Jump to content


Å TA UMESTO VERBATIM PASTEL-a ?


princevlad

Recommended Posts

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Posto sam potrosio sve crne SmartBuy diskove kupim crne Pleomax koje je par ljudi hvalilo, kad ne lezi vraze :).

Mrtvo, dosasno, uguseno. Mozda imaju za nijansu dublji bas ali su zato (malo ali sasvim dovoljno) srezani u svemu iznad srednjih... Scena razmazana na sve strane...

Mozda sam pogodio losu seriju, ko zna. Vidim i neke crne Traxdata, kako se oni kotiraju?

Link to comment
Share on other sites

a jel ima negde onih bas Crystal Azo (Da to pise na disku)? Nigde to da vidim, pa sam uzeo nekoliko

kristal u smislu boje a na disku valjda pise samo crystal.

Imam 40 black memorex ali ne znam koliko je pametno da sam to uzeo, ljudi se po amazonu

zale masovno jedino bih rekao da je , po njima, ova serija malo bolja (navedeno je

da su bolji primerci gde se moze osetiti prstom "reljef",bas kao ove sto sam ja uzeo; ostali se ljuste). Zvuk zadovoljava

a u trajnost sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Iscitah ovih sest strana i ne vidim neki koncenzus pa rekoh da postavim par pitanja. Pre svega, kako testirate i poredite diskove? Da li samo slusno ili postoji neki sw koji moze da pokaze kvalitet? Znam da postoje programi za identifikaciju diskova, ali za proveru kvaliteta audio zapisa nisam nista sretao do sada, mada, tek sam od skoro poceo da rezem audio sa FLAC-a. Drugo pitanje je vezano za kutije. Gde nabavljate kvalitetnije kutije? Posto zivim u Nisu logicno mesto za kupovinu ovakvih stvari je Virtycom, ali oni imaju samo najgore kutije koje su stvarno grozne kada se uzmu u ruke. I samo jos jedno (da ne smorim mnogo). Naleteh juce u istoj radnji na Verbatim Music CD-R (nesto ispod 60 din komad u kutiji i celofanu). Imate li iskustva sa njima i vrede li nesto? Naravno, voljan sam da testiram ako provalim kako. Izripovacu neki od boljih originala sto imam pa mogu da narezem na razne diskove, samo da skontam kako da objektivno to testiram, ako je moguce.

Link to comment
Share on other sites

Nema tu neke velike pameti. Rezes na istom rezacu, istom brzinom sa istog fajla. Problem nastaje kada nesto od toga nije vise isto, kao sto je meni otkazao i Sony rezac i USB/ATA adapter preko koga sam rezao. Sada imam (pra)stari Teac 8x koji je klasicno vezan u kucistu tako da mi prakticno pada u vodu poredjenje sa ranije rezanim diskovima.

I naravno testiranje se vrsi samo slusanjem.

Link to comment
Share on other sites

Besmisleno je bacati pare na ove "for audio" medije, jer su to zapravo medije "for audio recorders". Nema apsolutno nikakve razlike u tipu podloga koje se koriste u odnosu na standardne CD-R diskove, osim posebnog koda koji je zapisan na samoj "for audio" mediji i služi standalone CD snimaÄu da prepozna i prihvati takvu mediju. ViÅ¡a cena medija namenjenih samostalnim CD snimaÄima potiÄe od naknade za autorska prava koja je ugraÄ‘ena u cenu svakog ovakvog diska.
Link to comment
Share on other sites

cini se da je svaki non-crni medij "out of style"?

Oduvek me zanima kako to da snimanje niza 0 i 1 moze bitno audiofilski da zavisi od toliko stvari koje navodite (optika, kontroler, medijum, itd), tj ona prica da ne postoje dva identicna snimka prakticno.

Citao sam nesto na tu temu ali sam zaboravio..

Link to comment
Share on other sites

cini se da je svaki non-crni medij "out of style"?

Oduvek me zanima kako to da snimanje niza 0 i 1 moze bitno audiofilski da zavisi od toliko stvari koje navodite (optika, kontroler, medijum, itd), tj ona prica da ne postoje dva identicna snimka prakticno.

Citao sam nesto na tu temu ali sam zaboravio..

Link to comment
Share on other sites

Besmisleno je bacati pare na ove "for audio" medije, jer su to zapravo medije "for audio recorders". Nema apsolutno nikakve razlike u tipu podloga koje se koriste u odnosu na standardne CD-R diskove, osim posebnog koda koji je zapisan na samoj "for audio" mediji i služi standalone CD snimaÄu da prepozna i prihvati takvu mediju. ViÅ¡a cena medija namenjenih samostalnim CD snimaÄima potiÄe od naknade za autorska prava koja je ugraÄ‘ena u cenu svakog ovakvog diska.

Link to comment
Share on other sites

C1 greske nemaju nikakve veze sa krajnjim "zvukom" diska. Crni Smartbuy ima dosta vise C1 gresaka od Verbatim Pastel-a a opet zvuci bolje nego Verbatim. Bilo je to vec u nekoj temi dosta davno, cini mi se da sam i postavljao slike raznih diskova sa C1 greskama.

Boja medija je bitna zbog rasipanja svetlosti lasera pri rezanju. Sto manje rasipanja-bolje narezan disk. Zato su najblji crni diskovi a ako nisu crni, ofarbaju se spoljni i unutrasnji providni prsten crnim ili zelenim markerom. Opet provereno mnogo puta u praksi.

Oni koji sve ovo ne cuju neka zaobidju ovu temu, nije za njih :wave2.

Link to comment
Share on other sites

C1 greske nemaju nikakve veze sa krajnjim "zvukom" diska. Crni Smartbuy ima dosta vise C1 gresaka od Verbatim Pastel-a a opet zvuci bolje nego Verbatim. Bilo je to vec u nekoj temi dosta davno, cini mi se da sam i postavljao slike raznih diskova sa C1 greskama.

Boja medija je bitna zbog rasipanja svetlosti lasera pri rezanju. Sto manje rasipanja-bolje narezan disk. Zato su najblji crni diskovi a ako nisu crni, ofarbaju se spoljni i unutrasnji providni prsten crnim ili zelenim markerom. Opet provereno mnogo puta u praksi.

Oni koji sve ovo ne cuju neka zaobidju ovu temu, nije za njih :xmas.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...