Jump to content


Weller Vs. Ersa


Willi Studer

Weller vs. Ersa  

44 members have voted

  1. 1. Koju lemilicu koristite?

    • Weller
      15
    • Ersa
      10
    • Drugu
      19


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbg, svi furate ove džedajske lemilice :smile:

 

Ма фенÑерај, буквално непотрeбан. Поготову викенд мајÑторима.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ма фенÑерај, буквално непотрбан. Поготову викенд мајÑторима.

 

:wave2

Ako se pitate- nisam vikend majstor, micro tool i smd samo sto nije audiofilija vec nesto drugo :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ponovo napominjem, brzina prenosa toplotne energije na lemno mesto je mnogo brze kod Ersse zbog masivnog vrha. Kada sa Wellera predjem na Ersu kaao da sam iz Yuga presao u neki dobar auto, osetim olaksanje. Sem toga trosio sam jedan vrh mesecno a kod Erse 2 godisnje. Lemilica ceo dan radi, svaki dan.

Link to comment
Share on other sites

Мени Велер врх преноÑи топлоту иÑтог тренутка када принеÑем лемном меÑту.

 

Можда имам много иÑкуÑтва или ме лемилица воли?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Postovani,

imam dva pitanja:

1. vidim da su WELLER lemne stanice duplo jeftinije u USA. Kupio bi tamo jednu , ali ima kvaka da je kod njih napon 120V i 60Hz. Moje pitanje je da li sve lemne stanice imaju trasformatore u napajanju. Ako sve imaju trafoe mogao bih da dam ovde da mi se premota.

2. vidim da na trzistu ima modela sa digitalnom i sa analognom regulacijom. Moje pitanje je da li ima neke bitne razlike izmedju ova dva nacina odrzavanja temperature.

 

Hvala u napred - Misa

Link to comment
Share on other sites

1. vidim da su WELLER lemne stanice duplo jeftinije u USA. Kupio bi tamo jednu , ali ima kvaka da je kod njih napon 120V i 60Hz. Moje pitanje je da li sve lemne stanice imaju trasformatore u napajanju. Ako sve imaju trafoe mogao bih da dam ovde da mi se premota.

 

Може, већина лемилица кориÑти транÑформатор и није га потребно премотавати. ЈедноÑтавно наручити какв треба.

 

Јел може неки линк Ñа ценама у СÐД.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Може, већина лемилица кориÑти транÑформатор и није га потребно премотавати. ЈедноÑтавно наручити какв треба.

 

Јел може неки линк Ñа ценама у СÐД.

 

:wave2

Ja pretrazujem Ebay (weller slodering)

 

Pozdrav Misa.

Link to comment
Share on other sites

Ipak, niko mi ne kaza da li zna kakva je razlika izmedju digitalne i analalogne lemne stanice.

 

Pozdrav Misa

 

Колико Ја знам Ñамо је у питању приказ температуре.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ipak, niko mi ne kaza da li zna kakva je razlika izmedju digitalne i analalogne lemne stanice.

 

Razlika je u naÄinu podeÅ¡avanja, u mogućnosti oÄitavanja zadate i trenutne vrednosti temperature vrha, kao i u nekim dodatnim funkcijama (memorija, zakljuÄavanje, komunikacija sa raÄunarom i sl.). Po mom miÅ¡ljenju, sve to nije naroÄito bitno korisniku kome lemljenje nije glavni posao. Bitno je da je temperatura vrha podesiva i dobro regulisana. Sa druge strane, neku formu digitalnog korisniÄkog interfejsa danas ima skoro svaki savremeni elektronski ureÄ‘aj, pa isto važi i za lemne stanice. Ovo podseća na razliku izmeÄ‘u radio-prijemnika sa analognim i sa digitalnim biranjem stanica.

Link to comment
Share on other sites

Ovo podseća na razliku između radio-prijemnika sa analognim i sa digitalnim biranjem stanica.

 

 

То подÑећа на размаженоÑÑ‚ појединца који кориÑти лемилицу.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Weller Å¡tap, zadnjih 15 godina sigurno... koristim je svakodnevno, po nekoliko sati. Ostajala je ukljuÄena i po nekoliko dana zaredom...i dalje radi besprekorno, samo menjaj vrhove i nema da te boli glava. Meni je najbitnije da je alat pouzdan i da traje, ove "opcije" ...podeÅ¡avanje temperature, senzori ... su mi nebitne

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Iskra THS-25, traje već 28g, a promenio sam 5 ili 6 vrhova. Sad je problem naći dobar vrh za nju. Ranije sam koristio Weller, a unazad 5g samo Aouye, kinez sa raznim vrhovima i prezadovoljan sam. Lemilica i duvaljka rade u proseku po 5-6 sati dnevno, i za sad nemam problema. Ako ih i bude, ne popravljam, kupujem drugu :) Kad mi je crko Weller, hteo sam da mrem sa njim zajedno :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kolega mi je nepaznjom slomio drsku tj. grejac od Erse Analog 60 dok je skidao vrh .Moze mala pomoc oko nabavke komplet nove drske sa kabelom.Gde bi se to moglo pronaci kod nas? Inace Ersa meni odlicno obavlja posao,sto je najbitnije kod ovog modela odlicno prenosi toplotu na vrh.

Link to comment
Share on other sites

Тако ти је то када кориÑтиш ЕрÑу и када дајеш неÑтручним оÑобама    :)

 

Погледај код МП-а

 

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/lemna-oprema-i-pribor/lemne-stanice/lemne-stanice-ersa/index.php

 

Позови па питај.

 

Или:

 

http://liveshop.lv/?l=1&c=1434&p=196806

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...