Jump to content


Mogucnost vrteske


Milosav Grozni

Recommended Posts

Posto sam zavrsio kompletiranje pojacala, zvucnika, lampucere, kablova, poceo sam da razmisljam o staroj ljubavi - gramofonu. U AV impulsu sam slusao Project Debuta (uzgred na inkriminisanim Spendorima i Hegelu i odmah da kazem Spendori su cudo!!!), Dilema je u sledecem

Postoji sansa da iz Holandije preko kolege auidiofilicara iz Shella nabavim odlicno ocuvan Technics SL 110 sa SME 3009 MKII ruckom za 550E bez glave. Project sta god kolege iz Technics svetilista mislili odlicno svira, nov je, ima glavu i ne boli toliko sa cenom. Opet moja stara ljubav su Torensi (160, 320...), onaj JVC sa PP2 Nadom za 300E bi me najmanje boleo cenom, a deluje kao pristojna sprava.

Znam da bi najbolje resenje bio Technics, ali on vuce kintu za glavu i to ne bilo koju, Treba Riaa takodje ljuta (moje Sedre je nemaju,jel), tako da nisam siguran da bi me tu zakrpilo 1000 E. Pritom sam bio dovoljno glup, te sam negde 86-87 godine, kad sam kupio prvi CD plejer prodao Transkriptor raundtejbl te oko 300 ploca (od toga oko 100 originala, sta ces mladost, ludost, debilnost, al sad sta je tu je). Znaci stanje ploca 0!

Racio kaze JVC, ostace dosta para za ploce da se zanove neki meni vazni naslovi, ali svrbi me i Technics, jer mislim da bi to bilo vise nego dugotrajno resenje, ali bicu neko vreme u buli sa lovom, tako da tu nece biti nista od ploca sigurno nekoliko meseci. Project, opet super strater sprava, ali mislim da je slabiji od gore pomenuta dva modela. Napominjem da JVC nisam slusao, ali drugar je imao isti i kaze da divno radi. Ajd sad. Osecam se kao Buridanov magarac.

Dajte kolege pomagajte u razresavanju dileme.

Link to comment
Share on other sites

Treba dosta vremena(a i novaca za ponovno pravljenje kolekcije.Najgore za mene je kombinacija vrhunski gram + malo ploca.I ja bih pre isao na jeftiniji gram uz novu glavu i iglu da se ploce sacuvaju,a posle se lako ode na bolje.Ode jako mnogo ploca na dobar gram.Btw.500E za polovan je dosta para,moze u toj sumi i jako lepa "lovina" da se nadje,pa i nesto sto je nekad smatrano jako dobrim http://www.kupujemprodajem.com/Aristion-RD-40-Linn-Basik-LV-V-2643846-oglas.htm?filter_id=5938072 ,mislim da pri poredjenju sa drugom SH konkurencijom nije lose uporediti i nekadasnje cene.Kao glava bi odlicno legla neka jeftinija AT za pocetak,a nakon formiranja kolekcije odlican apgrejd je Linn Adikt,relativno skup izbor ali narocito u linn rucki jako dobra glava,koristim je trenutno i prezadovoljan sam.

Link to comment
Share on other sites

Grozni Milosave, ako voliš Thorens-e, što ne pogledaš ovog:

http://www.kupujempr...lter_id=5775530

Koliko sam Äuo, cena je oko 350 evra i u dobrom je stanju. Naravno, treba detaljnije proveriti.

Prodaje se već dugo a prodavac je poznat na forumu i, koliko se sećam, nema neku lošu reputaciju.

Možda uspeš i da ga ubediš da spusti cenu.

Link to comment
Share on other sites

Grozni Milosave, ako voliš Thorens-e, što ne pogledaš ovog:

http://www.kupujempr...lter_id=5775530

Koliko sam Äuo, cena je oko 350 evra i u dobrom je stanju. Naravno, treba detaljnije proveriti.

Prodaje se već dugo a prodavac je poznat na forumu i, koliko se sećam, nema neku lošu reputaciju.

Možda uspeš i da ga ubediš da spusti cenu.

Link to comment
Share on other sites

Postovane kolege, tek sad dodjoh sa puta te procitah postove. Svi postovi su odprilike sublimat mojih glavolomki zadnjih dana. Zeko, secam se sta si mi rekao kod Sonika onaj dan, ali sam plasljiv zbog reputacije 126-ica MKIII. Ovaj 320 mi se zaista svidja ali prokletinja SL 110 mi neda mira. Totalno mi je razbucao celu koncepciju. Trebalo bi u sledecih mesec dana da idem sluzbeno u NL, pa cu videti sta to kolega smatra kao mint ( oni su picajzle, ali nikad se ne zna, mozda neki Srbin tu pripomagao prilikom njegovog stvaranja :order ....mislim koleginog). Milose,ovo za Tehniks svetiliste bilo samo nevino priprckavanjke. U svakom slucaju izvini. Na kraju odluku cu doneti posle puta. Trenutno trazim kupca za bubreg, kako bih uzeo 110-ku i nesto malo ploca. Al, slatke su to muke. Ako nista drugo Project je uvek tu. Hvala na sugestijama. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...