Jump to content


Solidan Hi Fi sistem do 1000 evra


freak

Recommended Posts

Nov sam na forumu, pa ne znam da li se o ovome vec pisalo, al nema veze.

Ovako, slusam muziku preko PC-a, zvucnici Altec Lansing FX 6021. Pre toga sam imao mx 5021. (2.1 sistemi), Zvucna karta Audigy 4.

Odlican je zvuk i sve to, ali mi se cini (u stvari siguran sam u to) da kod odredjene vrste muzike ili Cd-ova, svejedno, stvari ne funkcionisu kako treba, i filing koji imam recimo na nekom dobrom R&B isproduciranom albumu, pretvera se u razocarenje na nekom drugom CD-u.

Svejedno, poceo sam da razmisljam o dobrom hi fi sistemu do 1000 evra, pa me zanimaju preporuke. Takodje i saveti u vezi navedenih Altecovih 2.1 sistema (Recimo da li je bitno da subwoofer bude bas na uglu sobe, ili je dovoljno da se primakne zidu; kao i polozaj satelita i slicno).

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

E da, samo bi dodao da me zanima iskljucivo kvalitet, pa teko onda jacina zvuka. Sto se tice muzike, prevashodno R&B, Smooth Jazz, ali i Rock /Pop. Pa u tom smislu neki fleksibilan sistem za ove tipove muze. (Elektroniku, hevi metal, hardcore - ne slusam)!

I u kojim prodavnicama u BG-upreporuceni Hi Fi sistemi, mogu da se nadju, tj isprobaju.

Unapred hvala na savetima i preporukama.

Link to comment
Share on other sites

joooj slatke muke... zaista ne znam kako da ti pomognem.. za pocetak za taj novac bih pazario polovno... ako ne zhelish polovno (stra' od prevare, gadljivost ili filozofija bolje je novo (protiv chega nemam nishta protiv)) mozhes pogledati sledecjim redosledom (totalno subjektivno preporucujem da ne bude zabune) AV impuls... pa kad izadjesh vratish se josh jednom da neshto nisi promashio :D posle toga mozhe onaj fini shop u Brankovoj (ona sto s' mosta vodi k' zelenom vencu .. sa desne strane kada dolazish s' NBGD ili s' leve kada dolazish iz opozit direkshna) korato radix i josh par drugih radnji imaju jako fin izbor opreme...

S' obzirom da na ovom forumu obitavaju vlasnici i radnici u istim radnjama malko je pipavo napraviti granicu dobrog ukusa i nalivanja vode na svoju vodenicu pa se generalno izbegava hvaljenje svoga konja :D mozhes takodje da kupish i jedan HI-FILES pa da vidish imena radnji sve s' telefoni di se shta mozhe pazariti...

A kod mene u glavi ide podugachak spisak sta sve mozhesh da dobijesh za 1000E polovno (i novo :D ) ... eh slatke muke....

Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da ima veliki broj polovnih pojacala u ponudi i sigurno bi mogao nesto dobro da pazaris, naravno, uz savet nekoga sa foruma. Pogledaj malo oglase. Sto se tice zvucnika ja bi u tvojoj situaciji najvise para dao za njih i gledao bi da kupim sto kvalitetnije, po mogucnosti nove.

Link to comment
Share on other sites

pa shta cje ti cd kad imash komp?

:D

Moze da ga ispreskace u pocetku ako nema parica, radi sve i bez njega, naravno, ali nikako nije dobro planirati racunar kao jedini izvor zvuka. Izgubice mnogo. Nije bitno da li CD, DAC, ili nesto trece, ali comp nije "ono pravo".

Link to comment
Share on other sites

Thanks na postojecim komentarima.

Pre sam za varijantu novo nego polovno. Mada razumno zvuci i predlog novi zvucnici, polovno pojacalo. Bitno je samo dobro ukomponovati.

Trenutno sam zadovoljan sa ovim Altec fx 6021. Malo sam se zezao sa boljim aranziranjem satelita i subwoofera i slicno, prema nekim savetima o tome sa neta, i moram da priznam da je urodilo plodom.

U svakom slucaju uzecu u obzir sve komentare, preporuke (vec ih ima) kada se u dogledno vreme odlucim za kupovinu.

Link to comment
Share on other sites

Necjemo u tu raspravu sada... misljenja sam da u sistemu do 1k E rachunar shije CD kao transport uz upotrebu korektnog daca..

A sta sam ja rekao?

ali nikako nije dobro planirati racunar kao jedini izvor zvuka. Izgubice mnogo. Nije bitno da li CD, DAC, ili nesto trece, ali comp nije "ono pravo".

Samo mislim da je zvucna karta los izbor, tj. da treba da ipak ima bolji izvor zvuka.

Link to comment
Share on other sites

A, recimo da povecamo budzet za 500 e, dakle 1500 e. I da me zanimaju pre svega jako kvalitetni, novi zvucnici, pa onda pojacalo (po mogucstvu novo), reciver i to.... Kako onda stoje stvari sa ponudom u navedenim prodavnicama i mogucim kombinacijama navedenih komponenti. (Naglasio bih da mi je prioritet u slusanju muzike RnB, Pop /Rock, Smoth Jazz).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mali prijateljski savet za freak-a....ako jos nisi uzeo svoju hifu...vodi se onom starom-malo procesljas oglase,pojave se sjani amp-ovi za razumnu sumu novca ( sad ne znam sta preferiras vintage ili nesto novije), e onda kad trgujes, to pod misku pojacalo sa sve par diskova, pa u neki od audiosalona i kombinuj do mile volje sta ti najbolje lezi...tako sam i ja svojevremeno trgovao, a za ljude iz audioplus-a iz Novog Sada samo pohvale za susretljivost....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo ti jedan prijateljski savet, uvek je bolje uzeti nove hi-fi komponente nego polovne to pogotovu vazi za CD plejere i audio pojacala, sobzirom da raspolazes sa oko 1000 eura to je solidna parica za pocetak moji predlozi su sledeci:

Stereo resiver Yamaha RX 797 cena 460 eura, za te pare dobijas i radio tako da si izbegao kupovinu tjunera. Resiver je velike snage

2 x 100 wati na 8 oma ili 2 x 140 wati na 6 oma vrlo kvalitetno odradjen.

Stereo pojacalo Yamaha A-S700 2 x 90 wati na 8 oma cena 670 eura, pojacalo je uradjeno u retro stilu starih Yamaha pojacala izgleda fenomenalno a jos bolje zvuci, obe ove stvari mozes da pogledas i poslusas u prodavnici "4audio" Čarli Čaplina 33 ili Kneza Miloša 4, u Novom Sadu "Audio plus" Stražilovska 23. Ukoliko se opredeliš za Yamahu A-S700 onda ti predlažem kupovinu polovnog tjunera, imas dobar izbor u oglasima i mogu se naci za 50 eura.

Å to se tice CD plejera uvek je bolje uzeti nov nego polovan jer sa polovnim su vrlo cesti problemi pa onda juris servis,

ja ti predlazem sledece ako hoces da uklapas imas CD Yamaha CDX397 I 497 cena oko 200 eura citaju i mp3, mada nisu nesto jedino sto su novi i nisu skupi, moj pravi predlog ti je CD Yamaha CD-S700 cena 550 eura i ako bi ga uklopio sa Yamaha RX797 stereo resiverom to iznosi 1010 eura što i jeste tvoj budžet, a šta ćemo sa zvucnicima bolje skupi još malo para i kupi nove, moj predlog su Wharfedale Xarus XR-4000 cena 280 eura odlicni Engleski zvucnici 20-200 Wati, 6 Ohma, 90 dB poslušao sam ih kakao zvuce sa Yamahom RX797 prave su zveri mozes ih kupiti u prodavnici BGB studio ul. Brankova 21 u Beogradu. Tamo mozes da pogledaš CD DENON PMA 700AE odlican cd plejer cena 340 eura ili DENON PMA 510AE cena 250 eura.

Eto to su ti moji predlozi za budžet koji raspolažeš, pa ti sad uklapaj videceš šta god da uzmeš i sklopiš od ovih stvari biće fenomenalno i upamti izbegavaj polovne stvari. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

kada je budžet ograniÄen a želja Å¡to kvalitetniji zvuk onda se kompromis "malo polovno, malo novo" prosto nameće kao racionalna opcija i to ne mora da bude loÅ¡e.

pc (as source) + novo pojaÄalo + polovni zvuÄnici, meni zvuÄi sasvim ok. samo se treba malo naoružati strpljenjem i pratiti oglase dok ne naleti ono pravo.

Link to comment
Share on other sites

polovno pojacalo + polovni zvuchnici su najbolja kombinacija za sve ispod 5000-6000E. Pritom imajte na umu da onaj ko ima toliki novac da da na audio opremu SIGURNO zheli da kupi i zvuk a ne samo garantni list. Ja bi voleo kada bi bilo gde u gradu kod preprodavaca opreme moglo da se chuje uporedo sistem za 1k E nov vs polovan pa da se vidi na licu mesta... o 5k za polovnu opremu necju ni da pominjem. za taj novac se kupuje nekadashnja ezoterija. Mene lichno nije strah da kupim polovne el. uredjaje iz vishe razloga. znam da chitam shemu, znam da lemim, imam par drugara koji su fakultetski i praktichno iskolovani za popravke el. uredjaja. Neko drugi mozhda ne raspolazhe sa takvim resursima pa mu nije bash milo da kupi polovno ne znajucji u kom stanju se uredjaj nalazi.

Al evo na primer sta se novo mozhe uzeti za 1k evra. Nad i Monitor audio, nista vishe.. mozda josh neka kombinacija ali sve je to konfekcija do bola. Pogledash oglase po netu, malo e-bay (mozhe i odande da se nabavi po vezama) i shvatish odjednom da se tu motaju neki uredjaji kao Exposure, Tannoy, CEC, Totem i josh svashta neshto cemu pomenuta kombinacija NAD+MA ne mozhe ni pertle da vezuje.

Novo je novo ali i koshta a ja da placjam samo garantni list necju... on ne svira...

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Evo ti jedan prijateljski savet, uvek je bolje uzeti nove hi-fi komponente nego polovne to pogotovu vazi za CD plejere i audio pojacala, sobzirom da raspolazes sa oko 1000 eura to je solidna parica za pocetak moji predlozi su sledeci:

Stereo resiver Yamaha RX 797 cena 460 eura, za te pare dobijas i radio tako da si izbegao kupovinu tjunera. Resiver je velike snage

2 x 100 wati na 8 oma ili 2 x 140 wati na 6 oma vrlo kvalitetno odradjen.

Stereo pojacalo Yamaha A-S700 2 x 90 wati na 8 oma cena 670 eura, pojacalo je uradjeno u retro stilu starih Yamaha pojacala izgleda fenomenalno a jos bolje zvuci, obe ove stvari mozes da pogledas i poslusas u prodavnici "4audio" Čarli Čaplina 33 ili Kneza Miloša 4, u Novom Sadu "Audio plus" Stražilovska 23. Ukoliko se opredeliš za Yamahu A-S700 onda ti predlažem kupovinu polovnog tjunera, imas dobar izbor u oglasima i mogu se naci za 50 eura.

Å to se tice CD plejera uvek je bolje uzeti nov nego polovan jer sa polovnim su vrlo cesti problemi pa onda juris servis,

ja ti predlazem sledece ako hoces da uklapas imas CD Yamaha CDX397 I 497 cena oko 200 eura citaju i mp3, mada nisu nesto jedino sto su novi i nisu skupi, moj pravi predlog ti je CD Yamaha CD-S700 cena 550 eura i ako bi ga uklopio sa Yamaha RX797 stereo resiverom to iznosi 1010 eura što i jeste tvoj budžet, a šta ćemo sa zvucnicima bolje skupi još malo para i kupi nove, moj predlog su Wharfedale Xarus XR-4000 cena 280 eura odlicni Engleski zvucnici 20-200 Wati, 6 Ohma, 90 dB poslušao sam ih kakao zvuce sa Yamahom RX797 prave su zveri mozes ih kupiti u prodavnici BGB studio ul. Brankova 21 u Beogradu. Tamo mozes da pogledaš CD DENON PMA 700AE odlican cd plejer cena 340 eura ili DENON PMA 510AE cena 250 eura.

Eto to su ti moji predlozi za budžet koji raspolažeš, pa ti sad uklapaj videceš šta god da uzmeš i sklopiš od ovih stvari biće fenomenalno i upamti izbegavaj polovne stvari. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...