Jump to content


Monitor Audio RS6


mcnc

Recommended Posts

Kakvo je vase misljenje o ovim kutijama? Bile bi uparene sa Nad C350 pojacalom, razmisljam o njima jer vec imam BX2 i svidja mi se taj zvuk. E sad znam da je najbolje da poslusam sto vise kutija ali s obzirom da sam iz Krusevca izbor je dosta ogranicen...

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam RS6 sa C355 i zvucalo je dosta pristojno. Ipak, zvuk moze biti malo metalan zavisno od kablova i izvora ali zato RX6 ne pate od toga i imaju za klasu bolji zvuk.

Ipak, moras sam poslusati te RS6 i zakljuciti da li ti odgovaraju.

Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je bas to sto nemam gde u mojoj blizini da ih cujem :(

A pretpostavljam da bi mi to bila najsigurnija varijanta jer vec imam Nad pojacalo i naviknut sam na MA zvuk a kazu po netu da je to dobar match.

Mozda bi bolje pitanje bilo koliko bi prelazak sa BX2 na RS6 bio isplativ po pitanju kvaliteta?

Link to comment
Share on other sites

Znam da Nad nije nesto posebno ali on mora da ostane za sad posto sam resio da prvo zamenim kutije pa kad finansije budu dozvolile zamenicu i amp. Zato i razmisljam o RS6 jer se kolko tolko slazu sa Nadom. Ovako ako bih uzeo neke druge kutije morao bi da ganjam i drugo pojacalo a kao sto rekoh finansijski nisam u mogucnosti trenutno za tu avanturu.

Link to comment
Share on other sites

Jer se to onda verovatno nikad ne bi ni desilo... Ne bi se dugo novac zadrzao na gomili u ovom sugavom vremenu. :(

Samo mislim da ne bih mnogo pogresio sa RS6 s obzirom da je jedini ozbiljniji sistem koji sam slusao verovali ili ne upravo moj, kao sto rekoh mali je izbor za slusati u Krusevcu (ili bar ja ne poznajem audiofile) a nisam u mogucnosti da putujem po Srbiji i slusam sisteme iako bih to veoma voleo.

Kasnije mogu da uzmem Arcam ili Unison Research ili neko drugo bolje pojacalo koje bi se slagalo sa RS6 ako su vec dosta bolje kutije od BX2.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, RS6 traze vise od 16kvm... eventualno ako ti je soba bez ormara i viska namestaja da se postave na jednom kracem zidu a ti da sedis ispred drugog kraceg zida. U suprotnom bolje RX2. U svakom slucaju ne ginu teske zavese i nesto u uglovima da se smanji refleksija zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me jos nesto, koja je razlika izmedju RX2 i RX6 kutija, osim ocigledne tj da su jedni bs a drugi fs i da RS6 ima jos jedan bas. Konkretno da li RS6 rade kao trosistemske ili je jos jedan bas tu da potpomogne mid-bas?

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me jos nesto, koja je razlika izmedju RX2 i RX6 kutija, osim ocigledne tj da su jedni bs a drugi fs i da RS6 ima jos jedan bas. Konkretno da li RS6 rade kao trosistemske ili je jos jedan bas tu da potpomogne mid-bas?

Ja ti slusam rx6, i bolje su i mocnije od rx2, ali u vecoj prostoriji...ne prevelkoj, ali vecoj od 16m2. Ja imam mogucnost da svoje sklonim od zida i preko 60cm, a bocno su potpuno slobodne, tako da one mogu da disu. Ako to ne mozes uzmi rx2, i bices zadovoljan. Sigurno. Naravno i njima daj prostora da disu koliko mozes. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...