Jump to content


a-s2000


opii

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Covek je pitao da li vredi te pare. Verujem da Ljuba ne prica napamet, tj. da je videoi cuo spravu o kojoj se prica i da ne bi davao ovakve izjave da ne stoji iza toga sto je rekao. Znaci, ja mu verujem da je sprava napravljena kako treba, da je kvalitet slican ili bolji od drugih uredjaja u tom rangu cene ili cak i malo vecem.

Kako zvuci? Prvo, ima review u hi-files. Drugo, kako god da zvuci, ne verujem da je covek raspolozen da ga kupi na slepo. Samo kod istog prodavca ima bar jos jedna ili dve sprave u istom rangu cene. Sve sto mu neko moze reci je da je sprava napravljena kako treba, da "vredi te pare" i da nece izgubiti vreme ako ode da je cuje.

Kako treba da ide u 4Audio, sigurno ne gubi vreme. Otici ce, cuce, cuce i druge sprave tamo i odlucice sam da li je to "ono pravo" za njegov novac.

Link to comment
Share on other sites

to je zato sto mi u genima imamo da uvek kritikujemo najcrnje i vidimo trn u tudjem oku a balvan u svom ne.

elem, i ja sam ubedjen da je ovo Yamaha uradjena odlicno i da vredi te pare. 1000ka ako sam dobro shvatio ima manje snage i nema v. ulaze pa ako je razlika u ceni povelika treba i ovo razmotriti. Sto se tice zvuka moze se raspravljati o finesama, tehnologiji i Kinezima ali svako treba da poseduje ono sto mu se najvise svidja i sto moze da priusti.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih, da sam u nedoumici... na istom mestu, sa isti muziÄkim materijalom, posluÅ¡ao natenane oba lepotana...

Dakle, i Yamaha a-s2000 ali i Denon pma-2010AE !!!

AS2000S.jpg

http://www.musicmatters.co.uk/products/p437_3_xl.jpg

http://mycaramplifiers.com/wp-content/g ... 0_rear.jpg

http://www.denon.de/site/datadir/dg/1_d ... Silver.jpg

http://www.denon.de/site/datadir/dg/1_d ... nside2.jpg

http://www.denon.de/site/datadir/dg/1_d ... E_back.jpg

Oba su rasni primerci svoje vrste, oba su very hi-fi... ali su, naravno razliÄiti u naÄinu prezentacije muzike, koju sluÅ¡ate na njima... koji god eventualno pazarili, nećete pogreÅ¡iti !!!

Ukoliko je to uopšte važno, po meni...

Yamaha ipak malo naginje kliniÄki Äistoj, sa puno eksplicitnih detalja, ali nikada (pre)napadnih "slici"...

Denon, pak... ima nekako, usudiću se da tako napiÅ¡em "viÅ¡e mesa", odnosno onu vrstu arome, koju obiÄno vlasnici i ljubitelji vinatage ureÄ‘aja posebno cene... ali onako otmeno, u svilenim rukavicama...

Naravno, moj stav je razume se, subjektivan... no nije na odmet probati i posluÅ¡ati, viÅ¡e pojaÄala... jer, na kraju krajeva vaÅ¡ sluh, ali i ukus je presudan u toj igri !!!

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam Yamahu iz naslova sa pripadajucim CD plejerom. Nemam sta posebno da istaknem sto u stvari moze biti i najlosija opcija. Za moj ukus svira nekako dosadno, bez veze, nema tu one strasti i magije koja te uvlaci u muziku. Na uvo mi cak ni ne deluje da zaista ima 120w po kanalu. Za vintage look svaka cast.

Ocekivao sam vise od uredjaja koji kosta bezmalo 2.000E.

Vratimo se ceni jer je i pitanje iz naslova "vredi li Yamaha a-s2000 ove pare?" Po mom misljenju ne vredi. Ni blizu.

Vise je razloga da ne kazem pojacala ( sa cenom par stotina evra gore/dole) koji doprinose takvom stavu. Evo nekoliko alternativa: Naim XS, Lavardin IS, Electrocompaniet ECI 3, Primare I30. Ne razumem koji su razlozi da neka pojacala ovog ranga cene kada je u pitanju evropsko trziste kod nas kostaju drasticno manje ali sa tim u vezi spisku bih dodao svakako i Arcam A38, Exposure 3010S2, Creek Destiny.

Vecinu (tacnije sve sem poslednja dva) sam imao prilike da cujem sto kod nas sto po salonima u inostranstvu i odgovorno tvrdim da svako od navedenih sahranjuje ovu Yamahu "na jedan". Voleo bih da cujem Harman Kardon 990 i da ga uporedim sa Yamahom iz naslova. Cuo sam o njemu dosta lepih stvari. Ovako na nevidjeno kladio bih se na Harmana.

Balansirane veze? Cista sminka u ovoj klasi cene.

Dakle, evo i jedan glas protiv - ne vredi. Ni u ludilu.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Aman... Yamaha a-s2000 je "Full-Stage Balanced Signal Transmission", o kakvim imitacijama i "fake balanced", pišete... ???

Bez uvrede, i uz dužno poÅ¡tovanje... takve izjave, koje prosipate su kojeÅ¡ta, i mogu vrlo negativno da utiÄu na druge Älanove foruma, ili joÅ¡ gore da ih zavedu i uvedu u svakojake dubioze !!!

Još jednom, razumem da vam se nešto sviđa/ne sviđa... ali bi bio red, da već jednom spustite loptu na zemlju...

Link to comment
Share on other sites

Zasto vas licno pogadja moja konstatacija pa tako reagujete? Prodajete li vi izmedju ostalog i Yamahu pa vam moja zapazanja kvare posao? Izvinjavam se u tom slucaju. Nisam imao nameru takve vrste.

Od cele price vi se uhvatiste za balansirane veze. Bilo njh ili ne to pojacalo je spram zvuka koji daje a u odnosu na konkurenciju debelo precenjeno i za te pare svira bez veze. Da kosta bar 500E manje i ja bih se nesto drugacije o njemu izrazio. Ovako, stojim iza svega sto sam napisao. Preskupo!

Link to comment
Share on other sites

Zasto vas licno pogadja moja konstatacija pa tako reagujete? Prodajete li vi izmedju ostalog i Yamahu pa vam moja zapazanja kvare posao? Izvinjavam se u tom slucaju. Nisam imao nameru takve vrste.

Od cele price vi se uhvatiste za balansirane veze. Bilo njh ili ne to pojacalo je spram zvuka koji daje a u odnosu na konkurenciju debelo precenjeno i za te pare svira bez veze. Da kosta bar 500E manje i ja bih se nesto drugacije o njemu izrazio. Ovako, stojim iza svega sto sam napisao. Preskupo!

Link to comment
Share on other sites

Ja pisem na osnovu svog iskustva.

Primare I30 ni meni ne lezi po svom karakteru ali bez obzira na to smatram ga dobrim pojacalom za razliku od Yamahe 2000.

Recite vi meni da li ste imali prilike da cujete ovu Yamahu i Denona koje spominjete ili im se samo divite sa distance pa sto neko na predhodnoj strani rece, verujete da su dobri uredjaji? Ako je ovo drugo dajte molim vas da prekinemo ovo puko besmisleno razgovaranje i cisto ubijanje dosade. Ujutru se rano ustaje, prvi je radni dan nove sedmice. Znate kako kazu, ko rano rani dve srece grabi.

Laku noc.

P.S.

kakvu to teoriju zavere spominjete?

Link to comment
Share on other sites

Ja pisem na osnovu svog iskustva.

Primare I30 ni meni ne lezi po svom karakteru ali bez obzira na to smatram ga dobrim pojacalom za razliku od Yamahe 2000.

Recite vi meni da li ste imali prilike da cujete ovu Yamahu i Denona koje spominjete ili im se samo divite sa distance pa sto neko na predhodnoj strani rece, verujete da su dobri uredjaji? Ako je ovo drugo dajte molim vas da prekinemo ovo puko besmisleno razgovaranje i cisto ubijanje dosade. Ujutru se rano ustaje, prvi je radni dan nove sedmice. Znate kako kazu, ko rano rani dve srece grabi.

Laku noc.

P.S.

kakvu to teoriju zavere spominjete?

Link to comment
Share on other sites

Denon nisam slusao.

Yamahu sa Tannoy DC6T Sig, nekim Yamaha kanturinama, JM Lab, ProAc. Nakratko sam ih cuo i kod domaceg distributera ali ne bih se zakleo koje su kutije bile. Mislim Canton. E tu je bilo najgore mada je trka sa Yamaha kutijama vrlo tesna.

Sa VA bi trebalo da zvuci vrlo slicno kao sa Tannoy. Obe kutije su dosta mekane. Mislim da VA ima nesto bolji srednji opseg i definisaniji bas. Sve je to nagadjanje, nisam imao prilike da direktno uporedim. Sto se pojacala tice, u pojedinim kombinacijama je umelo da zvuci svetlije nego sto dozvoljva granica prijatnog.

Sad stvarno odoh u krpe.

Link to comment
Share on other sites

Hajde da probamo sa malo moderacije, pre svega zbog korsinika DukeOfChicago:

Da li neko pojacalo vredi odredjene novce ili ne je pitanje koje obicno nema veze sa time kako ZVUCI. Ovakva pitanja pre svega su usmerena na kvalitet izrade, zavrsnu obradu i kontrolu kvaliteta. Ako su oni u rangu sa ostalima u toj klasi cena, ili cak malo iznad, onda je odgovor pozitivan. Taj pozitivan odgovor se prevodi ovako: Da, dobro je napravljeno, nece da te "izda", napravljen je fin posao, delovi su kvalitetni, obrada i sklapanje takodje, kupujes nesto sto je napravljeno zanatski ispravno.

To pitanje nema veze sa time kako nesto zvuci. Vecina kupaca hi-fi opreme ima neki svoj ukus i trazi neki odredjeni zvuk. Retki su oni koji zele studijski zvuk koji, iako najneutralniji, je sve samo ne zahvalan za duze slusanje. A sve ostalo, ma kako i koliko bilo obojeno - jeste obojeno. Samim tim, pitanje kako nesto radi/zvuci je pitanje licnog ukusa.

Ja znam GOMILU sprava za koje ja ni u ludilu ne bi dao novac koji se za njih trazi. Sto je najgore, dobar deo jesu napravljene skroz OK, i trajace sto godina, ali rade... za moje usi, kao kanta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...