Jump to content


Pomoć! HiFi sistem do 1000 EUR?


Vladimir84

Recommended Posts

Pogledaj i ovo (akcija na sajtu www.audiophile.rs), mozda se nesto uklapa po budzetu i zeljama...

 

EST DRAGON FLY  159,98 
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 840W + 840E  2399.00 
CAMBRIDGE AUDIO 350 A  280,00 
CAMBRIDGE AUDIO 351 A  350,00 
CAMBRIDGE AUDIO 350 C  280,00 
CAMBRIDGE AUDIO NP 30  400,00 
CAMBRIDGE AUDIO 650 BD  500,00 
CAMBRIDGE AUDIO 650 R  800,00 
CAMBRIDGE AUDIO DAC MAGIC +  380,00 
CAMBRIDGE AUDIO ID 100  150,00 
DALI HELICON 300 MK 2  2000,00 
DALI MENTOR 6  2200,00 
DALI IKON 7 MK 2  1500,00 
DENON PMA 520  200,00 
DENON PMA 720  300.00 
TANNOY MERCURY V1  180,00 
TANNOY MERCURY V4  430,00 
TANNOY PRECISION 6.2  1900,00 
TANNOY PRECISION 6.4  2400,00 
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam sta si uradio ali znam da moras da chujes mnogo toga,najpre zvuchnika .

Da osetis da li ti karakter odgovara .

 

Ja sam slusao Schucine Dynaudio 1.3,sjajne kutije uz sjajno pojacalo, meni trenutno skupe.

Nisam slusao a voleo bih ,Proac Supertower mk2.Njuh mi govori da ih prodaje  chlan foruma .(polovno a skupo bih kupio samo od proverenog forumasa).

 
Link to comment
Share on other sites

Nisam slusao a voleo bih ,Proac Supertower mk2...

 

 

 

jeste forumas i pre par meseci stavljena nova vesanja,narucena iz amerike.4 komada,to je fina investicija koju novi vlasnik nece dugo morati da radi.

a i za kes je skinuo cenu lepo,vazi do nove godine ta cena,mislim da je on nesto bezecov'o pa skuplja pare.

 

Slusao sam ih ja ako mislimo na isti par; odlicni zvucnici u vrlo dobrom stanju i po razumnoj ceni. Ubedjivao sam ga da ih ne prodaje. Nece da slusa,  :roll:

Link to comment
Share on other sites

Do sada sam poslušao dve kombinacije
 
1. Monitor Audio Rx8 sa NAD C375BEE pojaÄalom.
2. Klipsch Rf 82 sa Roksan Kandy K2 pojaÄalom.
 
 
Utisci su da prva kombinacija ima prefinjeniji i lepši zvuk sa više detalja u srednjim tonovima.
Tako da mi je ova kombinacija prijatnija za slušanje jazz i rock muzike.
 
Sa druge strane, nekako imam utisak da iako su i zvuÄnici i pojaÄalo deklarisani na manju snagu, druga kombinacija je zvuÄala i glasnije i dinamiÄnije (jaÄi bas i izraženiji visoki tonovi).
 
Mislio sam da ce mi biti lakse da donesem odluku i da će mi trebati mnogo manje vremena, ali ću definitivno morati da Äujem joÅ¡ opcija. 
Ni jedno ni drugo me nije stavilo u "Wow mode". 
Prva kombinacija mi je dobra za pomenutu vrstu muzike, druga za house, reggae... a nijedna dovoljno dobra za obe (ovo poslednje je malo gruba procena, jer je daleko od toga da nista ne valjaju, da me neko ne shvati pogrešno).
ÄŒim već nisam doneo odluku, znaÄi da neÅ¡to tu nedostaje... JoÅ¡ nisam taÄno shvatio Å¡ta.
ReÅ¡io sam i da posluÅ¡am treću kombinaciju sa nekim JBL zvuÄnicima i Harman Kardon pojaÄalom.
Za sebe uvek volim da kažem da nisam iskljuÄiv i usko ograniÄen kako za muziÄki žanr tako i za sve ostalo u životu. Uvek težim ka tome da budem i ostanem otvorenog uma... ali to u ovom slucaju baÅ¡ komplikuje stvari jer upravo to Å¡to imam jako Å¡aren muziÄki ukus mi dodatno otežava da se opredelim.
 
Ono Å¡to sam primetio je da su tih nekih 6-7 godina koliko sam se bavio Dj hobijem ostavile muziÄki trag u mom karakteru u tom smislu da uvek prvo tražim dobar i dominantan bas, pa onda sve ostalo. Pretpostavljam da u audiofilskom smislu imam malo iskrivljen osećaj za vrednosti zbog toga, ali ipak svako ima sopstvene standarde za sopstveni ukus koliko god on bio opÅ¡te prihvaćen ili ne.
 
TakoÄ‘e, muziku Äesto sluÅ¡am glasno pa mi je i faktor snage bitan element. Maleni zvucnici nekako deluju nemoćno i neprivlaÄno. Možda mi je zato zapao za oko Klipsch RF-83 ali nigde na netu ne mogu da naÄ‘em neke recenzije. Da li je neko Äuo (za)ove kutije ? Neki komentar? Da li vrede oko 1.500 EUR (cena za poslednji par, a navodno se prodavao za 2.800 USD). Obzirom na razlike u ceni, deluje kao dobra kupovina ?!
Ne znam da li je zvuk bolji od RF 82 ili je samo jaÄi ? 
Kažu mi da će mi ove kutije biti velike za sobu (3,5m * 6,5m). Mene to mnogo ne plaši, šta vi mislite o tome?
 
Ono Å¡to sam joÅ¡ shvatio je to da sam projektovani budžet dosta omaÅ¡io. Samo za (dobre) zvuÄne kutije mi treba oko 1000 eur plus toliko za pojaÄalo. A to mi sve nekako deluje kao mnogo novaca za to.
PoÅ¡to sam ipak reÅ¡io da kupim nov sistem sa raÄuna firme, suma nije toliko veliki problem koliko dilema da li ima smisla potroÅ¡iti toliko para na sve ovo.
Treba pronaci neku meru, a to izgleda nije lak zadatak.
 
JoÅ¡ jedno pitanje za vas. Generalno posmatrajući, kakva je kombinacija par zvuÄnika + subwoofer (ne za filmove, već za sluÅ¡anje muzike) ?
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da si poÄeo sa sluÅ¡anjem. Kao Å¡to smo ti i predviÄ‘ali, već si probio budžet :D . Možda to i nije loÅ¡e, ukoliko ti nije ideja da za kratko vreme poÄneÅ¡ da menjaÅ¡ komponente.

 

Kada je već tako, moj ti je predlog pravac u AV impuls da posluÅ¡aÅ¡ Exposure (sa EPOS ili Neat zvuÄnicima) i doživiÅ¡, kako si to nazvao "Wow mode" !!!

Link to comment
Share on other sites

Da bi integrisao dobar subwoofer u sistem treba ti jos dosta novaca, tako da ja to ne bih za sad.

Bolje uzmes kutije sad za sve novce, pa posle nabavis i subek.

 

Posto ti je ukus specifican, treba da poslusas razne kutije, ne samo sto ima da se kupi u radnji nego i DIY varijante.

Ipak bi preskocio DIY varijante, sa ili bez ikakvog osnova. To je pre za vrsne poznavaoce akustike sa svojim specificnim fantazijma i dobrim poznavanjem "hardvera", koji ne mogu biti lako "ofarbani". Ja jednostavno ne spadam u tu kategoriju.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da si poÄeo sa sluÅ¡anjem. Kao Å¡to smo ti i predviÄ‘ali, već si probio budžet :D . Možda to i nije loÅ¡e, ukoliko ti nije ideja da za kratko vreme poÄneÅ¡ da menjaÅ¡ komponente.

 

Kada je već tako, moj ti je predlog pravac u AV impuls da posluÅ¡aÅ¡ Exposure (sa EPOS ili Neat zvuÄnicima) i doživiÅ¡, kako si to nazvao "Wow mode" !!!

Ideja je da sebe poÄastim i da uživam u Äarima kvalitetnog zvuka. Ne kupujem ove "ozbiljne igraÄke" zbog nekog pomodarstva ili fanatizma prema samoj opremi, već zbog ljubavi prema muzici. UopÅ¡te ne planiram skoro da bilo Å¡ta menjam. Mislim da bi to bilo jako Äudno ako bi to radio pre nego Å¡to bilo Å¡ta i kupim ... 

Mislim da su u AV Impuls-u, ako se ne varam, veoma kvalitetne i Skupe stvari, sto premasuje neke moje granice "dobre kupovine" (best buy), Ali provericu jos jednom. Tamo nisam bio.

Da li neko ima neki komentar za one Klipsch RF 83?

InaÄe sve pohvale za Ranka iz 4audio. ÄŒovek je veoma profesionalan i ljubazan.

Link to comment
Share on other sites

Ipak bi preskocio DIY varijante, sa ili bez ikakvog osnova. To je pre za vrsne poznavaoce akustike sa svojim specificnim fantazijma i dobrim poznavanjem "hardvera", koji ne mogu biti lako "ofarbani". Ja jednostavno ne spadam u tu kategoriju.

Po tome sto si naveo, nesto od ovoga bih ti preporucio da imas para, to bi trebalo da je vrh bez obzira na cenu (u radnji tako nesto ne moze da se plati), al dobro, tek si poco sa hifijem :D kad napravis neki business ondak kupis tako nesto

http://lsv-achenbach.de/shop/index.php?cPath=251_252_265_637

Link to comment
Share on other sites

Ideja je da sebe poÄastim i da uživam u Äarima kvalitetnog zvuka. Ne kupujem ove "ozbiljne igraÄke" zbog nekog pomodarstva ili fanatizma prema samoj opremi, već zbog ljubavi prema muzici. UopÅ¡te ne planiram skoro da bilo Å¡ta menjam. Mislim da bi to bilo jako Äudno ako bi to radio pre nego Å¡to bilo Å¡ta i kupim ... 

Mislim da su u AV Impuls-u, ako se ne varam, veoma kvalitetne i Skupe stvari, sto premasuje neke moje granice "dobre kupovine" (best buy), Ali provericu jos jednom. Tamo nisam bio.

Da li neko ima neki komentar za one Klipsch RF 83?

InaÄe sve pohvale za Ranka iz 4audio. ÄŒovek je veoma profesionalan i ljubazan.

 

Mislim da nisi dobro video.

 

Kombnacija Exposure 2010s2 + Epos Epic 5 (ili Äak Elan 30) je jeftinija od Roksan Kendy K2 + Klipsch RF 83 ! (ne treba zanemariti ni Creek Evolution 2 ili Arcam koji su joÅ¡ jeftiniji)

 

U svakom sluÄaju ne zaleći se ! Prvo posluÅ¡aj, već sa tim ''novim budžetom'' ne bi trebalo da praviÅ¡ kompromis već da kupiÅ¡ iskljuÄivo ono Å¡to se tebi najviÅ¡e sviÄ‘a! A da bi znao Å¡ta je to moraÅ¡ da posluÅ¡aÅ¡ sve razumne kombinacije. Uostalom i samo sluÅ¡anje je lepo iskustvo!

Link to comment
Share on other sites

  Mislim da nisi dobro video.

 

Kombnacija Exposure 2010s2 + Epos Epic 5 (ili Äak Elan 30) je jeftinija od Roksan Kendy K2 + Klipsch RF 83 ! (ne treba zanemariti ni Creek Evolution 2 ili Arcam koji su joÅ¡ jeftiniji)

Pitao bi neÅ¡to za creek evolutin 50 kako sviraju kao evolution2 ili se razlikuje pa da u budućnosti razmiÅ¡ljam o ovom pojaÄalu znaÄi da li svetlo svira?

Pozdrav :wave2 za distributera

Link to comment
Share on other sites

Danas sam ponovo bio u Bg, konkretno do BGB studio da poslusam JBL Studio 590 sa HK 3490.

Ispade poprilicno zanimljiva kombinacija. Zvucnici su odlicni, vanserijskog dizajna (meni se dopadaju u CH varijanti, a Black varijanta mnogo manje).

Iako sam mislio da obavezno izbegnem risiver varijante, ovom risiveru sa ovim zvucnicima ne bih znao sta da zamerim...

Da li neko zna zasto je HK990 TOLIKO skuplji?! Ima li smisla takva razlika u ceni ?

Link to comment
Share on other sites

HK990 je najbolje HK integralno pojacalo koje sam cuo. Ima uzasno snage, deklarisano je na 2x150 W ali je na testovima izvlacilo i preko 200. Koliko se secam tesko je 24 kilograma.

Zvuk je odlican za tu klasu cene i pojacalo je zaista dobro, snaznog basa, detaljno na visokim, dinamicno (ne bas preterano, ali solidno). Ugradjeni DAC nije samo sminka vec je solidnog kvaliteta i potpuno upotrebljiv, koliko se secam koristi AD1855 konvertore.

 

Pojacalo poseduje sve moguce ulaze, cak i MM/MC za gramofon, ali ne poseduje USB ulaz, u to vreme USB nije bas bio popularan na pojacalima.

 

 

Mane:

1. Uzasno se greje - postize temperaturu od 65-70 stepeni na hladnjacima (a pogledajte koliki su!), ne pomazu ni dodatna dva kulera (pogledajte sliku). Pitanje je koliko ce elektroliti i stampa izdrzati takvo opterecenje. Pretpostavljam da je mirna struja izlazne sekcije prilicno pomerena ka/u A klasu, ali nisam nasao podataka o tome. Nisam siguran sta ce se desiti u periodu 5+ godina.

2. Postoji problem sa XLR ulazom, sta god da sam nakacio na njega pojacalo je znalo da "poludi", cak i sa svojim HD990 CD plejerom. Radilo bi normalno, onda pocelo da "krcka" u zvuku (kao staticki elektricitet) i na kraju naglo da menja nivo glasnoce, samo od sebe! Koliko se secam, na kraju bi proradila zastita. Mozda je problem bio samo do komada koji je bio kod mene jer ovo nisam otkrio tokom testa.

 

U mom posedu je bilo oko godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

Resio sam da uzmem JBL studio 590CH + HK 3490.

Naverovatnije sutra pada kupovina...

Jedini problem cu imati sa postavkom zvucnika jer su mi trenutno preveliki za aktuelan prostor. To bi trebalo da se promeni u buducnosti, ali za sada cu morati da nadjem neko kompromisno resenje. Konsultovacemo se kad stigne "skalamerija" ;)

Link to comment
Share on other sites

Treba obavezno uzeti i u obzir ogromnu ponudu nove hi - fi opreme kod ovlascenih distributera i naravno cuti. Naprimer :

 

 Ono sto sam juce cuo u AV Impulsu  NI MALO ME NIJE OSTAVILO RAVNODUSNIM , cak naprotiv -  nov - svez  - transparentan  moderan zvuk a za jako pristojan novac. Slusao sam 2 - 3 sistema sa rasponom cene do 3.500e i bio veoma prijatno iznenadjen 

 

Topla preporuka za novo svakome ko sklapa sistem. Ne kosta nista otici pocuti , Sima je lafcina , ima dosta strepljenja da sve lepo objasni  kao i da navede mane i  prednosti odredjene  audio opreme u svojoj cenovnoj kategoriji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...