Jump to content


Koji BR plejer izabrati?


Recommended Posts

Treba mi pomoć prijatelja :)

Danas sam iÅ¡ao da gledam BR plejere po beogradskim Tehno... hipermarketima, i potpuno sam zbunjen. I na ovom forumu i po drugim mestima na Internetu sam gledao svakakve recenzije i iÅ¡ao sam sa Ävrstom namerom da kupim LG BD390, ako ga naÄ‘em. Nisam ga naÅ¡ao, naravno.

Ono što sam našao i što mi se svidelo su:

  • LG BD570

  • LG BX580

  • LG BD670 (nejasno mi je da je ovaj jeftiniji od BD570...)

  • Panasonic BDT100

  • Sony BDP370

  • Sony BDP570

  • Pioneer BDP330

Sve je ovo u klasi cene od 19.000 do 30.000 dinara, što je i maksimum koji sam spreman da platim. Napominjem da mi 3D uopšte nije bitan, bitniji su mi kvalitet slike i tona, eventualno da ima WiFi i da može da proguta bez problema šta god bacim na njega.

Ima li neko ovde iskustva sa nekim od gore pomenutih modela, ili predlog za nešto drugo što se eventualno može naći po Beogradu?

Hvala unapred,

Vlada

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Nisam neki struÄnjak za BluRay player (odmah da se ogradim :rolleyes:) ali posedujem taj LG BD390 koji ne možeÅ¡ da naÄ‘eÅ¡ i stvarno je dobar,mnogo bolji od nekih modela koje sam imao prilike da gledam kod prijatelja.

Ovaj Sony BDP-S570 koji si naveo da si gledao je od What hi fi Äasopisa dobio 5 zvezdica i proglaÅ¡en je za Å¡mpiona u svojoj klasi,takoÄ‘e 5 zvezdica su dobili i Sony BDP 770 i BDP370,Panasonic BDT100,ovi ostali su svi slabije ocenjeni.Kupi zadnji broj What hi fi pa proÄeÅ¡ljaj malo.

Eto ako sam bio od neke pomoći biće mi drago,ako nisam jbg :rolleyes:

Pozdrav od mene i nadam se da ćeš izabrati dobar najbolji uređaj :listen

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki struÄnjak za BluRay player (odmah da se ogradim :rolleyes:) ali posedujem taj LG BD390 koji ne možeÅ¡ da naÄ‘eÅ¡ i stvarno je dobar,mnogo bolji od nekih modela koje sam imao prilike da gledam kod prijatelja.

Ovaj Sony BDP-S570 koji si naveo da si gledao je od What hi fi Äasopisa dobio 5 zvezdica i proglaÅ¡en je za Å¡mpiona u svojoj klasi,takoÄ‘e 5 zvezdica su dobili i Sony BDP 770 i BDP370,Panasonic BDT100,ovi ostali su svi slabije ocenjeni.Kupi zadnji broj What hi fi pa proÄeÅ¡ljaj malo.

Eto ako sam bio od neke pomoći biće mi drago,ako nisam jbg :rolleyes:

Pozdrav od mene i nadam se da ćeš izabrati dobar najbolji uređaj :listen

Link to comment
Share on other sites

Treba mi pomoć prijatelja :)

Danas sam iÅ¡ao da gledam BR plejere po beogradskim Tehno... hipermarketima, i potpuno sam zbunjen. I na ovom forumu i po drugim mestima na Internetu sam gledao svakakve recenzije i iÅ¡ao sam sa Ävrstom namerom da kupim LG BD390, ako ga naÄ‘em. Nisam ga naÅ¡ao, naravno.

Ono što sam našao i što mi se svidelo su:

  • LG BD570

  • LG BX580

  • LG BD670 (nejasno mi je da je ovaj jeftiniji od BD570...)

  • Panasonic BDT100

  • Sony BDP370

  • Sony BDP570

  • Pioneer BDP330

Sve je ovo u klasi cene od 19.000 do 30.000 dinara, što je i maksimum koji sam spreman da platim. Napominjem da mi 3D uopšte nije bitan, bitniji su mi kvalitet slike i tona, eventualno da ima WiFi i da može da proguta bez problema šta god bacim na njega.

Ima li neko ovde iskustva sa nekim od gore pomenutih modela, ili predlog za nešto drugo što se eventualno može naći po Beogradu?

Hvala unapred,

Vlada

Link to comment
Share on other sites

Da dodam i ja svoju malu listu predloga za Blu-ray player... naime, ukoliko tražite od vašeg budućeg playera, da "reprodukuje sve formate korektno i kvalitetno" i to samostalno, dakle ne u sklopu surround-sistema, gde bi se oslanjao na procesorsku snagu avr-a, razmislite i o sledećim modelima:

- Denon bdp-1611ud

- Marantz ud-5005

- Yamaha bd-s1067

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se zadnjih meseci dosta bavio ovom problematikom i na kraju otisao po Panasonic DMP-BDT310EG. Pokusacu da ti sugerisem kako mozes ovu listu da suzis ...

Takodje treba da razjasnis da li ti trebaju network streaming funkcije ili ne. Ako ti je to vazno, onda idi po firme: Panasonic, Sony, Samsung, .... Ako ti je vazna samo Blue Ray slika - onda ce dosta BR playera da veoma dobro ispuni tu ulogu. Ako imas vliku kolekciju DVDs, onda ti treba player sa dobrim upscalingom, a to su: Panasonic, Sony, ... Ako trazis univerzalan player, koji ce ti biti i izvor muzike (reprodukovanje CDs) onda gledaj u pravcu Denon-a - ali su oni dosta skuplji.

Eto, nadam se da ovo nesto pomaze ...

Link to comment
Share on other sites

Imam BD 390 i mogu da ga pohvalim ali...

Nismo ga upalili veÄ skoro Å¡est meseci . Batalio sam optiÄke pogone i nosaÄe za filmove. To je veÄ kameno doba!

Kako za filmove, tako i za muziku. CD transport ide iz kuće za najkasnije par meseci. Još samo digitalne transporte gotivim.

Fileovi takvi i drugaÄiji, par klikova i tamo si.

Razmisli...

Link to comment
Share on other sites

Imam BD 390 i mogu da ga pohvalim ali...

Nismo ga upalili veÄ skoro Å¡est meseci . Batalio sam optiÄke pogone i nosaÄe za filmove. To je veÄ kameno doba!

Kako za filmove, tako i za muziku. CD transport ide iz kuće za najkasnije par meseci. Još samo digitalne transporte gotivim.

Fileovi takvi i drugaÄiji, par klikova i tamo si.

Razmisli...

Link to comment
Share on other sites

Posto je PlayStation 3 u Beogradu?

Ako ti ulazi u rang cena koji trazis, uzmi PS3 i koristi ga kao BR player.

Neces se prevariti a mocices i da se igras povremeno :)

Ah da, mocices i da streamujes filmove koje drzis na nekom kompjuteru/harddisku povezanom na router. Idealno.

Link to comment
Share on other sites

Ako neko planira kupovinu WiFi routera, ovaj je pravi izbor:

http://www.amazon.com/Cisco-Linksys-WRT160NL-Wireless-N-Broadband-Compatible/dp/B0028N6VLE

Ruter je idealan za vlasnike PS3.

Kupi se eksterni USB disk, 1-2TB, nakaci se direkt na ruter i to je to.

PS3 ga vidi kao media server i pusta direkt sa rutera muziku/filmove/slike.

Ne mora da se drzi upaljen PC niti da se startuje PS3 media server :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

HDD je jeftiniji kao storage dok je broj BD diskova relativno mali. Vec za 300 diskova bice potrebno 9 diskova od 2TB a za njih je potreban i vrlo skup NAS. Cena skladistenja na BD diskovima raste linearno, dok za HDD to nije slucaj. Za manje kolekcije je HDD naravno isplativiji.

Link to comment
Share on other sites

Mana drzanju filmova na hard disku je u tome sto nema plejera koji po kvalitetu moze da parira plejerima koji pustaju diskove.... Osim toga, hard disk je jako zgodno resenje u smislu, pre svega, komfora - posebno ako se uzme da se moze odraditi i neka lagana kompresija.

A sto se tice rutera vodite racuna - nijedan ne podrzava mkv za PS3 - tj. PS3 ne podrzava mkv, a nijedan ruter, za razliku os PS3 media serverea koji radi na pravom racunaru, ne ume da radi trasnkordiranje u realnom vremenu.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja sam mislio na cuvanje BD filmova nevezano dal i su sa neta ili kupljeni. Stos je u back-up varijanti a to mozes ili da ih prerezujes ili da ih arhiviras na hdd. U oba slucaja nema pravila da ce disk druze trajati.

U svakom slucaju, pesme tj muziku sam u stanju da preslusam puno puta a filmove da odgledam svega nekoliko i to ako su vrhunski. Cuvanje 300 BD filmova mi nije prioritet, jer 98% cu odgledati samo jedanput.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja sam mislio na cuvanje BD filmova nevezano dal i su sa neta ili kupljeni. Stos je u back-up varijanti a to mozes ili da ih prerezujes ili da ih arhiviras na hdd. U oba slucaja nema pravila da ce disk druze trajati.

U svakom slucaju, pesme tj muziku sam u stanju da preslusam puno puta a filmove da odgledam svega nekoliko i to ako su vrhunski. Cuvanje 300 BD filmova mi nije prioritet, jer 98% cu odgledati samo jedanput.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...