Jump to content


Moj pocetnicki vintage hi fi sistemcic


TERMINATOR

Recommended Posts

Evo da se i ja upisem u ovu temu.U celoj ovoj prici prostor tj soba u kojoj se nalaze zvucnici i sistemcic je najveci problem.Ima velicinu,ali ovaj regal pravi problem.

Cd player : Pioneer PD-S603 , skromni Dek Pioneer CT-443 i najveca zver u sistemu Pioneer A-60 . Evo stavicu sliku i mog prethodnog pojacalceta A 502 R koji nmz da se poredi sa sadasnjim A 60 .Uskoro planiram da se malo pozabavim prostorom,napravim siljke za stalke i police za ceo sistem.

post-15787-0-04679500-1335903863_thumb.j

post-15787-0-55592500-1335903887_thumb.j

post-15787-0-40341600-1335903917_thumb.j

post-15787-0-53961100-1335903933_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali... TV program je mudro izabran - TV is OFF!

Najbolji program :thumbsup2

Ma tv je za ukras tu.Ovo nije dnevna soba.Trenutno moraju tu da stoje komponente dok u dnevnoj sobi ne napravim prostor.

Zezam se, najvažnije je da ti je udobno u životnom prostoru, ako je ikako moguće.Posle toga, lako će se naći mesta za Vintage sistemÄić.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Bio sam kod Terminatora na slusanju njegovog sistema. Posto je stiglo novo pojacalo moralo se to sve lepo cuti i prodiskutovati.

Ja sam imao prilike u svom sistemu cuti pioneer A80 pojacalo tako da sam ocekivao ono sto sam i cuo od A60.

Pojacalo je odlicno kontrolisalo zvucnike i na visim nivoima glasnoce, nema ni trunke gubitka kontrole. Vrlo otvoren i detaljan zvuk.

Posebno me je iznenadio JVC koji je sasvim lepo prezentovao svaki ton koji mu je pojacalo isporucilo.

Moram priznati da sam uvek bio skeptik u pogledu na zvucnike koji nemaju kalotni visokotonac. Ova kutija je razbila sve prerasude i ostavila me u cudu. Vrlo retko se desavalo da visokotonac bude malo ostriji, ali ja sam ubedjen da je to do same muzike koja je bila slusana.

Slusali smo dosta toga i na kraju zavrsili sa starom kasetom snimanom sa gramofona sa filmskom muzikom.

I tu ceo sistem nije posustao iako je traka stara.

Jedini problem je ormar koji je vec spominjan, ali sta je tu je. Na jacim nivoima se cuje staklo da vibrira na vratima tog ormara, ali na normalnim svakodnevnim glasnocama je sve u granicama normale i bez tog problema.

Sve u svemu jedno lepo poslepodnevno druzenje uz kaficu i sistem koji je dokazao da ne mora da kosta ogromne pare ,a da dobro radi i vlasniku pruzi zadovoljstvo.

Pozdrav, i uskoro cemo da ponovimo ovakvo druzenje.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam kod Terminatora na slusanju njegovog sistema. Posto je stiglo novo pojacalo moralo se to sve lepo cuti i prodiskutovati.

Ja sam imao prilike u svom sistemu cuti pioneer A80 pojacalo tako da sam ocekivao ono sto sam i cuo od A60.

Pojacalo je odlicno kontrolisalo zvucnike i na visim nivoima glasnoce, nema ni trunke gubitka kontrole. Vrlo otvoren i detaljan zvuk.

Posebno me je iznenadio JVC koji je sasvim lepo prezentovao svaki ton koji mu je pojacalo isporucilo.

Moram priznati da sam uvek bio skeptik u pogledu na zvucnike koji nemaju kalotni visokotonac. Ova kutija je razbila sve prerasude i ostavila me u cudu. Vrlo retko se desavalo da visokotonac bude malo ostriji, ali ja sam ubedjen da je to do same muzike koja je bila slusana.

Slusali smo dosta toga i na kraju zavrsili sa starom kasetom snimanom sa gramofona sa filmskom muzikom.

I tu ceo sistem nije posustao iako je traka stara.

Jedini problem je ormar koji je vec spominjan, ali sta je tu je. Na jacim nivoima se cuje staklo da vibrira na vratima tog ormara, ali na normalnim svakodnevnim glasnocama je sve u granicama normale i bez tog problema.

Sve u svemu jedno lepo poslepodnevno druzenje uz kaficu i sistem koji je dokazao da ne mora da kosta ogromne pare ,a da dobro radi i vlasniku pruzi zadovoljstvo.

Pozdrav, i uskoro cemo da ponovimo ovakvo druzenje.

Hvala na lepom misljenju .Cenim da bi zvucnici jos bolje se culi kada bi se osvezili elektroliti na skretnici.Ipak 30 godina je puno .

Link to comment
Share on other sites

Kakav je taj pionirov plejer?

Nedavno umalo da ga kupim na licitacji iz zajebavancije... Nikad nisam imao ni slusao neki pionir plejer (auto-radio ne racunam)

Pa onako.Za pare koje vredi tesko se moze naci neki da mu parira.Laseri su im jako kvalitetni i skupi,a player ima neutralan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prvo po hijerarhiji....pds-603,pds-604,pds-605,pds-701,pds-702,pds-703,pds-705....

Drugo po ugradjenom dac-u..

705-ica svira dosta transparentnije,mom uhu su vise prijali vokali sa ovog cd-plejera,bas je malo voluminozniji, ukupna zvucna slika je bolja nego na pds-603.

603-ku sam zamenio 705-icom,a 705-icu pds-06-icom koja je zvucno bila dosta bolja od 705.. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Prvo po hijerarhiji....pds-603,pds-604,pds-605,pds-701,pds-702,pds-703,pds-705....

Drugo po ugradjenom dac-u..

705-ica svira dosta transparentnije,mom uhu su vise prijali vokali sa ovog cd-plejera,bas je malo voluminozniji, ukupna zvucna slika je bolja nego na pds-603.

603-ku sam zamenio 705-icom,a 705-icu pds-06-icom koja je zvucno bila dosta bolja od 705.. :wave2

Meni se zvucno nisu toliko razlikovali ali mi je pd-S 603 nekako tehnicki bolji.Na primer mislim na dugmice pomocu kojih mogu da promenim odmah na pesmu na koju zelim....

Link to comment
Share on other sites

To je praktikovano kod starijih modela skoro svih proizvodjaca...16 ili 20 tipki za brzi odabir pesama,kasniji modeli tu opciju su preneli na dalj.upravljac

Jos jedna prednost je mogućnost pojedinaÄnog ukljuÄivanja i iskljuÄivanja kako analognog tako i digitalnog izlaza ....

post-15969-0-81499600-1338558676.jpg

post-15969-0-13054200-1338558689.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...