Jump to content


Gde ste služili vojsku i kad


Vlajo

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

46 logisticka, bataljon opste podrske, vozac komandatna bataljona.

skec sa vasim Kapetanom, jedino vozila vojne policije smeju da imaju rotaciona svetla, i on se napravi pametan, i skine rotaciju za vozila generala Babica i zapleni je i sledece nedelje general Babic dodje u inspekciju gardijske brigade, tog kapetana postroji pred celom cetom i posalje ga na izbrijavanje. I vidis konjinu od 30 i nesto godina kako sa peskircetom pod miskom i ziletom i penom ide na izbrijavanje. neprocenjivo.

Link to comment
Share on other sites

Zenica - ABHO - 89'-90'. Krenem ti ja vozom u Zenicu a nikad u tom pravcu nisam iÅ¡ao. Kako ću, gde da siÄ‘em, da li ću znati? Posle par sati uÄ‘emo u mesto koje je imalo crnu palaÄinku na obzorju umesto neba i miris vazduha grÄ‘i nego u BG - rekoh sebi to je to.

SluÄajnost ili Å¡ta, u isti dan posle 2 godine ponovo vojska ali...

Link to comment
Share on other sites

A zamisli moju muku u VIIIom razredu sam nosio broj 46 a baletanke se pravile do 45

Mićo, probušile su ti se baletanke, a i potkošulja ti se isprljala... :ruganje

Kad se samo setim... Svi smo morali da radimo fiziÄko u baletankama, crnim gaćama i belim potkoÅ¡uljama, "da se ne vide klasne razlike bar na Äasu fiziÄkog, neko nove Nike, a neko buÅ¡ne patike Borovo..." Izgleda da su Äasovi fiziÄke kulture bila odliÄna pred-vojniÄka obuka... :screwy

Zato možda i ne Äudi Äinjenica da su momci iz Ćirilca služili u uniformi... :grin:

InaÄe, '78. godiÅ¡te, služio u Å koli za rezervne oficire u Žarkovu, leta gospodnjeg (jeseni, zime i proleća) 2005.

P.S. Moj nick nema veze služenjem vojnog roka, već sa likom iz kultnog romana "Kvaka 22"... :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...