Jump to content


Zvucnici


Sharky

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Pa znaci da posebno povezes ulaze za visoke a posebno za niske tonove. Naravno treba zvucnik da ima podrsku za bi-wire a M33i to ima. Mozes se iz jednog izlaza za zvucnike iz pojacala vezati po 2 kabla, levi kanal kabl za visoke i kabl za niske ili ako pojacalo ima A i B zvucnike, A za visoke a B za niske npr. Bolja i skuplja varijanta je bi-amp a to znaci da se dva pojacala koriste za 1 par zvucnika, gde jedno pojacalo napaja visoke a drugo niske tonove.

Link to comment
Share on other sites

Aha ok :listen ovde mi je preporucen MONITOR AUDIO BR5 samo je cena malo veca za mene,pa sad nekako da se uklopim i u ceni i u kvalitetu :)sta mislite o Yamaha NS50 oni bi mi po ceni odgovarali ali ne znam kako su se pokazali?Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoci,uzecu najverovatnije M33i.Imam samo jedno pitanje a to je kada slusam muziku preko kompa i kada ga prebacim na stereo samo jedan zvucnik radi a kada slusam sa diska na playeru rade oba kada prebacim na stereo u cemu je stos?Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

@Sharky

Moja ti je preporuka BR5, da kostaju, kostaju. Naravno prvo ih uporedi na nekom pojacalu sa kojim ces eventualno kasnije zameniti tvoj Hitaci. I ja sam se tako zeznuo i kupio Infinty Primus 250, a hteo sam nesto drugo, a sada mi je proces zamene zvucnika previse finansijski komplikovan.

Ako nista drugo kada kuci doneses MA BR5 ima kuci svi da ti se oduseve, narocito zenski deo populacije. :roll:

I da, nemoj da se zaleces za tu Yamahu, ja sam ih slusao pre nekoliko godina i stvarno su bili kanta.

Link to comment
Share on other sites

E da...pitao sam ga koje pojacalo bi islo uz m33i kasnije kada hocu da osvezim sistem :wave2 rekao da bi Nad zavrsavao posao,sad zaboravih koje je oznake pojacalo.Imam jedno pitanje:U cemu je razlika izmedju pojacala i recivera posto moj drug ima reciver i na njemu prikljucio zvucnike?U cemu je stos?Pozdrav svima,i naravno onima kojima sam dosadio :roll: Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

@ Sharky

Kako to mislis rekao ti prodavac. Bez obzira sta ti ko kaze, prvo ponesi svoje diskove, pa lepo trazi da ti prikljuci tog NAD-a na Misson i Monitor Audio pa kada lepo preslusas jedno 10 do 15 diskova, onda odluci i nemoj da pravis kompromise, ako nemas lovu malo se strpis pa kupis malo kasnije. Ako na precac odlucis na tenane ces se kajati. Nemoj da se ustrucavac oko maltretiranja prodavca, to mu je posao da ga ti "maltretiras".

NAD-a ces pre ili kasnije kupiti, jer ce te vecina ovde na forumu savetovati da to uzmes, tako da oko toga neces imati problema ni dilema :wave2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...