Jump to content


B&W 684 i CM8 , cime ih pokrenuti?


vule80

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da ne ispadne sad ovo ili ono, dakle citam sve predloge I sve imam u glavi I uvazavam sve sto kazete , ali cisto usput me zanima imate li neko misljenje o marantzu mm7025??

 

Sto se tice preterivanja sa snagom trenutna situacija je da sve lepo I pristojno radi do recimo 20% snage ,nakon toga bas polako nestaje I sve odlazi u srednje I visoke tonove..

Link to comment
Share on other sites

Ako je moguce da to preskocimo iz raznoraznih razloga, ako nije problem, mozete zakljuciti I sami zasto, a I necu da tema ide u pogresnom smeru.

 

U svakom slucaju proverno nemaju dovoljno snage ni jedan ni drugi. 

 

Ovaj slabiji je 70w a onaj drugi je 90w, nisam se nikad lozio na specifikacije , ali kao sto sam vec rekao ovo provereno nije u stanju da pogura pomenute zvucnike.

 

Treba im siledzija.

Link to comment
Share on other sites

Arcam FMJ A28,2 x 75W,koji ja koristim svira dobro,stage je prisutan,detalji su tu,dinamika o.k...sve u svemu pristojna svirka.Problem nastaje kad se malo odvrne,ima tu snage pojacalo se ne znoji al u zavisnosti od materijala koji se slusa zvucna slika se pre ili kasnije rusi,stoga ukoliko volis da malo odvrnes poslusaj  jaci model tj.A38.  

Prave kvalitete CM7 je pokazao spajanjem na snagasa Rotel RB990,2x200 W sa velikm damping faktorom,karakter zvuka je ostao isti,nista se ne istice i ne para usi,prosto mami da se pojaca i uziva.

Moj idealni setup za ove zvucnike bi bio Arcamovo predpojacalo i Rotel 990 ili 991.Mislim da nijedan integrirac u rangu cijene do 1000 EUR nov ne moze da ih adekvatno potjera.

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam svima na predlozima, ustanovio sam da za te novce , a da je novo, nemam sta da trazim po radnjama...

 

Da bi se uzelo nesto valjano budzet bi morao daleko daleko da se probija, a to trenutno nikako nije moguce.

 

I za ovog marantza treba neko pretpojacalo , pa kad sabers I oduzmes najbolje je da cutim I nista ne diram.

 

Sretan vam badnji dan.

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog je neki polovni Electrocompaniet integralac, npr. ECI-3, ECI-4 ili Äak ECI-5. TeÅ¡ko se pronalazi, ali ako nisi nestrpljiv, možda iskrsne neÅ¡to na oglasima.
Pre par meseci sam prodao ECI-3 koji sam sa zadovoljstvom koristio u kombinaciji sa B&W Nautilus 802.

EC pravi strujno potentna pojaÄala sa brzim, fluidnim, blago toplim i punim zvukom (pogotovo sredina i bas) kakav odgovara B&W zvuÄnicima koji umeju da "zagrebu" u gornjem spektru, zbog Äega tvrÄ‘i muziÄki žanrovi tako dobro zvuÄe na njima. Ako ti se sviÄ‘a zvuk Boversa, veruj mi da ćeÅ¡ kopovinom nekog od pomenutih EC integralaca biti miran na duže vreme.

 

Srećno Badnje veÄe i Božić!

Link to comment
Share on other sites

Roksan Kandy K2 BT je izmisljen za da gura zvucnike kao Bowerse CM7. Vec pohvaljena kombinacija na What Hi-Fi forume.  8 mosfeta, 50A, 150W u 8 oma, 300W u 4 oma, damping >100. Dodatno ima svoj partner power amp za upgrade sa jos dodatnih 125W u 8 oma. Gornji spektar je vrlo smooth ali detaljan. Bash kako je opisao Filip EC. 

 

Jos bonus jer ugradjeni DAC koji preko bluetooth Apt-X svira flacove na 16/44.1 CD kvalitetom. 

 

Marantz ne proizvodi monster snazna pojacala u budget rang, tako da ih kompletno izostavi. Rotel izlaz ti je ok opcija ali skup. Sa Yamaha AS-1000 verujem bice snage ali ne verujem za sinergiju. Naim Nait XS i Cyrus 8XP poteraju B&W ali je zvuk zamoran, svetao u gornji spektar. Jos i probijaju budjet.

 

Imam i pojacalo HK6900 koje na papiru treba biti bolje od 23 godina mladji Roksan, ali nije. Staro je staro.

Link to comment
Share on other sites

Kaiser, veliko hvala na detaljnom objasnjenju, trenutno nece moci da se zadje u te kupovine, ali sada bar znam sta mi treba I koliko para otprilike treba.

 

Kada bude nesto konkretno javicu, da potvrdim kupovinu.

 

Ujedno hvala svima na preporukama I savetima, ovaj deo hi fi mi je totalno stran, sreca pa nije bilo zaletanja....

Link to comment
Share on other sites

uz kompresiju 4:1

 

Jeste. 

 

Key Features 
Compression  ratio:  4:1
Audio Format: 16-bit, 44.1kHz (CD-Quality)
Data Rates: 352kbps
Frequency Response: 10Hz to 22kHz
Algorithmic Delay: <1.89ms @ Fs 48KHz
Dynamic Range: 16-bit: >92dB
THD+N: -68.8dB
 
 
Za zvuk od telefona preko BT Apt-X je zakon. Moj Philips CD600 nije zvucno bolji. Naravno kome treba ozbiljniji DAC, nece ovo da koristi sigurno.
Link to comment
Share on other sites

sve B&W kutije su lenje i dosadne za sluÅ¡anje , kupi Rotel snagaÅ¡ i pre amp i to bi bilo najdalje Å¡to može da da dobace te kutije tako da si u startu promaÅ¡io sa kupovinom z vuÄnika , znam jer sam promenio viÅ¡e modela ove firme. uvek je neÅ¡to falilio , žive od stare slave a i reklama je Äudo.

Link to comment
Share on other sites

sve B&W kutije su lenje i dosadne za sluÅ¡anje , kupi Rotel snagaÅ¡ i pre amp i to bi bilo najdalje Å¡to može da da dobace te kutije tako da si u startu promaÅ¡io sa kupovinom z vuÄnika , znam jer sam promenio viÅ¡e modela ove firme. uvek je neÅ¡to falilio , žive od stare slave a i reklama je Äudo.

 

Ni ja nisam neki ljubitelj B&W-a, za 20 godina promenio sve u rasponu od DM-310 do 803S, ali ovo sto si napisao je cisto trolovanje, najnize vrste...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...