Jump to content


Koji BR plejer izabrati?


Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Kontaktirao laptopplazu i bilo mi je receno da stize za dve do tri nedelje. Medjutim kada sam narucio 310 preko maila, bilo mi je receno da ja moram da proverim sta narucujem (u smislu bluray i dvd zona). Kada sam i to uradio i nasao konkretan model za evropu 310eg ponovo sam poslao email i pozvao gdina Aleksandara (vlasnika) da mu kazem da sam nasao model koji mi odgovara. Njegov odgovor je bio da mu je istekla vozacka dozvola, da zuri i da ne moze da razgovara, ali da ce mi to popodne poslati ponudu. Kao sto pogadjate ponudu jos nisam dobio, niti cu je ponovo traziti.

Hteo sam samo da podelim moje iskustvo.

Aleksandar

Link to comment
Share on other sites

Nazalost ne.

Kontaktirao sam i Panasonic predstavnistvo i dobio sledeci odgovor:

Vezano za Vas zahtev upucen Panasonic predstavnistvu obracam se ispred ROAMING ELECTRONICS-a kao Ovlescenog uvoznika I dostributera.

Trazene modele blue ray plejera jos nismo uvezli .

Ocekujemo prvu raspolozivost krajem Juna pocetkom Jula meseca. Model DMP-BDT210 se jos uvek ne nalazi u ponudi Panasonica.

Dajem vam okvirne veleprodajne cene ukoliko nabavke vrsite preko firme:

DMP-BDT110EG …… 17.200,00 dinara + PDV

DMP-BDT310EG …… 24.500,00 dinara + PDV

Mi trenutno u ponudi sa lagera imamo sledeci model pa ako je za vas interesantan mozete nas kontaktirati:

PANASONIC DMP-BDT100EG 3D BLUE RAY PLAYER

Fakturna cena : 20.400,00 dinara + PDV

Uz GRATIS AVATAR 3D film

Za sve dodatne informacije stojim na raspolaganju.

Pogadjate. Kraj jula je a doticni plejeri i dalje nisu u prodaju. Tako,...

Pozdrav

Aleksandar

Link to comment
Share on other sites

A da li si razmisljao :screwy da uzmes komp sa solidnom konfiguracijom i da se manes jurnjave oko BL - playera, ako ti je zadovoljstvo da gledas preskupe BR originale ubaci BR room(odnosno fioku u komp) dosta im je pala cena , s tim sto mozes i preko neta za dz da skidas mkv formate BR filmova kojih sad ima u velikom izboru u 1080p. Meni je u danasnje vreme kupovina dvd i BR playera cisto bacanje para u odnosu na dobro osmisljen PC. :wave2

Link to comment
Share on other sites

A da li si razmisljao :screwy da uzmes komp sa solidnom konfiguracijom i da se manes jurnjave oko BL - playera, ako ti je zadovoljstvo da gledas preskupe BR originale ubaci BR room(odnosno fioku u komp) dosta im je pala cena , s tim sto mozes i preko neta za dz da skidas mkv formate BR filmova kojih sad ima u velikom izboru u 1080p. Meni je u danasnje vreme kupovina dvd i BR playera cisto bacanje para u odnosu na dobro osmisljen PC. :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da ne otvaram novu temu , jer u ostalom ni sam jos ne znam sta trazim osim da kupujem BR, moze i ova tema da posluzi.

Naime pre nekih 5 godina kupio sam svoj prvi sistem Nad C325BEE, MA BR5 i DVD Nad T514, e sad doslo je vreme za zamenu dvdija, budzet je nekih 700e i nije fiksni jer dosta zavisi od toga dal' da idem na jednu ili dve komponente. Uostalom evo sta mi treba:

1. Dobar audio segment, znaci na prvom mestu sto jasnija i bogatija zvucna slika, sira pozornica, jasnije razganicavanje elemenata, vece bogastvo detalja, itd...

2.Kako imam veliku kolekciju dvd filmova, a i kako ce bar i u naredne 2-3g dvd da bude dominantan medij potrebna je dobra upscaling funkcija, takodje je pozeljno da cita i sto vise formata, jer prevashodno gledam klasike, a na zalost dobar deo tih filmova su mi dostupni samo u avi formatu.

3.Ovaj network streaming mi deluje jako zanimljivo, samo ne znam kako se pokazuje u praksi, kakav je kvalitet zvuka (valjda od 100.000 internet stranica moze da se probere par kvalitetnih), takodje sta je sa funkcionalnoscu i udobnoscu (pretraziti YouTube npr i slicno). Da li uopste ima smisla ici na poseban network player?

4.E da takodje zvuk mog sistema naginje malo ka mekom, toplom da ne kazem onako sladunjavom zvuku, daleko od toga da mi previse smeta ali mozda bi uz neku promenu kablova moglo doci do neke neutralnosti. Trenutni zvucni i inter kablovi su Oehlbach entery low level, pa eto ako za "male" pare moze da dodje do poboljsanja zvuka sto da ne?

Moja neka pocetna razmisljanja su BR od nekih 200E a ostatak na CD player, ali sad opet jedan kvalitetan BR sa jakim audio segmentom. A i ovaj network streaming me zagolicao.

Svaki predlog je dobrodosao.

Link to comment
Share on other sites

Evo da ne otvaram novu temu , jer u ostalom ni sam jos ne znam sta trazim osim da kupujem BR, moze i ova tema da posluzi.

Naime pre nekih 5 godina kupio sam svoj prvi sistem Nad C325BEE, MA BR5 i DVD Nad T514, e sad doslo je vreme za zamenu dvdija, budzet je nekih 700e i nije fiksni jer dosta zavisi od toga dal' da idem na jednu ili dve komponente. Uostalom evo sta mi treba:

1. Dobar audio segment, znaci na prvom mestu sto jasnija i bogatija zvucna slika, sira pozornica, jasnije razganicavanje elemenata, vece bogastvo detalja, itd...

2.Kako imam veliku kolekciju dvd filmova, a i kako ce bar i u naredne 2-3g dvd da bude dominantan medij potrebna je dobra upscaling funkcija, takodje je pozeljno da cita i sto vise formata, jer prevashodno gledam klasike, a na zalost dobar deo tih filmova su mi dostupni samo u avi formatu.

3.Ovaj network streaming mi deluje jako zanimljivo, samo ne znam kako se pokazuje u praksi, kakav je kvalitet zvuka (valjda od 100.000 internet stranica moze da se probere par kvalitetnih), takodje sta je sa funkcionalnoscu i udobnoscu (pretraziti YouTube npr i slicno). Da li uopste ima smisla ici na poseban network player?

4.E da takodje zvuk mog sistema naginje malo ka mekom, toplom da ne kazem onako sladunjavom zvuku, daleko od toga da mi previse smeta ali mozda bi uz neku promenu kablova moglo doci do neke neutralnosti. Trenutni zvucni i inter kablovi su Oehlbach entery low level, pa eto ako za "male" pare moze da dodje do poboljsanja zvuka sto da ne?

Moja neka pocetna razmisljanja su BR od nekih 200E a ostatak na CD player, ali sad opet jedan kvalitetan BR sa jakim audio segmentom. A i ovaj network streaming me zagolicao.

Svaki predlog je dobrodosao.

Link to comment
Share on other sites

Ma.... potrositi 500e na cd player danas..... pure waste of money... uzmi lepo jaci univerzalac ili mkar BD player sa dobrim transportom i neki ext dac. Prebacis lepo sve cd u flac pa preko mreze i provalis koliko su fizicki nosaci zvuka (a i slike) zastarela tehnologija.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najbolja strategija drzati muziku i video odvojeno ... to znaci imati BR player za filmove a za muziku koristiti neki drugi izvor. Ako je to odluka, onda BR playeri od 200 eura zavrsavaju jako dobro posao i ispunjavaju vecinu zahteva koji prosecan korisnik ima. Slika ce biti dobra, takodje kada se koriste i DVD, a obicno svi sada imaju solidne networking funkcije. Cak nije daleko od pameti i koriscenje BR playera kao CD transport uz povezivanje na eksterni DAC. Na taj isti eksterni DAC moze se onda povezati i neki izvor koji cita muziku sa diska.

Mana ovakvog pristupa jeste nesto veci broj uredjaja ali ako ima mesta na polici, to i ne mora da bude problem ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...