Jump to content


Å TA UMESTO VERBATIM PASTEL-a ?


princevlad

Recommended Posts

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Upravo sam lutao malo po prodajnim mestima trazeci neki fiksni telefon za tetku, i naleteo sam na Verbatim Pastel u Neptun-u.

967,00 dinara za zvono od 50 komada. bilo je na polici 20-25 zvona....

Na nalepnici pise zemlja porekla Kina, ali to jos ne znaci nista...

Pa ako neko ima Neptun u blizini neka navali...

turbo

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam lutao malo po prodajnim mestima trazeci neki fiksni telefon za tetku, i naleteo sam na Verbatim Pastel u Neptun-u.

967,00 dinara za zvono od 50 komada. bilo je na polici 20-25 zvona....

Na nalepnici pise zemlja porekla Kina, ali to jos ne znaci nista...

Pa ako neko ima Neptun u blizini neka navali...

turbo[/

u neptunu u gandijevoj na nbg-u ih nije bilo barem prekjuÄe.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ne uzimajte crne Smartbuy diskove, jedan je postao potpuno neÄitljiv.

Kao alternativu (nekadaÅ¡njem) Verbatim Pastelu (docnije je to Verbatim podveo sve pod jedinstvenu etiketu i jedinstven logo) tj. TY upisivom sloju preporuÄio bih bivÅ¡i Verbatim Crystal! Sada se porepoznaje po tome Å¡to je on jedini od Verbatima sa "srebrnastim" gornjim slojem tj. bezbojnim refleksnim. Diskovi su se pokazali kao veoma solidni, trajni, a gornji sloj posebno Å¡titi disk od ogrebotina. Svi "kristali" koje imam narezane do danas su mi Äitljivi i bez problema u upisivom sloju, Å¡to se Äak ni za Pastel ne može reći (imam par original Pastela koji su poÄeli da oksidiÅ¡u). ProizvoÄ‘aÄ Crystal Verbatima je Moser Baer, u Indiji.

Link to comment
Share on other sites

Ne uzimajte crne Smartbuy diskove, jedan je postao potpuno neÄitljiv.

Kao alternativu (nekadaÅ¡njem) Verbatim Pastelu (docnije je to Verbatim podveo sve pod jedinstvenu etiketu i jedinstven logo) tj. TY upisivom sloju preporuÄio bih bivÅ¡i Verbatim Crystal! Sada se porepoznaje po tome Å¡to je on jedini od Verbatima sa "srebrnastim" gornjim slojem tj. bezbojnim refleksnim. Diskovi su se pokazali kao veoma solidni, trajni, a gornji sloj posebno Å¡titi disk od ogrebotina. Svi "kristali" koje imam narezane do danas su mi Äitljivi i bez problema u upisivom sloju, Å¡to se Äak ni za Pastel ne može reći (imam par original Pastela koji su poÄeli da oksidiÅ¡u). ProizvoÄ‘aÄ Crystal Verbatima je Moser Baer, u Indiji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I to je dokaz da su svi losi? Pa i meni je otkazao jedan Pastel star 4-5 godina pa nista.

Necete da slusate ali to je Vasa stvar. Od ove boranije koja kod nas moze da se nadje zvucno najbolji je crni Smartbuy. Ko veruje veruje, ko ne veruje neka proba ako ima na cemu i sa cime da cuje razliku. Bilo je sve to vec 10000000 puta ali nema ko da cita :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

I to je dokaz da su svi losi? Pa i meni je otkazao jedan Pastel star 4-5 godina pa nista.

Necete da slusate ali to je Vasa stvar. Od ove boranije koja kod nas moze da se nadje zvucno najbolji je crni Smartbuy. Ko veruje veruje, ko ne veruje neka proba ako ima na cemu i sa cime da cuje razliku. Bilo je sve to vec 10000000 puta ali nema ko da cita :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ako mislite da postoji disk koji nikada nece da propadne, debelo ste se z.......

Procitajte o raznim vrstama slojeva za diskove i vidite koliko koji traju (opet prica sazvakana jos pre par godina). U praksi se pokazalo da su najmanje trajni slojevi oni koji najbolje zvuce. A to najmanje je opet bar nekoliko godina.

I da, meni nije otkazao ni jedan crni SmartBuy a neki su stari i vise od 4-5 godina. To vam je vec stvar srece. Da li ce te da pogodite regularnu ili skart seriju.

Link to comment
Share on other sites

Veoma je jednostavno: najbolje zvuÄe diskovi koji su najÄitljiviji za odreÄ‘ene vrste ÄitaÄa tj. plejera, tamo gde se ne mora Äesto da pokreće sistem za korekciju greÅ¡aka (pri tom se taj mehanizam pokreće i kod refleksije transparentnih diskova, pa su bolji crni - meÄ‘utim u tom sluÄaju bi trebao da se pobacaju svi fabriÄki Å¡tampani diskovi jer su oni, redom, svi od transparentne plastike).

Sposobnost korekcije greÅ¡aka i momenat kada se on ukljuÄuje je potpuno razliÄit za odreÄ‘ene vrste ÄitaÄa.

Ovde se u priÄu ukljuÄuje i rasprava da li se mogu Äuti razlike izmeÄ‘u razliÄitih tipova diskova i generalni konsenzus u hi-fi Å¡tampi jeste da su one, osim u sluÄajevima ozbiljnog defekta na ÄitaÄu ili na loÅ¡e narezanom disku neÄujne.

Sa druge strane u sluÄaju rezanih data diskova, SVI su pokazali mogućnost otkazivanja. Dodatni zaÅ¡titni i printabilni sloj može da bude vrsta zaÅ¡tite, ali to nije univerzalna zaÅ¡tita. Meni je u seriji prvih, vrlo skupocenih, originalnih Verbatima (rezanih oko 1998), iz serije od 4 diska 3 ostalo saÄuvano dok je jedan poÄeo da korodira od centra ka upisanoj informaciji. SliÄno se desilo i sa serijom Pastela od pre Äetiri godine - dva su poÄela da korodiraju, dva ne, a svi su bili iz iste kutije.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...