Jump to content


New Teac Distinction Series


accuphase

Recommended Posts

Kuku koliki trafo!!! Ne da izgledaju sprave nego ubija u mestu...

Dizajn cista 10ka!

Meni se ne svidja... A trafo... pih, vidjao sam veci u napajanju za CD plejer. Sta uopste znaci "semi-toroidal"? :) I da, ovo bas i nije da je ful balansirano, koliko ja vidim... (mada OK, te XLR konektor ima smisla koristiti i za single-ended, jednostavno su dobri konektori).

Link to comment
Share on other sites

МиÑлим да грешите по питању мрежног транÑформатора и његове величине.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Koji cd-plejer ima "veći" trafo, odnosno "veće elektrolite" ???

Btw, kako si zaključio da Teac ai-300 nije "full balansiran"...

Evo, napajanje za CD :

Naim555PS.JPG

A cini mi se da nije full balansirano po ulaznoj plocici za balansirane konektore. To je u "cini mi se" kategoriji, mozda i gresim. Ovo za napajanje ne gresim - vidi sliku :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Jao bre Nikola, Nikola... postavio si fotku "eksternog napajanja" Naim naps-555, za njihov cd-plejer Naim cd-555 !!!

Btw... "eksterno napajanje" kod nas košta 6.510 eur-a, a sam cd-plejer 15.320 eur-a...

Teac cd-300 & Teac ai-300 zajedno ne koštaju koliko pomenuto "eksterno napajanje" !!!

Plus što je cd-300 sacd/cd-plejer, a sacd vs cd reprodukcija se ne da porediti...

Link to comment
Share on other sites

Nema. CD 555 NEMA napajanje. Ovo je JEDINO sa kojim radi.

Ali poenta nije u tome - poenta je da je to napajanje za CD. Sve sto zelim reci je: Napajanje u tom pojacalu je DALEKO od impresivnog. Mozda radi OK, ali taj kvazi-torus (i dalje mi nije jasno sta to znaci), nije nesto na sta se treba primati. Daleko je od toga.

Mozda radi kako valja, ali je daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

Погледај колика је висина појачавача, трансформатор је скоро до врха.

:wave2

Meni se ne cini tako... Deluje mi da trafo ide do nivoa srednje ploce, one gde su RCA konektori.

BTW, Accuphase, gde ima DC-901+DP-900 za 20K EUR? Cisto me zanima.... Ne da ce to uciniti da taj Teac valja ili ne....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...