Jump to content


Zvucnici


Sharky

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

hm... sto ne pratis malo bolje? kolko puta sam ti napisao da obratis paznju na osetljivost????? gledaj da ne bude ispod 88dB...

Na 8 oma kao sto sam vec nekoliko puta napisao imas 30W, ako uzmes zvucike od 4 oma, to pojacalo bi trebalo da pruzi nekih 50W... Inace preporuka za to pojacalo je da poslusas MONITOR AUDIO BR5.... Trebalo bi da se lepo uklope oni imaju 88dB :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oki ako ima MONITOR AUDIO BR5 pogledacu po gradu,do 20000 din za oba zvucnika,dao bih ja i vise ali to je sto je :wink:e sad koji pored gore navedenog mogu da uzmem?Gledao sam neke Yamahine i Jamo,moj drug ima Clatronic i super su.Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

e sad ne znam kako bi bilo da stavi zvucnike od 4 oma i samim tim izvuce vise snage plus nekih 90dB moze iz tog pojacalaonda dosta da se dobije.... ???? sta vi mislite??? ( ako je glasnoca toliko bitna )
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Sharky :) .BR-5 je florstender,visine 85 cm.Cena im je 435 evra(izvor Hifiles,ima u 4Audio-u da se kupi).Od manjih modela imas BR-2(visine 35 cm) koji kosta 235 evra.Najbolje da se za sve informacije o njima obratis clanu foruma Ranku(4Audio),inace jednom od Doajena hifi-ja u Srbiji koga ovom prilikom puno pozdravljam :):lol: .

p.s.4AUDIO se u Nisu nalazi na Trgu Nikole Pasica 35,zastupaju jos mnoge druge firme koje proizvode zvucnike(KEF,Canton,Mission...) tako da imas izbora da biras i nadjes sebi nesto adekvatno.

Link to comment
Share on other sites

Ti tvoji zvuÄnici su verovatno namenjeni za neki lampaÅ¡,samo proveri kolika je osetljivost u dB,pa će nam biti onda jasnije.U svakom sluÄaju nemoj ih puÅ¡tati preko 1/4 na pojaÄalu :oops: ,može da omane zaÅ¡tita u njima i onda zbogom izlazni deo na pojaÄalu! :listen

Link to comment
Share on other sites

Za pare koje si spreman da izdvojis, nema bas mnogo da se bira. Spomenuti Monitor Audio BR2, je u svakom slucaju zvucnik za razmatranje, kao i MIssion M32 ili M33. I jedan i drugi MIssion imaju trenutno dobru cenu, pa treba da ih stavis na spisak.

Idealno, najbolje bi bilo da da probas sve te zvucnike sa sopstvenim pojacalom, ali mislim da se neces razocarati, bez obzira sta kupio od navedenog.

Link to comment
Share on other sites

Evo i njihovih karakteristika:Par aktivnih razglasnih zvucnih kutija

1 kom aktivna + 1 kom pasivna kutija

Snaga : 120 / 80 W

Bas zvucnik : 250 mm papirni

Visokotonac : piezo

Ugradjena mikseta i pojacalo

Eho efekat

Podesavanje boje tona : Niski i visoki

Ulaz za mikrofon : 2 x 6,3 mm

Ulaz za signal : 2 x RCA L+R LINE IN

Metalni zastitni coskovi

Metalna zastitna mreza sa prednje strane kutije

Dimenzije : 350 x 600 x 300 mm

Link to comment
Share on other sites

Od gotovih Salovih kutija sam slusao neke crne sa 5-6 malih srednjetonaca-visokotonaca na prednjem panelu i bass 20cm sa strane...

Prilicno lepo, muzikalno sviraju, dosta melodicnosti... ali nikako i nesto vernije poput ozbiljnijih zvucnika Monitor Audio itd...

Vazno je sta zelis od zvucnika... u pocetku je dovoljno da lepo i prijatno zvuce i da imaju dobar bass (sto radi pomenuta salova kutija za cca 10.000dindzi)... a kasnije se trazi pored ovoga i vernost tonova, dozivljaj scene itd...

U prvom slucaju Sal ti radi posao, u drugom slusanje Mon... i drugim malo jacih firmi ti ne gine...!

Opet i ta salova kutija nije nesto preterano osetljiva, ali svirace...

drugar je slusa na Denon-u cca 35w po kanalu i drma itekako... :listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...