Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

2 hours ago, fodora zoran said:

Zoki se zahvaljuje na savetu,nisam znao da pravopis toliko utice na hi-fi sisteme.

Utiče na naš stav o Vama. Onaj ko ne zna gramatiku jezika na kome pokušava da se izražava ne dobija kredibilitet koji pokušava da ostvari kod čitalaca postova, članaka, tekstova oglasa. Za poznavanje gramatike nije obavezno da se završi fakultet, osnove se uče u osnovnoj školi a utvrđuju u srednjoj. Na forumu izrečena rečenica je ono što ostaje iza Vas. Ali ima druga stvar:

 

"NAMENJEN PRAVIM AUDIOFILIMA KOJI SLUSAJU MUZIKU USIMA A NE BRENDISTIMA KOJI KUPUJU SAMO   BRUTALNO SKUPE UREDJAJA SA ZVUCNIM IMENOM."

Šta želite da postignete ovim početkom oglasa? Da sebe izdignete kao poznavaoca HiFi tehnike? U samom tekstu na više mesta se vređaju čitaoci oglasa i pokušavaju da se navuku neuki poznavaoci sa "stručnim" opisom radi otimačine velikih para. Onaj ko je poznavalac će u startu da Vas diskvalifikuje kao muljatora, bili Vi to ili ne.

Onaj ko se razume on će u startu znati o čemu se radi bez prepotentnog opisa uređaja.

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, generalna_skupstina said:

Dragi Gospodine iz Beocina, 

evo, ja cu da odgovorim na pitanje. Ljudi koji komentarisu ovakve uredjaje mogu da budu i oni koji imaju skupe sisteme, pa (ne)vredjaju druge (kako ste i Vi rekli), mogu da budu i oni koji imaju jeftine (ili jevtine) sisteme, ali i oni koji nemaju nista od hifi uredjaja. Za ulazak u tu debatu, neko od nas dvojice mora da bude prorok. Ja to nisam. 

Kad je u pitanju Vas Primare, moje subjektivno misljenje i komentari na isti su sledeci:

Prvo, meni to izgleda bezveze. Natrpati silno drvo preko vec prelepog plejera nema smisla. Stavljati mahagoni u transport (za koji mi nije jasno zasto je dobio svoju drvenu kucicu) je... takodje bez smisla. Meni, sa Vasom modifikacijom, ovaj Primare izgleda kao drvena kornjaca! 

Drugo, Vasa filozofija upgrade-ovanja uredjaja sa feritima i bitumenom (ili plastelinom, zivom gumom) u toj meri je... neprimerena. Kod mene i velikog broja drugih ljudi se preterano dampiranje CD plejera pokazalo kao katastrofalno resenje. Naravno, mi ne moramo da budemo u pravu. 

Trece. hvala sto ste ostavili komentar na moj post. Nadam se da je mojim odgovorom na Vas komentar stvar zavrsena. 

Srdacan pozdrav i puno uspeha u daljem radu! 

 

Mislim da nisi razumeo ni sta je na plejeru uradjeno. Prvo nije oblozen drvetom, nego je kompletna nova kutija u pitanju, drugo nije transport dobio drvenu kucicu, nego je ladlica izbacena, i disk se stavlja odgore sa tegom. Trece nema plastelina i bitumena, nego to sto vidis crno je materijal koji drzi shield koji je pravljen za svaki element posebno...nesto slicno sto je radio pioneer jos kad ikad i oblepljivao bakrom kondenzatore.

Posto pratim taj projekat od njegovog zacetka znam sta je i kako je uradjeno. Sto je oglas traljav...to je nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Evo da malo pojasnim text oglasa,mozda sam se pogresno izrazio il je pogresno protumaceno, niukom slucaju mi nije cilj da se izdizem prepotentnim textovima niti bilo cije radove da podcenjujem.Hteo sam reci da neko ko je zaljubljenik u neki bren,nebi moj rad ozbiljno ni posluso a kamoli kupio.Mozda gresim al sam imao bezbroj situacija kada su ljudi kupovali nesto losije samo zbog imena...Inace sto se tice same modifikacije i drveta,neznam koliko se ko posvetio tuningu i na koji nacin al jedno je sigurno i to moze da cuje ko god pozeli kod mene,da identican plejer modifikovan klasicnom pricom i na ovaj nacin razlikuju se za  klasu.Ja sam bio jedan od ljudi koji je trosio pare na ozicenja fabricka i svasta nesto,al do onog zvuka kakvog sam zamisljao nisam mogao doci na taj nacin.iza mene je 15 tak godina svakodnevnog srafljenja i daleko da sam naj naj...al svaki euro koji neko plati kod mene toliko i dobije.Kablove dajem na slusanje ako se nekom nedopada vracam pare.Kod mene su vrata uvek otvorena za sve ljude koji zele da cuju moje radove, bez obaveza.Sto se tice brze love ako se na neko uredjaju u ovom slucaju cd plejru radi vise od 2 meseca, smatram da je cista zarada od 400e sasvim korektna i da nije nikakva otimacina prevara i slicno. 

Link to comment
Share on other sites

Imam dva pitanja u vezi samog uredjaja :

-Pise da su nogice od mahagonija i javora.To znaci da su tri od mahagonija i jedna od javora ili su 2 + 2 ?

-Posto su nogice od tako vrednih materijala,dali bih smeo da uredjaj postavim na moju policu koja je od medijapana i dali ce to uticati na kvalitet zvuka ?

Hvala na brzom odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aco said:

http://www.kupujemprodajem.com/Audiolab-8000-A-31012396-oglas.htm?filter_id=64749

 

Arogancija na nivou,ali je i pokrenuta tema nedavno.I gle čuda odmah se pojavi na prodaji

 

Još jedan u nizu balanSera, i opet nepismen.

 

(negacija se piše odvojeno UVEK osim u ovih 4 slučajeva, neću, nemam, nisam, nemoj, "da li" a ne "dali", itd)

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Peter said:

Imam dva pitanja u vezi samog uredjaja :

-Pise da su nogice od mahagonija i javora.To znaci da su tri od mahagonija i jedna od javora ili su 2 + 2 ?

-Posto su nogice od tako vrednih materijala,dali bih smeo da uredjaj postavim na moju policu koja je od medijapana i dali ce to uticati na kvalitet zvuka ?

Hvala na brzom odgovoru.

Nisam siguran bas najbolje da li provociras ili ozbiljno pitas, pa ces dobiti uljudan odgovor. Nozice su iste...u pitanju je laminat od 3 razlicita materijala. To kako ce da legnu na medijapan ploce mozes da pitas i na sajtu proizvodjaca. U pitanju je:

https://www.fastaudio.com/produkte/zubehoer-und-pflege/geraetefuss-top-line/

Top line model.

as-foot-comp-topline.jpg

cene.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...