Jump to content


Razlika izmedju High-End i Hi-Fi opreme...


hispanjolac

Recommended Posts

A to se tice riba opstepoznato pravilo je da su ruznije uvek bolje za gimnasticiranje.

cudni su putevi gospodnji :) iz mog skromnog iskustva nije tako :)

tesko da cu moci da nadmasim ovo poredjenje s kurvama ... :nerd

ali evo jednog pokusaja

recimo filatelisti

spremni su da daju za komad papira :screwy basnoslovne novce, koje premasuju HE sisteme po ceni

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 686
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A to se tice riba opstepoznato pravilo je da su ruznije uvek bolje za gimnasticiranje.

To pravilo su izmislili oni koji nisu mogli da dodju do lepih devojaka. Slicnim pristupom doslo se do "pravila" - "mali ali tehnicar". Prob'o ja i lepe i manje lepe... pravilo je da nema pravila. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ovo je zaista bio kvalitetan komentar i cenim to. Dosta truda i energije je ulozeno, zaista vredno paznje. Ali sad nastupam ja... Ovako. Da li se secas kao mali (ili ne) gledali smo jednu fantasticnu rusku bajku a ona se zvala "Konjic Grbonjic". To je zaista jedna izuzetna prica i ja se sada nekako setih nje. Ako te secanje sluzi radilo se o jednoj stali sa puno prelepih, snaznih i mocnih konja. Medjutim bio je tu i jedan maleni konjic. On je imao grbu (imao je hendikep znaci) ali jedini je on mogao da leti. Da on je leteo kao blesav. Ja sam odrastao na toj bajci. I svi ti divni konji su mogli samo da uzdisu i zale sto ne mogu leteti kao konjic grbonjic. Da si ti usao u tu stalu iskreno jel bi izabrao konjica-grbonjica a da ne znas da on leti? Svakako ne bi. I pogresio bi. Tako je i sa Hi-Fi ili HE. Nije sa automobilima jer su oni sasvim druga stvar. Ali ovo sad sto smo dosli do devojaka je bas super poredjenje. Zaista svaka cast. Blizu si istine.

Kao prvo, poredjenje ti je ponovo nerealno i van konteksa. Dalje, ja sam jos mali tako da se ne secam. Ali nisam znao da konji mogu da lete? Ako HiFi komponente ili devojke mogu da lete, pa, mozda i ima nekog smisla. Ali ni za taj primer jos uvek nisam cuo. Za mene je ono gore istina, ma sta ti mislio.. A i sada je defnitivno jasno da je cilj teme provokacija. Mene ne mozes isprovocirati, nekog verovatno jesi ili ces tek.. Mada se tema sve vise blizi katancu, tako da bi morao da poksuas sa jos nekim argumentima.

A to se tice riba opstepoznato pravilo je da su ruznije uvek bolje za gimnasticiranje. To znamo svi samo neki cemo da priznamo a neki necete... :D Evo Suca77 ce zasigurno da se slozi sa mnom. Jel da Suco? :bounce

Kiselo grozdjeee..

A onda bi svalerke propale i prostitutke... Svi smo nekada a neki i jos uvek voleli zene... :facehearts

Ja se iskreno nadam da cu naci zenu koju cu dovoljno voleti da mi nece trebati svalerke ili prostitutke.

To care! :thumbsup2 Imas besplatne savete za teretanu od mene kad god pozelis za ovu opasku. :cheers Ziva istina.

Znaci bavimo se i teretanom, a ruzne ribe drzimo na ceni, dok su lepe ocigledno nedostupne. E sad mi vec nesto definitivno nije u redu, a i malo pocinje da mi bude jasniji smisao cele ove teme iz tvog ugla.

Link to comment
Share on other sites

A to se tice riba opstepoznato pravilo je da su ruznije uvek bolje za gimnasticiranje. To znamo svi samo neki cemo da priznamo a neki necete... :D Evo Suca77 ce zasigurno da se slozi sa mnom. Jel da Suco? :bounce

To si ti rekao he, he ne smem da se izjasnjavam jer neke devojke prate postove na ovom forumu a postace mozda i clanovi a onda ste najebali , pogotovo Bujodrag jer su rekle da hoce da ih on prihvati za prejatelje tako da nek ocekuje zahtev u neko dogledno vreme :loveface

Ne salim se tako mi je preneseno a i njegovi postovi im se najvise svidjaju.. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

To si ti rekao he, he ne smem da se izjasnjavam jer neke devojke prate postove na ovom forumu a postace mozda i clanovi a onda ste najebali , pogotovo Bujodrag jer su rekle da hoce da ih on prihvati za prejatelje tako da nek ocekuje zahtev u neko dogledno vreme :loveface

Ne salim se tako mi je preneseno a i njegovi postovi im se najvise svidjaju.. :facehearts

:D A mozda moze Ljuba da ga spasi... Moze da izmisli nesto, da ga sakrije, da pobrise postove, Ljuba je svemocan. :ph34r:
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Hi end, Hi Fi u luksuznom pakovanju,kao sto se i sve drugo pravi.Recimo Mercedes E klase, i Maybach.Ta E klasa uopste nije losa,ali uvek ima onih koji su,, neko'' pa i sve njihovo mora da bude,, nesto''.Hi end spravice nisu radjene u velikim serijama,sa razlogom,kao ni druge snobovske stvarcice.Pa i svaka pevaljka sa Pink-a,zeli da izadje na scenu sa nekom Hi end Haljinom,i da je nema niko sem nje.Hi end je roba namenski pravljena za one koji imaju para da to plate,i kojima treba da se uzme ta para u ovom segmentu njihovih potreba.Postoje i druge vrste roba,cipele, satovi, odeca, itd,koji se takodje prave i kostaju da se prvo smejes,pa se smeh pretvori u plac,jos gora tuga,kad gomila prostih rusa,Gubernatorovih rodjaka,ili piona mafije,pazari to na kamion,jer ne zna sta ce sa parama.Kod njih u njihovom svetu,jednostavno je sramota da se nesto plati jeftino.Sto skuplje to bolje:)

Pa i ovde u Beogradu ima klubova zatvorenog tipa gde kolega GS ne moze da naruci pice,jer kafa kosta kao i svaki Hi end.

Ali sredice njih braca kinezi koji takodje prave Hi end:) Hi end nema mnogo veze sa Hi fi-em,osim prva dva slova,iz ovih ili onih lampi ,tranzistora izlazi ovakav ili onakav zvuk,ali ako platite deset puta vise nece izaci nikav hologram,od vaseg fana i da vam otpeva onako samo za vas.To i ovi nasi bogati cigani iz Francuske,lepo dovedu Sabana licno, i on peva na uvo,penju ga na krusku,kad im zafali srednjih ili visokih tonova ,spustaju u bunar,da cuju dublji ton,ali sve uzivo.Kakvi nosaci zvuka,kakvi transporti,a kakvi dakovi?.Prava elita sumnjam i da slusa muziku kako je mi slusamo,a taman posla da gledaju koncerte preko tv-a,onako kompjuter pa hdmi,pa lepota:).Sto se tice coveka i Hi Fi-a ili Hi enda,covek je uglavnom jedna losa i slaba zivotinja na koju sve i svasta utice.Ali prosecnom muzjaku da kazes da komsija ima Hi end,a on Hi fi od 9.5cm,au to bi bila tragedija.Malo sam se odvojio od pitanja,ali odgovor je kompleksan,ima vise uglova i dimenzija.Pravi odgovor bi bio kad bi se umesale zene u ovaj nas forum.E onda bi videli the end.Sta mislite zasto ih nema?Sem neki mali br. izroda...Da li znate da pravi audiofili pale svoj Hi end avion i piju svoje pice sa drugarima zaljubljenicima audiofilima(ali prve extra kategorije) i to svake nedelje na nekoj destinaciji gde se odrzava Hi end show,prvo zbog edukacije,pa zbog stila zivota,pa zbog potrebe da se bude razlicit,Kad malo bolje razmislim koliko postoji vrsta Hi end-a?Te skracenice su iskljucivo komercijalne prirode,kao i Philipsov Hi Fi,tako i ova zavera engleza koja se zove Hi end.

Sto se tice Hi enda,pazi da nije ,,end''.Isto kao i prasak za ves ili paste za zube,ve 50 godina stalno kupujemo neku bolju koja je bolja:)).

Link to comment
Share on other sites

Šta reći a ne zaplakati...

1980:

Acoustic Research AR9

Cena: 278000 jena iliti 1230$, odnosno 3200$ danas.

ProseÄna meseÄna plata ameriÄkog državljanina: 1200$.

2011:

Dynaudio's Confidence C4

Cena: 19,000$

ProseÄna meseÄna plata ameriÄkog državljanina: 3500$.

izraÄunato pomoću informacija dobijenih sa:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tables_of_historical_exchange_rates_to_the_United_States_dollar

http://www.westegg.com/inflation/

http://audio-database.com/AR/amp_speaker/ar-9-e.html

http://www.pearlaudiovideo.com/products/speakers-products/floorstanding/dynaudio-confidence-c4/

post-10131-0-60805400-1328383243_thumb.j

post-10131-0-20932000-1328383269_thumb.j

post-10131-0-77119000-1328383280_thumb.j

post-10131-0-85213400-1328383289_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...