaže koji joj se više sviđa, kao fol vidi što su lepi. Čim je rekla "ovaj crni" još se njeno "i" nije završilo ja sam već zvao Simu i zakazao kupovinu. Tako da je žena kriva. :)

Link to comment
Share on other sites

Znaš kako, ja kada sam birao gramofon, dvoumio sam se između Pro Ject-a i tog AT za 300 evra, pa sam smislio plan kako da "proguram" kupovinu, postavio sam njihove slike na ekran i pozvao ženu da kaže koji joj se više sviđa, kao fol vidi što su lepi. Čim je rekla "ovaj crni" još se njeno "i" nije završilo ja sam već zvao Simu i zakazao kupovinu. Tako da je žena kriva. :)

Gramofon se kupuje da se slusa a ne da se gleda.

Link to comment
Share on other sites

Da, bilo bi mi svejedno poÅ¡o bi bi mrtav i bilo bi mi mrak poÅ¡to bi mi ona zatvorila oba oka. :) Ljudi to sve mora da se uklopi sa tepihom, nameÅ¡tajem, malom kutijicom u regalu, njenom pižamicom i adamom u ćoÅ¡ku ( Adam je cveće ).  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...