Jump to content


Ra�unar daje loš zvuk na izlazu


kaludjer_

Recommended Posts

Ej ljudi, imam jedan problem, kad povežem pojacalo na raÄunar (aux i zeleni ulaz) pojavi se konstantno zujanje zvuÄnika. Do pojaÄala nije jer sam ga zakaÄio na drugi raÄunar i sve je radilo perfektno. Jel moguće možda da meni raÄunar puÅ¡ta negde struju ili tako neÅ¡to pa da zbog toga dolazi do "zujanja" na zvuÄnicima ? Drajvere sam menjao, nije ni do toga, Äisto da navedem. Ako je neko imao sliÄan problem ili ako ima neki predlog Å¡ta da uradim, bio bi jako zahvalan. 

Link to comment
Share on other sites

A sta ti je zeleni ulaz?

Tebi sa racunara treba izlaz (obicno je to onaj za slusalice ili racunarske zvucnike), da pojacas izlazni signal, a ne ulaz.

Takodje boja nije uvek presudna, izlazi na zvucnoj kartici mogu da promene namenu, zavisno od toga kako je setovan softver koji opsluzuje zvucnu karticu.

Zeleno, nije uvek zeleno.

Da li si ranije imao zvuk sa tog racunara, sa nekim desktop zvucnicima, pre nego si ga vezao na pojacalo?

Link to comment
Share on other sites

@KurÅ¡um Da, zeleni izlaz, ne ulaz. LoÅ¡e sam se izrazio. Imao sam uvek zvuk sa raÄunara i na desktop zvuÄnicima i na starom pojaÄalu (Riz 4060) medjutim pojaÄalo je izdahnulo pa sam se ponovio ovim Denonom i pojavio se taj problem. Sećam se da kad iskljuÄim raÄunar, a pojaÄalo ostavim ukljuÄeno (to Rizovo) krene zujanje na zvuÄnicima, isto kao Å¡to zuji na ovom Denonu i kad je raÄunar ukljuÄen.

@thezox Probao sam, nije pomoglo :(

Link to comment
Share on other sites

@KurÅ¡um Da, zeleni izlaz, ne ulaz. LoÅ¡e sam se izrazio. Imao sam uvek zvuk sa raÄunara i na desktop zvuÄnicima i na starom pojaÄalu (Riz 4060) medjutim pojaÄalo je izdahnulo pa sam se ponovio ovim Denonom i pojavio se taj problem. Sećam se da kad iskljuÄim raÄunar, a pojaÄalo ostavim ukljuÄeno (to Rizovo) krene zujanje na zvuÄnicima, isto kao Å¡to zuji na ovom Denonu i kad je raÄunar ukljuÄen.

 

 

Nemam sad desktop raÄunar, pa ne mogu po secanju da savetujem (na laptopu je jedan izlaz za sluÅ¡alice i jedan ulaz za mikrofon, a ti imaÅ¡ 3 ili 5, zavisno od zvuÄne kartice) , ali ubeÄ‘en sam da je neÅ¡to u settings podeÅ¡eno loÅ¡e, možda sluÄajno. Ako imaÅ¡ te desktop zvuÄnike i dalje, probaj ih. Odakle si?

Link to comment
Share on other sites

NaÅ¡ao sam ovo na drugom forumu kaže Äovek ovako: "u principu je fora u razlici potencijala masa kompa i linijije, a tvoja zvucna nije dobro uzemljenja ili uopste nije uzemljena i zbog toga se desava ovo zujanje." Na jednom mestu sam video da je lik reÅ¡io problem tako Å¡to je raskaÄio uzemljenje u napajanju, dok je jedan povezao nekim kablicem masu kabla koji povezuje pojaÄalo i pc sa kućiÅ¡tem pc-ja. Evo slike za drugi sluÄaj http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=44763&stc=1&thumb=1&d=1353250473  Sutra ću probati jedan ili oba sluÄaja pa javljam ishod. Pozz

Link to comment
Share on other sites

NaÅ¡ao sam ovo na drugom forumu kaže Äovek ovako: "u principu je fora u razlici potencijala masa kompa i linijije, a tvoja zvucna nije dobro uzemljenja ili uopste nije uzemljena i zbog toga se desava ovo zujanje." Na jednom mestu sam video da je lik reÅ¡io problem tako Å¡to je raskaÄio uzemljenje u napajanju, dok je jedan povezao nekim kablicem masu kabla koji povezuje pojaÄalo i pc sa kućiÅ¡tem pc-ja. Evo slike za drugi sluÄaj http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=44763&stc=1&thumb=1&d=1353250473  Sutra ću probati jedan ili oba sluÄaja pa javljam ishod. Pozz

 

100% тачно.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

E, ovako:
@stoN_Cold RaskaÄio sam masu sa napajanja = isti rezultat, zujanje se Äuje. 
@Kuja Tako je i ukljuÄeno, probao sam i u razliÄite utiÄnice i ne pomaže

@Space Captain Nikakvog kontakta sa TV-om, samo pojaÄalo i pc
E, sad izvadim kabl iz pc-ja znaÄi ostane samo u pojaÄalu (u aux beli i crveni ÄinÄ) i ukljuÄim pojaÄalo, pojaÄam malo i Äuje se zujanje (dakle i kad nije povezan sa pc-jem). Ubacim ja kabl u telefon i zujanje nestane, izvadim iz telefona i zujanje se opet Äuje, dodirnem ja pojaÄalo (kućiÅ¡te pojaÄala) dok je kabl izvadjen iz telefona  i kao da se menja jaÄina zujanja, kad pipnem bananu poÄne kao da pucka kako je dodirnem, ali kad ne diram samo zuji. Izvadim ja kabl iz auxa i zujanje nestane, ubacim u CD i podesim input selector na CD i ponaÅ¡a se isto kao na AUX. Možda vam ovo neÅ¡to znaÄi ? :)

Link to comment
Share on other sites

E, ovako:

@stoN_Cold RaskaÄio sam masu sa napajanja = isti rezultat, zujanje se Äuje. 

@Kuja Tako je i ukljuÄeno, probao sam i u razliÄite utiÄnice i ne pomaže

@Space Captain Nikakvog kontakta sa TV-om, samo pojaÄalo i pc

E, sad izvadim kabl iz pc-ja znaÄi ostane samo u pojaÄalu (u aux beli i crveni ÄinÄ) i ukljuÄim pojaÄalo, pojaÄam malo i Äuje se zujanje (dakle i kad nije povezan sa pc-jem). Ubacim ja kabl u telefon i zujanje nestane, izvadim iz telefona i zujanje se opet Äuje, dodirnem ja pojaÄalo (kućiÅ¡te pojaÄala) dok je kabl izvadjen iz telefona  i kao da se menja jaÄina zujanja, kad pipnem bananu poÄne kao da pucka kako je dodirnem, ali kad ne diram samo zuji. Izvadim ja kabl iz auxa i zujanje nestane, ubacim u CD i podesim input selector na CD i ponaÅ¡a se isto kao na AUX. Možda vam ovo neÅ¡to znaÄi ? :)

 

Pa naravno da zuji kad je sa jedne strane slobodan, posebno kad ga dodirujes. Nego, da te pitam, sve vreme mi nije jasno, da li džek koji ide u komp ubacujes u isti izlaz na koji prikljuÄujes i zvuÄnike (sluÅ¡alice) Ili u line out?

Ako ne zuji kad ubaciÅ¡ u telefon i joÅ¡ ako si na telefonu puÅ¡tao muziku i sve radi, onda je sve u redu i sa kablom i sa pojaÄalom i ulazom. ZnaÄi problem je u izlazu od kompa.

Link to comment
Share on other sites

To je ok, ali ne bi trebao da zuji kad ubacim u komp. Džek koji ide u komp ubacujem u isti izlaz kao i desktop zvuÄnike i sluÅ¡ke (naravno desk zvuÄnike izvadim). Kad ubacim u telefon niÅ¡ta ne zuji i dok je muzika puÅ¡tena, sve je potpuno normalno. I ja cenim da je do izlaza na kompu ali mi nije jasno Å¡ta može da bude :/ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...