Jump to content


Audiomat Tempo 2.5 Dac


borjan

Recommended Posts

Najbolje ti je da nadjes neki Philipsov stariji cd plejer sa dobrim transportom za 20-30e, nadjes nekog ko ce da ti nabudzi napajanje, izmenja elektrolite na putu signala sa nichicon muse(kz), i osconima, iskljuci nepotrebnu analognu sekciju, dampira transport i kuciste i za 100e mos da places od srece. :nono:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Najbolje ti je da nadjes neki Philipsov stariji cd plejer sa dobrim transportom za 20-30e, nadjes nekog ko ce da ti nabudzi napajanje, izmenja elektrolite na putu signala sa nichicon muse(kz), i osconima, iskljuci nepotrebnu analognu sekciju, dampira transport i kuciste i za 100e mos da places od srece. :):cheers
Link to comment
Share on other sites

Kakvi transporti i budzevi od 20-30 / "100" e?

U ozbiljnom sistemu takve budzevine nema sta da traze, to mozda Grunf voli da sklapa i slusa . . . 'ajde da je pomenut transport na bazi CD-pro2, ali samo ti delovi sa dobrom kutijom vec kostaju poprilicno . . .

PC kao primarni izvor takodje nema sta da trazi tu, pogotovo ne sa optickom vezom ka DAC . . .

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Kakvi transporti i budzevi od 20-30 / "100" e?

U ozbiljnom sistemu takve budzevine nema sta da traze, to mozda Grunf voli da sklapa i slusa . . . 'ajde da je pomenut transport na bazi CD-pro2, ali samo ti delovi sa dobrom kutijom vec kostaju poprilicno . . .

PC kao primarni izvor takodje nema sta da trazi tu, pogotovo ne sa optickom vezom ka DAC . . .

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Prvo Borjan nije koncipirao sistem samo oko HDD-a i PC-a kao izvora jer bi onda vec videli rasprodaju i cd plejera i oko 1300 CD-a iz kolekcije. Borjan je samo zeleo da se vishe pozabavi velikom kolekcijom kvalitetne lossless muzike sa hdd-a da ne bi morao da reze josh 3000 CD-a,a mislim da je to razumno. Zeleo sam da sebi priustim DAC koji ce svirati muziku sa HTPC-a na pristojnom nivou, dakle makar priblizno visokokvalitetnom zvuku, ali eto ispada da sam naleteo i na izuzetan DAC koji ce u svakom pogledu obogatiti zvuk mog sistema, sto se vec prilicno desilo, iako je josh neusviran.

Nisam iskreno ocekivao ali koriscenje ovog dac-a kao srz digitalnog signala zaista ima smisla u svakom pogledu. Od petka je zvuk mog sistema MNOGO bogatiji :)

Hvala svima na pomoci, juce sam imao priliku da testiram josh jednu finu spravicu, Stello 100 Signature DAC koja je za te pare zaista best-buy, ali u aposlutnom smislu mi Audiomat Tempo 2.5 DAC zaista lezi, tako da sam od jucerasnjeg dana njegov ponosni vlasnik :)

Nije verovatno najbolji koji sam cuo ili koji postoji, najrezolutniji, nema mozda ulaza koliko zelim i ogromni upsampling, ali ima nesto sto budi u meni duboke emocije i dize kosu na glavi :lol:

Dovoljno, naisao sam na pravog drugara :cheers

Link to comment
Share on other sites

Prvo Borjan nije koncipirao sistem samo oko HDD-a i PC-a kao izvora jer bi onda vec videli rasprodaju i cd plejera i oko 1300 CD-a iz kolekcije. Borjan je samo zeleo da se vishe pozabavi velikom kolekcijom kvalitetne lossless muzike sa hdd-a da ne bi morao da reze josh 3000 CD-a,a mislim da je to razumno. Zeleo sam da sebi priustim DAC koji ce svirati muziku sa HTPC-a na pristojnom nivou, dakle makar priblizno visokokvalitetnom zvuku, ali eto ispada da sam naleteo i na izuzetan DAC koji ce u svakom pogledu obogatiti zvuk mog sistema, sto se vec prilicno desilo, iako je josh neusviran.

Nisam iskreno ocekivao ali koriscenje ovog dac-a kao srz digitalnog signala zaista ima smisla u svakom pogledu. Od petka je zvuk mog sistema MNOGO bogatiji :)

Hvala svima na pomoci, juce sam imao priliku da testiram josh jednu finu spravicu, Stello 100 Signature DAC koja je za te pare zaista best-buy, ali u aposlutnom smislu mi Audiomat Tempo 2.5 DAC zaista lezi, tako da sam od jucerasnjeg dana njegov ponosni vlasnik :)

Nije verovatno najbolji koji sam cuo ili koji postoji, najrezolutniji, nema mozda ulaza koliko zelim i ogromni upsampling, ali ima nesto sto budi u meni duboke emocije i dize kosu na glavi :lol:

Dovoljno, naisao sam na pravog drugara :cheers

Link to comment
Share on other sites

@ Acc,

Duze vreme ja pratim tu firmu ali neka hvala! Imaju KATASTROFALAN softver koji cesto ume da se skuca, deshava se da nece da jednostavno cita i neke originalne diskove,a pritom ja ogromnu kolekciju imam i u ape fajlovima koje on ne cita. Takodje, vec imam 1TB lossless-a pa mi ponovno ripovanje i sl. zaista ne pada na pamet jer se gubi ogromna kolicina vremena.Hvala druze na ponudi, ali mislim da je ovo nedovrshen uredjaj po straobalnoj ceni.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Hajde samo da napomenem ono sto je Acc najavio.

NAime, DSL-710A ultra silence dvd transport koriste, pored Primare-a josh i :

Ayre CX7

HK HD970

Meridian G06,G07,G08

Creek CD50

Arcam FM DV29

Moram ds priznam da je krajnje interesantno da neke vrhunske firme bas uvazavaju ovaj transport :cheers

Link to comment
Share on other sites

@Anubis,

Vrlo prosto druze. Napisi da li osporavash ovaj transport uopsteno(dakle da li ti smeta npr. i kod Meridian G08) ili ti samo smeta ostatak Primare cd plejera?

Pitam jer me zanima, posto kad sam pitao za predlog oko transporta,niko mi nista nije predlozio...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

@ Anubis,

MA druze, kapiram ja. Ali plasim se starih transporta koji koriste tesko pribavljive lasere.

Znam da ako hocu audiofilski zvuk u pravom smislu moram i da se istrirm toliko sa parama, ali me zanima da li recimo nesto vredi ovaj gore predlozeni CEC TLX51 transport?

Dajte konkretne predloge,mogu i skuplji transporti,prodacu u tom slucaju Primare

:cheers

Link to comment
Share on other sites

:cheers

HAjde, da rezimiram. Trazio sam DAC koji ce obogatiti zvuk sa PC-a i zeleo sam da zvuk bude sto blizi audiofilskom ali sam nasao i DAC koji je mnogo obogatio zvuk mog sistema. Jednostavno me tera da izvucem iz njega sto vishe, tako da trazim dobrog partnera za njega za neke "normalnije" pare.

znaci, CeC? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...