Jump to content


Meni nesto nije jasno


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Prostorija:Citroen C5,izvor: USB flash preko radia,sistem:Fabricki cd/radio i zvucnici,muzika:Lisa Ekdahl-Back to earth.

Kola nisu akusticki tretirana,kablovi su najobicniji,muzika je mp3 format skinut sa interneta,a zvuk je onaj sa kojim bih bio zadovoljan da imam u svojoj sobi:detaljan,definisani bas,nenapadni niski,nenapadni visoki.

Sa 20x skupljim sistemom ja nemam taj osecaj uzivanja u muzici.Pa Vas pitam da li mozete da mi objasnite u cemu je stvar.

Link to comment
Share on other sites

Prostorija:Citroen C5,izvor: USB flash preko radia,sistem:Fabricki cd/radio i zvucnici,muzika:Lisa Ekdahl-Back to earth.

Kola nisu akusticki tretirana,kablovi su najobicniji,muzika je mp3 format skinut sa interneta,a zvuk je onaj sa kojim bih bio zadovoljan da imam u svojoj sobi:detaljan,definisani bas,nenapadni niski,nenapadni visoki.

Sa 20x skupljim sistemom ja nemam taj osecaj uzivanja u muzici.Pa Vas pitam da li mozete da mi objasnite u cemu je stvar.

Link to comment
Share on other sites

I ja imam isti "problem" u svom VW Polo-u. FabriÄki Blaupunkt dva visoka i dva mid-basa i zvÄi do 00 doduÅ¡e sa CD-ova. ÄŒak je i FM viÅ¡e nego dobar. Mislim da je odgovor u malom prostoru i blizini izvora zvuka kao i to Å¡to su komponente solidne. Možda se kod tebe sve odigrava u digitalnom domenu, bez jitera. Koje su komponente u pitanju?

edit: Preduhitri me Äovek.

Link to comment
Share on other sites

@ marvin

Kola iz fabrike tj stock nisu tretirana uopste, to sto je tretirano minimalno ne moze uopste da se ubroji u ikakav tretman, osim ako nije mozda Maybach ili sl u pitanju a ni to nisam siguran da su tretirani al trebalo bi jel B)

Muzika u autu zvuci drugacije, tj da kazem oseti se drugacije i to bukvalno, a sad ne znam kakav sistem imas kod kuce, ali ako ga taj fabricki iz auta nadsvira onda tu nesto ne stima :lol:

Kad bi poredili high-end home hifi setup i high-end car-hifi setup po meni bi bilo velike razlike ali ne bi moglo da se kaze sta je bolje, sve ima svoje, u home hifi je to dimenzija a u auto hifi je to prangija- ali u pozitivnom smislu :grin:

Link to comment
Share on other sites

Daleko veći dobitak od oÄekivanog kao posledicu ima da Vam se taj zvuk Äini boljim...

JoÅ¡ jedan dokaz da je sluÅ¡alac kljuÄni Äinilac u system-u...

Da ne zapoÄinjem priÄu o "usviravanju"...

Psychoacoustics... Al' ne kao priÄa o uÄestanostima već kao misaona obrada zvuka...

Link to comment
Share on other sites

Znaci resenje je: 1)da rasprodam svoj sistem i kad mi se slusa muzika ,sednem u auto i vozikam se 30tak km/h po gradu(dvostruka uzivancija) ili 2)odvojim kutak u spavacoj sobu 1.5m x 1.5m ,izolujem ga kao autokabinu i sa sistemom od 500 EUR dozivim pravi zvuk(vec vidim zadovoljni smesak supruge kad vidi koliko ostaje praznog prostora u dnevnoj sobi)

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su tri razloga:

- litraža unutrašnjosti auotomobila se lakše puni zvukom nego kubatura sobe i samim tim ima manje efekata prostora na zvuk

- u automobilskim sistemima kao da je namerno posebno istaknut sladak gornji bas

- vožnja, putovanje i posedovanje automobila psihološki pojačavaju uživanje

Link to comment
Share on other sites

Sa ova dva prva se slazem, ali ovo trece mi sumnjivo.

Ja imam u kolima (nije Citroen C5, nego mali Fiat Palio) relativno dobre, birane komponente. Infinity komponentne prednje zvucnike (razdovojeni visokotonci od midbasova, sa skretnicama), zadnje Rockford Fosgate (smanjene, tek toliko da daju malo vise prostora) i odlican kompresioni subwoofer Radical Audio od 10 incha. Dva pojacala – jedno Alpine koje gura prednje i zadnje i monoblok Rockford Fosgate koji goni samo subwoofer.

Sve to zvuci odlicno, cak sta vise ODLICNO! :rolleyes:

Plus dampirana vrata folijom koja bas sluzi za to. Sve je na mestu, sto bi se reklo. I visoki, i srednji i basovi… Nista ne bruji, nista ne smeta. Mogu da pojacam toliko da poizlecu stakla, ali zvuk i dalje fenomenalan, bez trunke zamora.

Toliko dobro zvuci, da sam shvatio da mi u kolima ne treba toliko dobar sistem, jer ne provodim u kolima vise od 1 sat dnevno, u proseku…

Ali kuci je ipak druga stvar. Zivi snimak (dobro snimljen i produkovan) ima definisan raspored izvodjaca, prostor, bolju povezanost svih tih frekvencija. U kolima je to – onako…

Narocito kod zahtevnijih kompozicija, tipa simfonijskih izvodjenja klasicnih dela.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su tri razloga:

- litraža unutrašnjosti auotomobila se lakše puni zvukom nego kubatura sobe i samim tim ima manje efekata prostora na zvuk

- u automobilskim sistemima kao da je namerno posebno istaknut sladak gornji bas

- vožnja, putovanje i posedovanje automobila psiholoÅ¡ki pojaÄavaju uživanje

Link to comment
Share on other sites

Sledeci put kad budes davao novce na skupu opremu pre kupovine kontaitkraj i zamoli strucnjaka da ti pomogne. Ako vecina podataka (potrebnih strucnjaku da donese odluku) nije dostupna ti onda kupi sistem od strucnjaka, ne preko preporuka i ostalih zaj....cija. To bi ja kao laik uradio da trebam da kupujem.

Cenim da imas visesistemsku kutiju koja bas tako i svira, umesto visesistemska sa jednosistemskim zvukom, ili ti fullrange.

Uloga dvo-tro i vise sistemske kutije je da napravi zvuk i velikog i malog fullrange-a u jednom sto malo koj zvucnik radi

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...