Jump to content


B&W 684 i CM8 , cime ih pokrenuti?


vule80

Recommended Posts

Pozdrav drugari :)

 

Evo odlucih da pokrenem temu u nadi da cete me posavetovati sta bi bio dobar izbor za pomenute zvucnike,...

 

Evo ovako pokusacu da pojednostavim, kupljene su pomenute kutije I pojacala za njih, medjutim od pocetka ta pojacala(necu pominjati koja da ne bi doslo do polemike I omalovazavanja) nisu bila u stanju da te kutije pokrenu kako treba, uz to ni zvuk nije bio zadovoljavajuc.

 

Probali smo drugo pojacalo I na osnovu toga utvrdili da problem nije u kutijama, da kutije sviraju ocekivano za taj novac, ali definitivno je u pitanju pogresan izbor pojacala, pa sad treba ispraviti krivu drinu...

 

Polovni uredjaji nisu opcija, budzet za kutije 684 je 1000-1200e(pozeljno je pojacalo), a budzet za cm8 je takodje 1000-1200e uz to sto treba I jedan cd plejer, znaci budzet za cm8 je do 1600-1700e (pozeljan risiver I cd plejer).

 

Eto zaista bih voleo da mi date dobre predloge, sugestije I da mi pomognete u izboru. 

 

Unapred se svima zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vule,pokusacu da te odgovorim od kupovine novog pojacala  za B&W 684,a evo i zasto...pre 15-ak i kusur godina zamenim moje (nikad prezaljene) JBL L100 za B&W 603 + cd plejer Pioneer pds-06.

Kada sam povezao na moje tadasnje pojacalo Akai am 93 umalo sve zajedno nisam bacio u Savu!

Onda je krenula potraga za pojacalom,prvo Rotela integralaca,pa kombo modela Rotela i to je sviralo malo bolje ali ipak nije bilo velikih zvucnih pomaka do...Marantz-a pm-16,koje je doprinelo da 603-ke "prodisu".Nisam se dugo zadrzao na zvucnicima,ali na pojacalu jesam i povratku na moju staru ljubav JBL.

Zasto pisem ovaj uvod.....pre godinu-dve na zahtev starijeg sina koji je na oglasu video nov Asus i7 lap top po veoma povoljnoj ceni,zapucam na Vracar do prodavca.....kakav crni lap top,gledao sam samo u uredjaje dok se covek "ubi' da mi objasni tehnikalije oko procesora,memorije.

U coskovima veceg dnevnog boravka stoje B&W 9 NT koji deluju prelepo ali......MARANTZ pm 14  :facehearts  mi je prikovao pogled,kvalitetom odise na kilometar, a tek zvucno me osvojio kao retko koji pojacivac.Malo me je bilo sramota jer sam kod coveka ostao 3 sata uz kaficu i njegovo odusevljenje sto je nasao sagovornika i istomisljenika u hi- fi.

 

P.S. A da.....kupio sam lap-top  :razz:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-PM-14-9735011-oglas.htm?filter_id=21765

Link to comment
Share on other sites

Evo da budem precizan, treba jedno pojacalo , budzet je oko 1000e, jedan risiver budzet takodje od 1000e I jedan cd plejer budzet od oko 500e, sad ako je nesto bas mnogo bolje a razlika je 100-200e dajte to. Pojacalo ide na 684, risiver I cd na CM8. Znaci trebaju tri sprave, ukupne cene 2500e I nesto moze da ode u plus ukoliko bas ima potrebe :)

Link to comment
Share on other sites

Moj problem za pokretanje B&W CM1 (efektivnih 81db osetljivost) i ostalih neosetljivih i kompresionih kutija resio sam sa kupovinom novog pojacala Roksan Kandy K2 BT (1000e). Sinergija je odlicna i po moj ukus. 

 

Dodatno moze i kandy k2 power amp za biamping ako zatreba upgrade. 

Link to comment
Share on other sites

Zaista je problematicno pokrenuti ove kutije, nisam verovao dok svojim ocima nisam video da jednostavno mora da ih pokrene neka "svinja"...

 

Nakon tri meseca od kupovine ovih zvucnika prvi put sam ih cuo tek kad se na njih nakacilo znatno jace pojacalo od postojeceg, probudio se I bas, visokotonci su postali cistiji itd, jednostavno treba im neka mrga da ih pokrene, kako prvi par zvucnika tako I drugi...

 

Pozeljno bi bilo da pojacalo ima koaksijalni ulaz I da ima opciju bi wire-Inga ili mozda trazim previse, a da bude novo I da kosta oko 1000rke..

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Rokijanu:

Koje bi danas aktuelno Marantz pojaÄalo moglo da se nazove naslednikom PM 14 ?

Da li PM 11 S2 (PM 11 S3) ?

 

Å to se tiÄe pojaÄala, nisam siguran da li sam dobro razumeo, da li je budžet samo za pojaÄalo za B&W 684 1000-1200e, a za B&W C8 1500-1700e i za risiver i za pojaÄalo ?

Nisam slusao PM 11 niti u jednoj inkarnaciji,ali po dimenzij i,snazi pre bi njih nazvao naslednicima PM 14, nego nizi model PM 14 S1.....ostaje pitanje gde je naslednik PM 15-ce    :wave2

Link to comment
Share on other sites

Tako nesto vec imam, ali nisam mogao da verujem da to stvarno ne moze da pokrene ove kutje kako treba....znaci snaga I uslovno receno neki zadovoljavajuci kvalitet zvuka za 1000-1200e a da je novo nema...

 

Ima, samo nema te resiverske aksesoare koje ti zelis kao plus.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice risivera ili ovo novo http://www.kupujemprodajem.com/Denon-AVR-X4000-7003588-oglas.htm?filter_id=29568

ILI OVO polovno http://www.kupujemprodajem.com/DENON-AVC-A1-XV-A-V-rezervisano-9293308-oglas.htm?filter_id=929 

 

Nemoj da se ljutis sto vecina i dalje potencira koriscene komponente,ali vidim da su mnogi istog misljenja da za ulozeni novac vise dobijas.

Link to comment
Share on other sites

E ovo su vec predlozi :)

 

Hvala bogu imam sta da citam nocas , "na zalost" I risiver I pojacalo moraju biti novi, moram se drzati toga..

 

Sada bar imam neke smernice, na osnovu odgovora I predloga sam sad jos sigurniji da je izbor pojacala za ove zvucnike bio poptuno pogresan jer vidim da je vecini jasno da za ove zvucnike zaista treba neko pojacalo sa kojim moze da se vari..

 

Moram da priznam da mi se na prvu loptu nisu dopali 684, ali se prekljuce desilo iznenadjenje kad smo cisto iz zabave ukljucili jedan neugledan, ali snazan risiver na 684 ... rezultat je bio da smo se tresli zajedno sa krevetom I sobom .. to je bila stvarno neverovatna promena I naravno nije nam trebalo puno vremena da shvatimo da im fali "dzibre" .. 

 

Iskren da budem ne razumem se u ovu egzotiku sto ce vam reci I moj avatar, ali verujem da znate o cemu pricate, pa cu ovih dana da vidim sta bi otprilike novo moglo da se uzme uz neko probijanje budzeta, posto ocigledno bez toga ovo nece proci ... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...