Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Preo oko pola sata me iznenadila Äudna vremenska pojava koju nisam video dva meseca, a koju oni koji imaju bolje pamćenje zovu KiÅ¡a. Morao sam da uÄ‘em u stan i nasumiÄni klik izbor je pustio ovo:

51J02uUKjqL.jpg

Jimmy "Džemper" Smith - Daybreak

Ovo je izdato kad je Jimmy imao 75 godina. To ovde niÅ¡ta ne znaÄi. Iako je, kao mlaÄ‘i, snimao albume koji mrve i tresu i na ovom albumu se Äuje njegova leva ruka koja gruva kao maÅ¡ina dok desna plovi iza horizonta. Yeah!

Link to comment
Share on other sites

Toplo preporucujem

post-13207-0-89786700-1343239996_thumb.j

AmeriÄka pevaciÄa i tekstopisac Peti Smit, Äiji je najnoviji album "Banga" delom inspirisan životom svetog Franje AsiÅ¡kog, meditirala je danas nad grobom sveca u Asiziju, u italijanskoj provinciji Umbriji.

Smitova, koju nazivaju "kumom panka", provela je nekoliko sati u crkvenom kompleksu koji obuhvata baziliku i samostan, a u kojem se, takođe, nalazi i grob Svetog Franje koji je vekovima bio inspiracija pacifistima i ljubiteljima prirode.

"Kada pomislim na Svetog Franju ne mislim o veri, ne mislim ni o kakvim pravilima i propisima", kazala je 65-godiÅ¡nja pevaÄica u intervjuu za vebsajt crkve, prenosi Rojters. "Mislim na prirodu, na njegovu ljubav prema prirodi i njegovu apsolutnu ljubav prema životu", navela je ona, dodajući da se svako može s tim identifikovati.

PevaÄica je najpre je meditirala nad grobom, a zatim se pridružila kaluÄ‘erima na skromnom ruÄku.

Sveti Franja, koji je umro 1226, poslužio je kao inspiracija za njenu pesmu "Constantine's Dream" koja se nalazi na albumu "Banga". Poznata rokerka, koja je 2007. uvrÅ¡etana u Kuću slavnih rokenrola, kazala je da je tokom života bila pod uticajem raznih svetaca. "Kao dete bila sam opsednuta svecima, bilo da je reÄ o Jovanki Orleanki, Svetom Jovanu ili Svetom Mateji. Volela sam osećaj da neki svetac bdi nada mnom", objasnila je Smitova i dodala da je Sveti Franja koji je, prema legendi, razgovarao sa životinjama i sunce nazivao bratom, a mesec sestrom, sada njen vodiÄ kroz život...

Ima još na http://www.b92.net/k...5&nav_id=629548

Link to comment
Share on other sites

AmeriÄka pevaciÄa i tekstopisac Peti Smit, Äiji je najnoviji album "Banga" delom inspirisan…

Bravo! Svaka cast na trudu… Da neko kaze par reci o nekom albumu, izvodjacu… Da naucimo nesto na ovom forumu.

Najbolje mi je kad neko zakaci thumbnails u velicini nailsa, a u obliku thumba :(

ps. Mada ti je ova o Naim polici k’o Njegoseva ;)

Link to comment
Share on other sites

Tako brate, Å¡tas' se stis'o, kad se ima

ma hebiga te nemam na vinilu,a najverovatnije necu ni imati..mozda Mule Variations,za te sa "Anti" etiketom neke cudne kritike se vrte po internetu..Black Rider pisljivih 250 eura:

http://www.ebay.de/i...=item5894fd8946

:1038::heat

Ko sto nisam dao 200 eura za kartu za negov koncert u Pragu pre par godina,a volem ga ko lebac :facehearts i taj "Rider" ce otici na drugo mesto...,ipak sve ima neke granice..."Mule.." ako omane,jos moze da bude uramljen omot,pa na zid.... :D

:cheers

Link to comment
Share on other sites

ma hebiga te nemam na vinilu,a najverovatnije necu ni imati..mozda Mule Variations,za te sa "Anti" etiketom neke cudne kritike se vrte po internetu..Black Rider pisljivih 250 eura:

http://www.ebay.de/i...=item5894fd8946

Ko sto nisam dao 200 eura za kartu za negov koncert u Pragu pre par godina,a volem ga ko lebac :facehearts i taj "Rider" ce otici na drugo mesto...,ipak sve ima neke granice..."Mule.." ako omane,jos moze da bude uramljen omot,pa na zid.... :D

Å to bi Manda rekao: mnogo je Kume. Malo sam ljubomoran, moja kolekcija Waits-ovih vinila nije tako bogata. CD-ove ni ne raÄunam u nosaÄ zvuka (likvidiraće me forumaÅ¡i :) ), imam samo jedan, i to kompilaciju. Daleko si mi da bih Te poharao :)

Nego, valjalo bi nabaviti novi vinil Patti Smith. Radije ne bih sa ebay-a. Imaš li neku ideju?

Link to comment
Share on other sites

Ne moraš da je slušaš sa net-a. Nareži lepo, pa pusti ;) Treba da vežbamo horsko pevanje, Možda dođe i do nas, nikad se ne zna.

Ja sam za grupnjak, ali najbolje je ga ga organizuje johnnioza, da mu se obećamo da ćemo da kupimo stanoviti broj vinilnih nosaÄa uz joÅ¡ stanovitiji popust, pa da on to lepo uveze i distribuira nam. A, Džoni?

U međuvremenu bih da Vam otkrijem toplu vodu: Bill Frisell - East West

'Lektrika, i to baš fina

1242727707_thumb_1905b863595albumcoverbillfriselleastwest.jpg

Edit:

Hvala Ras, nemam najbolje iskustvo sa Britanskim Amazonom. Možda se Džoni javi - mislim da One Hifi ima ugovor sa Univerzalom.

Edited by Woland
Link to comment
Share on other sites

Nego, valjalo bi nabaviti novi vinil Patti Smith. Radije ne bih sa ebay-a. Imaš li neku ideju?

@Ras je vec dao neke ideje..bit ce toga sigurno i po Saturn/Media..ako tamo i ne bude ovde nije neki veliki problem nabaviti neku "novotariju"..ima 2-3 sigurne radnje koje dovlace sve po narudzbi...

Neću sluÅ¡ati "Bangu" sa interneta pa makar je ne Äuo nikad

:1038: ja nemam ovakvih fetish varijacija..informacija pre svega,nebitno u kojoj formi,pa posle lepo nabavis u opciji koja ti se cini "najboljom"

:D (P.S) ilegalu nekad mozes poslusati nekad i mesec dana ranije no sto se nesto zvanicno "pojavi"..ko ce odoleti tome u slucaju jednog npr.Waitsa kad izdaje novi snimak svakih 7-8 godina?)

Link to comment
Share on other sites

Hvala Ras, nemam najbolje iskustvo sa Britanskim Amazonom.

A Å¡to?

Možda se Džoni javi - mislim da One Hifi ima ugovor sa Univerzalom.

ÄŒudno piÅ¡u reÄ voda :)

CBS/Sony, Å¡to znaÄi da se može oÄekivati u Dallas Music Shop-u, a verovatno i u PW, Leili, kod Borka eventualno itd., koga mrzi da se bakće sa naruÄivanjem.

Link to comment
Share on other sites

@Ras je vec dao neke ideje..bit ce toga sigurno i po Saturn/Media..ako tamo i ne bude ovde nije neki veliki problem nabaviti neku "novotariju"..ima 2-3 sigurne radnje koje dovlace sve po narudzbi...

Bivši Saturn-Hansa, je l' tako? Gde ga ti imaš, u Ger, ili u mestu stanovanja?

Najpovoljnije za sada (Banga):

http://www.glitterho...&s2=&incs=false

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...