Jump to content


Pomoć! HiFi sistem do 1000 EUR?


Vladimir84

Recommended Posts

Pozdrav svim forumašima i audiofilima !

 

Želeo bi da kupim par podnostojećih zvuÄnih kutija sa pojaÄalom do ukupne vrednosti 1000 EUR, koliko sam spreman da potroÅ¡im. Mislim da je najpametnije da pokuÅ¡am da pronaÄ‘em polovnu opremu u dobrom stanju pa da kupim kvalitetniji "sistem" (uz prihvatanje nekog osnovnog rizika kod kupovine polovne robe), u odnosu na kupovinu nove opreme skromnijih performansi. Ispravite me ako greÅ¡im !

 

Moram da napomenem da uopšte nemam nikakvog iskustva sa HiFi zvukom i potpuni sam laik na tu temu pa se zato za pomoć sada obraćam Vama, ljudima dobre volje i dobrog HiFi ukusa :)

 

Trenutno imam i koristim već duži niz godina KENWOOD A/V risiver KR-A4060 sa zvuÄnicima Videoton (ako se ne varam) 120W. Bas je 12" i veoma je naglaÅ¡en, dubok ali i veoma loÅ¡e definisan. Srednji i visoki tonovi su po mom skromnom miÅ¡ljenu užasno loÅ¡i. Bar sam to shvatio pre nekog vremena kada sam prvi put Äuo pravi HiFi zvuk... Za privatne žurke su odliÄne kutije jer je tamo uglavnom bitno da bas Å¡to jaÄe "drma" i bruji i da naprave Å¡to veÄu "buku" :) Srednje i visoke tonove su dopunjavale manje razglasne kutije Montarbo, mislim da su oko 200W. (nikad mi nije bilo jasno kako je taj Kenwood to sve podnosio, ali je bilo dovoljno da se prostor "napuni" zvukom i kako tako zvuÄno zadovolji 20-ak ljudi).

 

Obzirom da su sada u mom životu privatne žurke postale retka pojava, želja je da iskombinujem nešto za svoju dušu...

 

Izvor zvuka je PC, sa zvuÄnom karticom Creative SB Audigy. (koliko ovo degradira sam ugoÄ‘aj, jer znam da tvrdokorni audiofili "ne priznaju" niÅ¡ta osim ploÄa i CD-a ?) Uzmite u obzir da ja nisam taj audiofil ;)

 

Soba u kojoj bi slušao muziku je 3,5 x 6,5m.

 

Od muzike sluÅ¡am skoro baÅ¡ sve žanrove, tj. sve Å¡to mi se dopadne. Ali ako bi trebao izdvojim omiljenu grupu, definitivno je to Vaya Con Dios. Kod muzike opuÅ¡tenijeg tempa i ritma volim da Äujem klasiÄne instrumente, klavir, akustiÄnu gitaru, kontrabas, violinu, saksofon...

 

Potrudio sam se da dam što više informacija da bi "zadatak" bio što lakši, nadam se da nisam udavio, a iskreno se nadam da će se naći neko ko je iskusan poštovalac kvalitetnog zvuka da mi pomogne da i ja uplovim u vode istog !

 

Unapred Zahvalan !!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obzirom da ti je izvor PC, kupovina ti se prakticno svodi na DAC+pojacalo+zvucnici.

Ukoliko te zadovoljava DAC stick, koji kosta nesto preko 200 evra (nov) znaci da ti za zvucnike i pojacalo ostaje oko 800 evra sto i nije tako mali budzet.

Dakle, prvo pitanje je da li ti je OK varijanta DAC stick.

 

Ok, shvatio sam funkciju DAC konvertora, jedino ne znam u praksi kolika je razlika sa ili bez DAC-a. Pretpostavljam dovoljno velika cim si preporucio da se ipak odvoji deo sume na to. Koja bi bila kombinacija uređaja koju ti preporucujes?

Link to comment
Share on other sites

Razlika je ogromna. Ukoliko imas DAC mozes da slusas muziku u formatima visoke rezolucije (najcesce je to FLAC). Da ne bih previse pisao o tome imas vec dosta napisano na forumu... Postoje DAC-ovi koji su velicine USB sticka, relativno su jeftini i dosta su prakticni, a odlicno zvuce. Licno sam doduse poslusao samo M2tech hiface DAC i bio sam prijatno iznenadjen kvalitetom zvuka, a pojedine kolege sa foruma su hvalili npr. Dragonfly pa nemam razloga da im ne verujem.

Ukoliko ti odgovara takva varijanta, onda bi tvoj sistem izgledao ovako: PC+DAC+pojacalo+zvucnici.

 

Reci cu ti ono sto je vec opste mesto, neophodno je da poslusas vise kombinacija pa da sam doneses odluku.

 

Na kratko sam video da je Ringeraja nesto postovao i hteo sam da odgovorim ali su postovi nestali (pretpostavljam da su ih moderatori obrisali). Da ne bi bilo zabune, zelim da ti pojasnim o cemu se radi. Ljudi na ovom forumu su vrlo gostoprimljivi i spremni da pomognu, medjutim u poslednje vreme cesto su se pojavljivali trolovi koji su pokretali upravo ovakve teme, dobijali dobronamerne savete kojima su se izrugivali...doslo je do toga da su zbog svojih reakcija clanovi banovani...

Dakle, to sto nisi dobio vec 10+ preporuka i saveta je samo iz razloga sto su ljudi postali nepoverljivi prema pokretacima ovakvih tema.

 

Iz istog razloga i ja cu za pocetak da izbegnem da ti preporucim konkretnu kombinaciju, jer je to do sada tumaceno kao ''reklama'' od strane takvih pokretaca tema i samo je izazivalo bespotreban flejm, mada sam uvek preporucivao komponente razlicitih distributera...

Link to comment
Share on other sites

Iako nije bilo nikakvih "teskih reci" ili zlih namera, brzo su obrisali te postove, sto i nije lose jer se odvlaci fokus sa teme. Sa druge strane, jasno da ima raznih ljudi a reakcija na razlicite situacije nas i definise kakvi smo pa je to nekad i zgodno za brzo upoznavanje. Cisto da se nasluti ko ima kakve namere, ako nista drugo. Covek pre pozeli da pomogne nekom ko je na mestu... TeÅ¡ko je kad je neko apsolutno nov a ima želju da se upusti u nove vode. Ja sam zato i doÅ¡ao ovde da "pozajmim" neÄije dugogodiÅ¡nje iskustvo i savete. Mogu ja to sve i sam da iÅ¡ÄaÄkam, ali ko zna koliko bi mi vremena trebalo. Obzirom da je takva tematika, svaki post bi mogao da se tretira kao neko reklamiranje kada se mahom priÄa i svodi na kombinacije elemenata raznih brendova. Ja sam sad reÅ¡io sebe da poÄastim i obradujem tako Å¡to pazarim neki Full HD video projektor za gledanje filmova i serija kao i HiFi zvuÄnog sistema. Ono prvo sam brzo reÅ¡io a za ovo drugo mi treba pomoć, Na koji naÄin ja da doÄ‘em do potrebnih informacija ako to na ovom forumu ne mogu ?

Link to comment
Share on other sites

@Ultravox - slazem se potpuno sa komentarom br. 2....

Ako mogu da dam savet: slusaj komplete pojacalo - zvucnik - kablovi... ono sto ti se ucini najboljim, to je verovatno TO! 

Ako imas laptop, sa koga pustas muziku - uvek njega poneses sa sobom, i pustas iste pesme (nemoj da variras izbor previse), one koje najbolje poznajes. Ima i tema na forumu sta drugi pustaju i koje su preporuke za taj deo.

 

Druga varijanta - slusaj zvucnike pod br. 1 i kada to odlucis (posto oni najvise uticu na zvuk), onda biranje pojacala (naravno uz koristenje nekih pristojinih kablova za zvucnike)...

 

Nadam se da ce ti ovo bar malo pomoci.

Link to comment
Share on other sites

1. Zabatalis comp i kupis Denon Rcd-m39.Za300-400 e i jos ti ostane para. Svira super,procitaj uostalom recenzije na netu.

2. Naslov topika je apsolutno omrazen ovde. Sa punim pravom, svasta se desavalo.To moras da razumes.

Hvala na savetu...

1. Prvo sam pomislio da je super spravica jer ima mogućnost reprodukcije zvuka i sa CD-a i USB-a (umesto preporuÄenog DAC-a, koji bi morao biti u vezi sa raÄunarom), meÄ‘utim onda sam video da je to ujedno i pojaÄalo i to jako slabo... Kontam da je to super varijanta za neku malu sobicu i za tiho sluÅ¡anje muzike, ali to nije ono Å¡to ja tražim

2. Ovo mi uopÅ¡te nije jasno. Ne znam Å¡ta se to svaÅ¡ta deÅ¡avalo....Meni je zaista žao, ali ovo je prvi put da sam ikad svratio na neki forum, automatski i prvi post. UopÅ¡te ne shvatam u Äemu je problem, tako da ne mogu da razumem dok mi neko ne objasni. Ako je već forum predviÄ‘en za razmenu miÅ¡ljenja, ne razumem zaÅ¡to bi neka tema bila omražena. Jedino ako je ovo mesto namenjeno samo struÄnjacima i profesionalcima pa da isti ne trpe one Å¡to ne znaju a žele neÅ¡to malo da nauÄe od iskusnijih kolega.... ja sam bio odgovorio jednom drugom forumaÅ¡u (koji me je podrugljivo doÄekao "na Ä‘on") da sam ovde doÅ¡ao sa nadom da će me neko "uputii kako da naÄim da pecam u HiFi vodama, a ne da mi uruÄi ribu koju ni ja sam joÅ¡ ne znam da preferiram" Savet tipa, "idi, posluÅ¡aj i sam ćeÅ¡ najbolje proceniti", mogu i ja sam sebi da dam. Poenta je da moram od neÄeg da krenem a za to mi trebaju neki startni okviri, za koje sam se nadao da ću ovde dobiti. Evo, vi meni recite kako ja da postavim pitanje na temu koja me veoma zanima a da se to ne svrsta pod omraženom temom ? Da imam nekog drugara iz ovog HiFi sveta, otiÅ¡li bi negde na pivo i za sat vremena bi saznao sve Å¡to mi treba da samostalno nastavim dalje u potragu...

Link to comment
Share on other sites

@Ultravox - slazem se potpuno sa komentarom br. 2....

Ako mogu da dam savet: slusaj komplete pojacalo - zvucnik - kablovi... ono sto ti se ucini najboljim, to je verovatno TO! 

Ako imas laptop, sa koga pustas muziku - uvek njega poneses sa sobom, i pustas iste pesme (nemoj da variras izbor previse), one koje najbolje poznajes. Ima i tema na forumu sta drugi pustaju i koje su preporuke za taj deo.

 

Druga varijanta - slusaj zvucnike pod br. 1 i kada to odlucis (posto oni najvise uticu na zvuk), onda biranje pojacala (naravno uz koristenje nekih pristojinih kablova za zvucnike)...

 

Nadam se da ce ti ovo bar malo pomoci.

Hvala na trudu...

Saveti su logiÄni, tako sam i planirao... 

Možda sam trebao da pitam "Å¡ta i kako NE treba", verovatno bi viÅ¡e ljudi želelo da se ukljuÄi... Iz mog iskustva nekako sve Å¡to ima negativnu konotaciju u ovoj jadnoj državi privlaÄi navjveću pažnju. Ovo je neki opÅ¡ti utisak, nemoj da misliÅ¡ da se odnosi na tebe. Ti si ionako jedan od reÄ‘ih koji je potroÅ¡io svojih par minuta da mi neÅ¡to napiÅ¡e. Za to sam se već zahvalio ;)

 

Imam ponudu za Nove Klipsch RF-62 po ceni od 600EUR za par. Å ta misliÅ¡ o toj ponudi? Da li se za taj novac mogu pronaći bolje kutije (polovne/nove)? Da li je bolje da odnos potroÅ¡enog novca bude u korist zvuÄnika ili pojaÄala? Mislim da ću svakako za 2 dana otići da Äujem neÅ¡to po prvi put u radnji, pa da imam od Äega da krenem. Å ta bi ti sebi kupio da imaÅ¡ na raspolaganju pomenuti budžet ? 

Link to comment
Share on other sites

  Vladimir 84

 

1) Pa sad tiho i tiho. Ja sam ga slusao na 25 od 50 , u HI FI butiku i bio je sve drugo no tih a prostorija tog butika je bila bas velika. Za svaku sobu, ma kolika da je, je vise nego dovoljno jak a svira jako dobro.

 

2) Ovde je pre bilo dosta topika koji bas pocinju sa tim -Preporucite sistem do 500,800 ili 1000 e... Manje vise svaki taj topik je ustvari bio trolovanje i zezanje od strane forumskih trolova i provokatora koji otvaraju nove naloge kada im se banuju stari. Ustvari mozda nije bila ni mnozina no rec o samo jednoj, jedinoj osobi, stari forumasi znaju o kome pricam. Ti topici su se uvek pretvarali u sprdnju,provociranje i zajebanciju najnize vrste, sto je i logicno.

Samim tim mi ne znamo ko si ti. Mozda si ti ON a mozda nisi. Ne pomazu tvoja uveravanja da nisi jer i on je tako svaki put tvrdio da nije ON. Ta nije lud da prizna da jeste.

Dal sad shvatas problem?

Da si sa istim pitanjem dosao ovde pre par meseci, do sada bi ti 40 ljudi pomoglo... Ovako sta da ti kazem osim da si zakasnio. Na kraju krajeva, svi mi imamo razlicite ukuse i potrebe. Neki sistem od npr 1000 e meni moze zvucati super a tebi kao kanta. Ili obrnuto.

Tolko.

Link to comment
Share on other sites

Volim glasniju muziku, jer kada je sluÅ¡am tiho to onda za mene znaÄi da je u drugom planu. Sa druge strane možeÅ¡ da vidiÅ¡ Å¡ta trenutno imam pa će ti biti jasnije na Å¡ta mi je uho trenutno naviknuto... DoduÅ¡e, tom logikom skoro će sve drugo biti kvalitetnije ;)

Neverovatno mi je da jedna osoba može da unese toliko pometnje. TakoÄ‘e mi nije jasno, ako već vidite da taj neko zeza, zaÅ¡to ga jednostavno ne ignoriÅ¡ete? Sad ispade da su svi takvi, ili su svi potencijalni trolovi.... bzvz... Ja takvom ne bi posvetio sekund svog dragocenog vremena... Za 2 dana Äu ići za Ns (inaÄe sam iz zr) pa ću tamo obići neku radnju. Ako je neko odatle i raspoložen da odemo na pivo, eto ja Äastim ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja samo kazem da taj Denon poseduje dovoljnu glasnocu za bilo koju prostoriju a po kvalitetu je sigurno  bolji od tvoje masine...niti manje niti vise... Sigurno da ima drugih masina koje su bolje od njega... pa onda drugih boljih od njih...pa onda boljih od boljih... No za tu cenu on svira odlicno sto i net recenzije potvrdjuju, jedna za drugom, redovno osvaja nagrade...

 

Taj gosn trol nije ispocetka nastupao kao trol a zezanje i provociranje moze biti suptilno. Dovoljno je npr izabrati temu kao ova koja je potencijalno bure baruta, idealna da zavadi ljude. Neko misli ovako, drugi onako, jedan bi da uvali svoje zvucnike, drugi da napravi promet drugaru iz hi fi butika,treci je ubedjen da je njegov sistem jedina prava preporuka... i onda nastane haos a trol samo lukavo doliva ulje na vatru svojim postovima u kojima uvek potencira razlicite stavove i gura forumase jedne na druge...... Vec vidjeno dosta puta i zato je odziv na ovom topiku takav kakav je.

 

Srecno u N. Sadu. Kupi nesto dobro.

Link to comment
Share on other sites

jezivo... mislim da cu ja da pobegnem odavde glavom bez obzira... Zao mi je jedino sto nisam stigao da upoznam one gostoljubive sto su spremni da pomognu o kojima je Aleksandar75 govorio. Naznake su da cu poneti jedno lose iskustvo sa ovog (meni prvog) foruma. Mozda nadjem neko bolje mesto za konsultacije. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

jezivo... mislim da cu ja da pobegnem odavde glavom bez obzira... Zao mi je jedino sto nisam stigao da upoznam one gostoljubive sto su spremni da pomognu o kojima je Aleksandar75 govorio. Naznake su da cu poneti jedno lose iskustvo sa ovog (meni prvog) foruma. Mozda nadjem neko bolje mesto za konsultacije. Pozdrav!

Ok. Evo da pokusam da ti pomognem.

Prve parametre vec imas. Znas da ces koristiti PC kao izvor (koji vec imas) i znas koliki ti je budzet (budi siguran da ces ga bar malo probiti :-) ).

Zr nije daleko od Beograda pa predlazem da izdvojis  jedan dan i dodjes do Bg, veci je izbor. Imas srece jer su uvek u ovo vreme u toku popusti. Osim toga, pitaj slobodno u radnji da li imaju neki stari model pojacala ili zvucnika za koje daju dodatni popust.

Pre nego sto krenes prvo pogledaj sajtove distributera i cenovnike.

Obidji obavezno sledece radnje:

1. Player- tamo trazi prodavca koji se zove Maxa. U toj radnji mozes da cujes Onkio, Marantz, Kef, Mordaunt Short i Wharfedale...

2. AV Impuls- trazi cuvenog Simu koji je inace clan ovog foruma SonicHammer pa mozes da ga kontaktiras preko PP. On daje uvek dodatne popuste clanovima foruma. Tamo mozes da nadjes M2Tech hiface DAC, Epos zvucnike, Exposure, Arkam, Creek... Moze da ti se ucini da cene nekih uredjaja premasuju tvoj budzet ali znajuci Simu sa njim uvek mozes da postignes takav dogovor kome se nisi ni nadao. 

3. 4audio, ima toliko siroku gamu budzet klase da je glupo da sve nabrajam...

4. Audiophile: Cambridge audio, Dali zvucnici i dragonfly DAC....

 

Glupo je da ti unapred sugerisem kombinacije jer ih ima zaista mnogo.

Budi uveren da dobar prodavac kada mu kazes parametre treba da ti predlozi kombo, poveze ga...ti poslusas, izneses utiske, on ponudi neku izmenu da vidi da li ti se vise dopada...

Opustis se i uzivas...slusas muziku...u tome je poenta ovog hobija... Posle odredjenog vremena pozelis nesto da promenis :-) itd.itd.

Link to comment
Share on other sites

Ako dolazis u Novi Sad svrati do Audio plus-a u Strazilovskoj.Momci saradjuju sa vise beogradskih zastupnika,koliko ja znam 4 Audio,One Hi FI i AV Impuls pa ces na istom mestu imati veci izbor uredjaja i mogucnost i da iskombinujes po svom izboru sto je teze ako odes kod pojedinacnih zastupnika.Nisu nametljivi i atmosfera je vrlo prijatna,bez velike guzve.Iako su u jednoj od najbucnih ulica u gradu potrudili su da lokal zvucno od nje izoluju(i to ih je kako kazu dosta kostalo) sto je za respekt.Manja zamerka je sto nemaju single speaker demonstration room,koja i nije mala ali tako je nazalost uglavnom svugde.Ex demo je dobar predlog jer ipak uzimas nesto iz radnje sa garancijom,ne previse koristeno ,a popust ume biti dobar.Iskoristi duh bozica i trazi popust na komplet.Moj predlog za slusanje bi u ovoj sumi bio kao i dosad Rega Brio amp.

E da, zaboravih da odsektasim svoje...ma batali sve drugo  dodaj na sumu 300E i kupi jedne sluske i novi naim dac na novogodisnjem popustu prikaci se na PC i hajendiraj,komsije ce da te vole  :-)

Cheers Zrenjaninac(i ja sam bivsi)

Link to comment
Share on other sites

Volim glasniju muziku, jer kada je sluÅ¡am tiho to onda za mene znaÄi da je u drugom planu. Sa druge strane možeÅ¡ da vidiÅ¡ Å¡ta trenutno imam pa će ti biti jasnije na Å¡ta mi je uho trenutno naviknuto... DoduÅ¡e, tom logikom skoro će sve drugo biti kvalitetnije ;)

....

Druze,

 

prvo odgovor na neki od predhodnih postova...sto se tice pitanja oko zvucnika - ne mogu da dam nikakvo misljenje o onome sto predlazes (Klipsch RF-62) jer nikada bas nisam cuo ni tu marku a jos manje taj model. Po meni, ne treba marka da te opretecuje, nego samo zvuk koji dobijas.

 

Sto se tice glasnijeg ili tiseg slusanja muzike, jos jedna osobina "boljih" sistema je da i na niskim nivoima zvuka ima sposobnost da svira jako dobro, i da uopste ne treba neki glasniji nivo zvuka.

Pored toga, kako sam naucio od brojnih prodavaca opreme (a posle i sam skapirao), dobar zvucnik ne treba da daje "spektakl" po svaku cenu - treba da je sto neutralniji, da ne zamara i da ima sposobnost da svira dobro i tiho (sto je vazno) i glasno. Ima to veze i sa pojacalom - naravno.

 

Polovno ili novo - sigurno ces kao polovno kupiti sistem iz jace klase, ali se vracas vremeplovom jedno 5 - 10 godina unazad... (ali, treba biti obazriv prilikom kupovine). Zvuk koji budes dobio, gotovo sigurno ce biti bolji od neceg novog sto sada pazaris...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Maxu sam bio zvao pre nego sto sam se uclanio na ovaj forum (pre par dana), on mi je i preporuÄio taj AmeriÄki Klipsch (novo sa popustom). Obzirom da u Ns trebam da odem poslom, planirao sam prvo da obiÄ‘em upravo pomenuti Audioplus. Å to se Novog Sada tiÄe znam možda joÅ¡ 2 radnje koje prodaju opremu (fokusirane uglavnom na muziÄke instrumente, razglase i sl.) a koliko znam ovi momci iz pomenute firme su baÅ¡ specijalizovani za HiFi pa sam planirao svakako tamo prvo da odem.
 
4audio sam prvo zvao pa su mi rekli da tražim Ranka (ako se dobro sećam), ali on nije bio tamo pa posle nisam ni zvao. Njih sam baÅ¡ i pitao za neke ex demo stvari, (ako neko hoće da pogleda Å¡ta imaju izlistano od cena na sajtu pa prokomentariÅ¡ite ako se neÅ¡to Äini interesantnim, vredno pomena).
 
Ostale ću pozvati, svakako sam ih već bio izguglovao pre par dana pa sad Äekaju na red...
 
Za par dana posle ns-a planiram za Bg, pa ću svratiti kod Makse i drugih prodavaca, do tada ću imati prilike da Äujem neÅ¡to u Ns pa da uporedim.
 
Do sada sam iÅ¡ÄaÄkao sledeće:
 
1. Polovno sa KP
 
Wharfedale Diamond 8.4 - 260 EUR
Tannoy M4 - 280 EUR
Monitor Audio Silver 5i - 350 EUR
INFINITY Kappa 6.2i - 350 EUR
Infinity REF-61 MKII - 380 EUR
Bowers & Wilkins 603 S2 - 450 EUR
AR Acoustic Research 310 HO - 500 EUR
JAMO x870 - 500 EUR (Kutije su neke ružnjikave sive boje, sa slika mi sama izrada deluje jeftino)
Infinity SM-255 - 600 EUR (deluje mi kao da je cena visoka)
JBL Studio L890 650EUR (deluje skupo)
Kef Reference 103/4 - 700 EUR
B&W 683 - 800 EUR
Focal-JMLab Chorus 816V - 850 EUR
 
2. Novo iz radnji
 
WHARFEDALE DIAMOND 9.6 - 515 EUR
Jamo S608 - 550 EUR
Kef C7 - 560 EUR
Klipsch RF 62 - 600 EUR
Mission MX5 - 675 EUR
Monitor Audio RX6 - 679 EUR
WHARFEDALE DIAMOND 10.7 - 690 EUR
Klipsch Icon WF 34 ESPRESSO - 750 EUR
Martin Logan Motion 10 - 790 EUR
 
 
Budžet će oÄigledno morati da se poÅ¡iri, raÄunam da ću samo za zvuÄnike i pojaÄalo potroÅ¡iti preko 1000 EUR + posebno DAC (iz drugog budžeta za keÅ¡).
Obzirom da imam firmu i planiram da platim zvuÄnike i pojaÄalo preko raÄuna. imam 15% veći interes da kupim novu robu. To praktiÄno kod izbora znaÄi sledeće : na polovnu robu uvećajte vrednost a kod nove smanjite vrednost za tih 15% pa tako uporedite Å¡ta je bolja kupovina od svega navedenog (ponavljam: to važi samo za poreÄ‘enje Å¡ta je bolja kupovina novo/polovno od izlistanog).  
 
Posle ćemo se fokusirati na pojaÄalo kad reÅ¡imo ovu prvu dilemu.
Hvala vam unapred!!!
Link to comment
Share on other sites

Ako imas mogućnost da kupiš preko firme, onda je mnogo bolje da kupiš novo. Osim toga, polovne komponente su, po mom mišljenju, OK samo za najbolje poznavaoce HI FI ja (osim ako kupuješ od nekoga koga poznaješ). Najbolja varijanta je naći nešto novo iz starog lagera ili malo korišćeno kod distributera.

Link to comment
Share on other sites

Ako imas mogućnost da kupiš preko firme, onda je mnogo bolje da kupiš novo. Osim toga, polovne komponente su, po mom mišljenju, OK samo za najbolje poznavaoce HI FI ja (osim ako kupuješ od nekoga koga poznaješ). Najbolja varijanta je naći nešto novo iz starog lagera ili malo korišćeno kod distributera.

U pravu si. Mislim da će tako na kraju i biti... Tako ću oÄigledno potroÅ¡iti dosta viÅ¡e novca od planiranog, ali to će mi biti cena ulaznice u HiFi svet... Obići ću u par narednih dana u pomenute radnje, pa ću preneti utiske za finalne konsultacije, ako bude bilo potrebe. Pretpostavljam da će mi prodavci dovoljno pomoći a najviÅ¡e se oslanjam na svoje uÅ¡i (iako nisu baÅ¡ utrenirane)   ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...