Jump to content


Nove VINTAGE komponente u Vasem domu


ZoranBG

Recommended Posts

Pionir, stvarno je tjuner prekrasan, pravi Vintage primjerak, vidim da sve radi što je za pohvaliti sa obzirom na starost, neka vas dugo služi :thumbsup2

Hvala Retro.

Zvuk me odusevio .Moracu da potrazim neki crni primerak tjunera za A liniju.Posto je ova Rosita u stvari Dual (valjda)ici cu u tom smeru.Ako naleti neki Revox...

Oduvao je ,Grundiga T7200,Sony ST-A3L, kao od sale u pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sjajno Stex, to mora da je onaj DD22 nov sa oglasa :)

Ja sam imao DD11 i te sluske koje pominjes... bese tome preko petnaest godina ali secam se da su bile strasne. Ako se ne varam, one na neku foru koriste usnu skoljku kao rezonator. Kada ih covek pogleda, pomislio bi kako to uopste moze da radi :)

Evo malo o njima:

http://www.petervis.com/Vintage%20Misc/Vintage%20Headphones/Sony%20MDR-W10/Sony%20MDR-W10.html

Link to comment
Share on other sites

ups, nije ubacena slika, philips cd-624, mint stanje, cita kao blesav, zamenio sam onaj krti narandzasti zupcanik belim sa metalnom osovinom i kao nov, ono sto me najvise impresioniralo i dalo mi utisak da uredjaj nije mnogo koriscen je tvrdoca tastera! kao kada kupite nesto novo pa sve ima onaj sloj fabricke obrade koji sidje posle nekog vremena, sve utegnuto nema otklona, doduse verovatno je koriscen sa daljinskim ali ok, idalje je mint spolja....

Link to comment
Share on other sites

Neka i ovo bude vintage komponenta, ipak je plejer 16 godina star, iz 1995. godine je...

A ko bi rekao po dizajnu:

post-9475-0-39737900-1327957401_thumb.jp

Slika nije od mog primerka plejera, ali je isti model. Retka sprava, vrlo malo poznata, dobro ocenjena u Stereoplay, nisam ni znao za nju dok je nisam video u oglasima. Kataloska cena ovog plejera je bila 1.000 DEM. Inace, cistokrvni Evropljanin, pravljen u Portugalu.

Isto izgleda kao i veliki broj jevtinijih modela Grundig Fine Arts plejera. Razlika je u dugmetu FTS (Favourite Track Selection) ispod poklopca prednjeg panela... znam cemu sluzi ali jos uvek nisam provalio kako se koristi.

A unutra: CDM12.1 mehanizam za dodatnim bakarnim poklopcem na magnetu za zakljucavanje diska. Elektronika ima dva trafoa (servo+digitalno/analogna sekcija). Konstrukcija DAC sekcije je dual mono: odvojeni ispravljaci, filteri i stabilizatori, posebno za svaki kanal. DAC su TDA1547, a filter je TDA1307, poslednji koji su napravili, konstruisan posebno za TDA1547. Iza DAC-a idu potpuno prosecni operacioni pojacavaci.

Elektroliti u napajanju su vise nego izdasni, ali mi se cine jadnog kvaliteta, te cu ih zameniti cim stignem. Masina mi se cini veoma interesantnom, videcemo sta ce biti. Drugar od kojeg sam ga uzeo predlaze lampizaciju kao optimalno resenje.

Link to comment
Share on other sites

Neka i ovo bude vintage komponenta, ipak je plejer 16 godina star, iz 1995. godine je...

A ko bi rekao po dizajnu:

post-9475-0-39737900-1327957401_thumb.jp

Slika nije od mog primerka plejera, ali je isti model. Retka sprava, vrlo malo poznata, dobro ocenjena u Stereoplay, nisam ni znao za nju dok je nisam video u oglasima. Kataloska cena ovog plejera je bila 1.000 DEM. Inace, cistokrvni Evropljanin, pravljen u Portugalu.

Isto izgleda kao i veliki broj jevtinijih modela Grundig Fine Arts plejera. Razlika je u dugmetu FTS (Favourite Track Selection) ispod poklopca prednjeg panela... znam cemu sluzi ali jos uvek nisam provalio kako se koristi.

A unutra: CDM12.1 mehanizam za dodatnim bakarnim poklopcem na magnetu za zakljucavanje diska. Elektronika ima dva trafoa (servo+digitalno/analogna sekcija). Konstrukcija DAC sekcije je dual mono: odvojeni ispravljaci, filteri i stabilizatori, posebno za svaki kanal. DAC su TDA1547, a filter je TDA1307, poslednji koji su napravili, konstruisan posebno za TDA1547. Iza DAC-a idu potpuno prosecni operacioni pojacavaci.

Elektroliti u napajanju su vise nego izdasni, ali mi se cine jadnog kvaliteta, te cu ih zameniti cim stignem. Masina mi se cini veoma interesantnom, videcemo sta ce biti. Drugar od kojeg sam ga uzeo predlaze lampizaciju kao optimalno resenje.

Zorane jel to na slici ispod Grundže Teac a-1d(ne vidi se najbolje), ono njihovo Äuveno "malo pojaÄalo" inaÄe izvanrednog zvuka te vrlo kvalitetne konstrukcije ?

Ako se ne varam, mislim da su imali i cd-plejer u toj seriji, model c-1d...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko dana kupljen je SU-V9.Ovaj technics je iz top model iz 1981 godine, ogroman trafo, 850W potrosnje, 2x120W@8 oma, izoblicenja bolesno mala, tako reci nemerljiva, New class A. U izlazu su Sanken 200V, 200W tranzistori u MT-200 kucistu. Ne znam koliko je kostao u svoje vreme.

Pronalazio sam komentare da SUVovi, uprkos sjajnim karakteristikama na papiru, ne zvuce bas tako ocaravajuce, a argumenti su nalazeni u vrednostima negativne reakcije i sl...

Moram da kazem da je meni puno blizi inzenjerski pogled na uredjaje, odnosno da objektivna merenja ipak dobro opisuju Hi-fi uredjaje, pa i pojacavace. Ne verujem puno culu sluha kao merodavnom sudiji u apsolutnom smislu. Ono sto se dopada vama moze da se ne dopadne meni i obrnuto. Koliko je culo sluha dobar merni instrument, najbolje se vidi na primeru mp3-a :)

Bilo kako bilo ovaj pojacavac jako prija mom uhu. Koncipiran je inace kao DC pojacavac, ali ima i trostruke tonske kontrole - pored standardnih bass i treble tu je i super bas sa izborom dve rezne frekvencije. Zanimljivo je koliko +2dB@75Hz cini pozitivnih stvari na nivoima glasnoce na kojima trenutno moram da slusam muziku 90% vremena.

Poz,

Z.

post-9225-0-99400700-1328387092_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dokaz da se i na limundu moze iskopati nesto sasvim ok. Spolja izgleda kao pre trideset i koju godinu, glave ok, jedino bi roler mogao biti bolji. Sve u svemu, koliko godina je preziveo, cista desetka. Nisu veliki kolutovi i nije sam vrh Philipsove ponude iz tog doba ali snima sasvim ok. Na 19cm/s jedva se primeti neka razlika. Cak je i na 9,5cm/s zadovoljavajuci snimak. Ko ne trazi dlaku u jajetu, moze da uziva u muzici i baci koji pogled na lepu masinu. Snimci su mnogo bolji nego na nekim dvadesetak godina mladjim dekovima koji su bili pri vrhu ponuda raznih proizvodjaca.

Link to comment
Share on other sites

Dokaz da se i na limundu moze iskopati nesto sasvim ok. Spolja izgleda kao pre trideset i koju godinu, glave ok, jedino bi roler mogao biti bolji. Sve u svemu, koliko godina je preziveo, cista desetka. Nisu veliki kolutovi i nije sam vrh Philipsove ponude iz tog doba ali snima sasvim ok. Na 19cm/s jedva se primeti neka razlika izmedju izvora i snimka. Cak je i na 9,5cm/s zadovoljavajuci snimak. Ko ne trazi dlaku u jajetu, moze da uziva u muzici i baci koji pogled na lepu masinu. Snimci su mnogo bolji nego na nekim dvadesetak godina mladjim dekovima koji su bili pri vrhu ponuda raznih proizvodjaca.

post-16390-0-48986700-1333107670_thumb.j

post-16390-0-50537400-1333107685_thumb.j

post-16390-0-65662100-1333107702_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...