Jump to content


Mikro linija Onkyo CR 245


Betoven

Recommended Posts

Pozdrav

 

Kupio sam na starom buvljaku u Pancevu ovu mikro liniju, tj samo centralnu jedinicu bez zvucnika, cak bez ijednog kabla i daljinca. Vidim da ih ima i na kupujemprodajem za 50 - 60 evra. Ja sam platio nesto manje od 30 evra bez cenkanja. Braca romi sto su prodavali imali su oko 30ak uredjaja pa sam izabrao onaj koji mi je delovao da je u najboljem stanju, mada su svi nekorisceni, sa sitnim ogrebotinama od transporta. Na moju radost uredjaj je ispravan i sve radi, spojio sam ga sa JBL Studio 130 zvucnicima ali nisam odusevljen kvalitetom zvuka.

 

Interesuje me sa kojim zvucnicima da ih uparim? Planirao sam sa JBL Control 1 ali nesto mi se cini da nije dobra kombinacija.

Ne ocekujem cuda vec samo pristojan zvuk za, naravno, sto manje novca.

 

 

 

 

CR-245  CD Receiver
Amplifier/CD Player/USB Features

  • 15 W/Ch, 6 Ω , 1 kHz, 1 Channel Driven, IEC
  • Digital Amplifier Circuitry
  • Plays Audio CD, MP3 CD, CD-R, CD-RW*
  • Plays MP3 Format via USB
  • Front-Panel USB Port for Flash Memory Devices
  • Handles Playback of Mass Storage Class USB Memory
  • Video Out for iPod/iPhone Video Playback
  • Active Bass Control
  • 3 Play Modes for CD (Normal/Random/Repeat)
  • 2 Repeat Modes for CD (Disc/Track)
  • Analog Audio Input
  • Subwoofer Pre Out
  • Headphone Jack
  • Tone Control (Bass/Treble)
  • Super Bass Function

  • Recharges iPod/iPhone When Connected to AC Power Supply
  • Compatible iPod/iPhone Models: iPhone (iPhone 4G, iPhone 3GS, iPhone 3G), iPod touch (1st to 4th Generations), iPod classic (6th Generation),
  • iPod nano (2nd to 6th Generations)

 

edit: tek sad provalih da je ovo vise za podforum Sta da kupim

Edited by Betoven
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

 

Kupio sam na starom buvljaku u Pancevu ovu mikro liniju, tj samo centralnu jedinicu bez zvucnika, cak bez ijednog kabla i daljinca. Vidim da ih ima i na kupujemprodajem za 50 - 60 evra. Ja sam platio nesto manje od 30 evra bez cenkanja. Braca romi sto su prodavali imali su oko 30ak uredjaja pa sam izabrao onaj koji mi je delovao da je u najboljem stanju, mada su svi nekorisceni, sa sitnim ogrebotinama od transporta. Na moju radost uredjaj je ispravan i sve radi, spojio sam ga sa JBL Studio 130 zvucnicima ali nisam odusevljen kvalitetom zvuka.

 

Interesuje me sa kojim zvucnicima da ih uparim? Planirao sam sa JBL Control 1 ali nesto mi se cini da nije dobra kombinacija.

Ne ocekujem cuda vec samo pristojan zvuk za, naravno, sto manje novca.

 

 

 

 

edit: tek sad provalih da je ovo vise za podforum Sta da kupim

jbl control 1 sam imao pre 25 godina i to su zvuÄnici koji idu sa sabwooferom bez njega imaÅ¡ samo srednje i visoke tonove. uzmi neke manje kompletne zvuÄnike sa bas driverom.

Link to comment
Share on other sites

 

.....uredjaj je ispravan i sve radi, spojio sam ga sa JBL Studio 130 zvucnicima ali nisam odusevljen kvalitetom zvuka.

Å ta ti ne odgovara u zvuku u toj kombinaciji?

Da li si siguran da je pojaÄalo u mini liniji ispravno?

Link to comment
Share on other sites

Ispravno je.

Bili su prenaglaseni basovi jer su namunjeni na samoj liniji.

A do tog menija nisam mogao da dodjem bez daljinca, koji nisam dobio. Sva sreca imam logitech harmony pa sam uspeo da smanjim bas i iskljucim neki super bas.

Sad je zvuk ok, ali opet sam u potrazi za zvucnicima posto mi je ovo neki b sistem za drugu prostoriju. Treba mi nesto malo, jeftino sa prihvatljivim zvukom.

Link to comment
Share on other sites

Za te sam se prvo zalepio ali preko slika deluju previse plasticno i ruzno.

Ni na netu ne nadjoh nista o njima.

U pitanju su zvucnici koji fabricki idu uz jako dobru mini liniju, a sam dizajn je preuzet sa jacih modela zvucnika. Ako zelis informacije o novijim Onkyo zvucnicima jedino da se informises na nekom Japanskom sajtu jer se noviji modeli njihovih HiFi zvucnika prave samo za trsite Japana.

Sto se D-425 modela tice u pitanju su dvosistemci koji rade na 4 ohm, max 70W ulazne snage, freq opseg 50Hz - 100KHz, osetljivost 83dB, skretnica na 6KHz, tezina 4 kg po zvucniku, visokotonac precnika 30 mm, a mid/bass precnika 130 mm izradjen od A-OMF materijala. Kabineti su neka vrsta transmisije.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Nista tu nije cudno, "gospoda" donosi punu kesu daljinaca od preko od kojih su pola bedno ocuvani (neki nemaju ni poklopce za baterije) dok je druga polovina malo izguljena ali moze da prodje. Onda se slika sve na gomili i navede cena od 25-30e po daljincu, a ovi bez poklopca idu za 20e. Znam par ljudi koji to rade i ne mogu da verujem da neko da 3-4000 dinara za daljinski star 10 i vise godina! Cak ni baterije ne idu uz njih.

Ali morate priznati zanimljiv je to proracun, doneti 50 daljinskih i prodavati "ispod cene" za nekih 3K po komadu i ustekati 150K za kesu daljinaca hehe pa kako covek da ih krivi;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...