Jump to content


SPDIF ili optical kabl?


garson

Recommended Posts

Moja preporuka ide za Profigold, sa umerenom cenom od nekih 1300-1600 dinara u zavisnosti od dužine, za ovu primenu ti ne treba ništa bolje. Njihove proizvode možeš naći u Tehnomarket Evropa lancu prodavnica.

Link to comment
Share on other sites

Dok ne kupim redovan kabel digitalni ili opticki,prikacio sam neki obicni video kabel na digitalni izlaz na kompu i prikopcao na reciver,i sad mi se desava to da kad slusam muziku,zvuk kao da mi zapinje i par puta dodje do tisine na sekund da li je to zbog ne kvalitetnog kabela ili je tu neki drugi problem?

Ima da se kupi opticki kabel sa 3.5mm zavrsetkom,da li taj zavrsetak moze da udje na muzicku bez ikakvog adaptera u zvucnu karticu od racunara koji nema opticki izlaz,jer meni digitalni izlaz ide iz jednog izlaza gde mi ulazi line in.

Link to comment
Share on other sites

Ti bas zelis opticki kabl po svaku cenu :thumbsup2

Digital out je kao sto pise levo,plavi izlaz.Nije namenjen optickom kablu,vec ti treba 3,5mm adapter i digitalni koaksijalni kabl(redovan) do risivera.

Do prekida nece dolaziti kad kupis pravi kabl za tu namenu.Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ti bas zelis opticki kabl po svaku cenu :thumbsup2

Digital out je kao sto pise levo,plavi izlaz.Nije namenjen optickom kablu,vec ti treba 3,5mm adapter i digitalni koaksijalni kabl(redovan) do risivera.

Do prekida nece dolaziti kad kupis pravi kabl za tu namenu.Pozz

Link to comment
Share on other sites

@garson

Ne kontam sta ti smeta kod varijante sa tim adapterom koji si dobio uz zvucnu kartu i optickog kabla?

Nema tu nikakve redudancije, vec je poenta samo u tome da se na manje mesta smeste obe konekcije (opticka i elektricna).

BTW, ako pucas na koaksijalnu varijantu nije problem da se napravi kabl sa bilo kakvim konektorima. Lemilicu u ruke i... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@garson

Ne kontam sta ti smeta kod varijante sa tim adapterom koji si dobio uz zvucnu kartu i optickog kabla?

Nema tu nikakve redudancije, vec je poenta samo u tome da se na manje mesta smeste obe konekcije (opticka i elektricna).

BTW, ako pucas na koaksijalnu varijantu nije problem da se napravi kabl sa bilo kakvim konektorima. Lemilicu u ruke i... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pazaris bilo koji koaksijalni kabl koji sa obe strane ima RCA (chinch) konektore i adapter sa RCA na 3.5mm jack i zavrsio si posao.

Mozes i da trazis da ti naprave kabl koji sa jedne strane ima RCA, a sa druge 3.5mm jack. I ja sam sebi pravio takav kabl.

Ako bash hoces iz Elemente tacna oznaka adaptera ti je Adapter AC12 sa linka i ne deluje mi uopste kvalitetno.

http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php? ... nivo4=8331

Za kablove ne znam koji je od njih koaksijalni - ne pise u opisu. U principu ne mora da bude koaksijalni, ali bi bilo vise nego pozeljno jer drasticno smanjuje uticaj smetnji na kabl, a i po S/PDIF specifikaciji je predvidjen. Kazem, radice i sa obicnim, ali ce "hvatati" smetnje iz okoline - recimo, cak i ukljucivanje/iskljucivanje svetla moze da prouzrokuje glitch.

Velika vecina iole kvalitetnih HiFi interkonekcijskih kablova je po pravilu koaksijalnog tipa.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetu.

Zati pitam jer trenutno imam neki rca kabel za video ali precnik kabela je mozda 3mm a mozda je i to puno,nije da ne radi ali kad gledam filmoze sa dts zvuk ko da mi zapinje a i kad mi TA pec upali da duva prekine se zvuk na trenutak pa sam konto da je do kabela problem zato bih hteo neki savet od nekih strucnijih osoba sa foruma.

U svakom slucaju hvala na savetu pa cu da vidim sutra sta ce reci u radnji.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam malo gledao po forumu u vezi coax vs optical i opet sam u dilemi. :wave2 Neki kazu da je bolji coax za audio, dok drugi kazu da je bolji optical bar kad se radi o jeftinijim varijantama. Nego, jel zna neko gde ima da se kupi stakleni optical?

Moja kartica ima 3.5mm ulaz tako da u slucaju coaxa bi morao da ide adapter 3.5mm->coax, da li se nesto gubi upotrebom adaptera?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam naveo gore, pa da ponovim, meni apsolutno isto zvuce oba. Koristim opticki inace, jer je vezano za pc pa eventualno zbog galvanskog odvajanja signala, inace sto se tice zvuka, probao sam i meni isto zvuci. Doduse mozda negde i ima razlike ako je eventualno lose implementiran opticki konvertor na dac-u ali cisto sumnjam u tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Galvansko odvajanje POSTOJI kod coax S/PDIF i na firmiranim i profi karticama je izvedeno uz pomoc pulsnog transformatora.

U ovom slucaju jedino treba obratiti paznju da shield RCA konektora slucajno ne dodiruje kuciste racunara tj. uzemljenje . . .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...