Jump to content


Pirate


Pirate

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

E, ovako ;)

Proslo je malcice vremena, pa su se i nekakve promene dogodile u mom sistemu u 2010-oj

(valjda na bolje? :lol: ).

Glavna stvar je nabavka pojacala Creek Evo. Tu je i Digital PC Link USB to SPDIF konvertor. Za video sekciju zaduzen je LG LCD LH3000 37“ fullHD. Naravno i „audio server“ je osvezen sa novim HDD od 2TB. Kako to sve izgleda pokusacu da objasnim.

SISTEM A – digitalni izvori

1. Pojacalo: Creek EVO

2. Zvucnici: Epos ELS 3

3. Primarni izvor: Laptop HP 6720s + USB to SPDIF Digital PC link

4. Sekundarni izvor: PC server + Project USB box

5. Mini Disk: Sony MDS-JE 530

6. CD/DVD: Samsung E35

7. TV: LG LCD LH3000 37’’ + IPTV setbox

8. Pojacalo za slusalice: Creek OBH-21

9. Slusalice: Sennheiser HD 555, Sennheiser PX100 i AKG K416p

10. Dodatna oprema: Multip strujne letve (2 kom.), diy TNT flexy, diy stalci za zvucnike, itd.

Sistem preseljen u novi prostor (stan), nalazi se u prostoriji povrsine oko 14m2, prilicno ispunjenoj namestajem, i prevashodno je baziran na slusanju lossless formata. Postavka bukvalno nearfield. Zvucnici-slusalac cine jednokostranican trougao, stanica duzine malo preko 2m.

U prethodnoj sobi sam ostavio sve nosace zvuka (CD, audio kasete, MD diskove, LP) na policama kao sto je prikazano na slikama sa prve strane (no dosta se toga nalazi i sortirano po ormanima), tako da trenutno svu muziku skladistim iskljucivo na hard disku. Na srecu, ako mi se slusa odredjeni CD, MD ili audio kaseta za manje od minuta mogu da dodjem do svoje kolekcije koja je skupljana skoro 20 god, sto mi je ipak bitno :D .

Glavni izvor koji ubedljivo najvise koristim je: laptop HP 6720s (foobar) –> USB to SPDIF Digital PC link –> Sony MDS-JE 530. Znaci MD Sony u ovoj mojoj postavci ima ulogu DAC-a. HP laptop wireless-om preuzima muziku koja je smestena na server (Chieftec + ECS AMD690GM + AMD LE + 1GB rama) kapaciteta 2.5TB. Muzika je uglavnom u flac ili ape formatu.

Posto HP 6720s nema HDMI izlaz, a svremena na vreme pogledam film u HD rezoluciji, PC server sam aktivirao kao sekundarni izvor. Za video signal ide PC server –> LG LCD hdmi vezom, a audio signal PC server –> Project USB. Znaci sekundarni izvor koristim iskljucivo za gledanje filmova i koncerata ( BRrip, DVD, itd.) i to ne bas cesto, tako da kvalitet DAC-a impemeniranog u Project USB box-u zadovoljava moje (video) potrebe.

Kao sto se vidi, na A sistem sam povezao iskljucivo digitalne izvore zvuka. Posto mi je zao da moj kombo Creek (amp + tuner), cami u ormanu aktivirao sam ga i sastavio B sistem, odnosno sistem sa analognim izvorima. Tako da trenutno u sobi imam bukvalo prvo, a skoro i poslednje pojacalo koje je Creek izbacio kroz svoju proizvodnju B) .

SISTEM B – analogni izvori

1. Pojacalo: Creek 4040

2. Zvucnici: JBL control one

3. Tuner: Creek 3140

4. Dek: Akai GX-9

5. Dek: Onkyo TA2031

Planovi za (blisku) buducnost:

1. Definitivno prva stavka je nabavna adekvatnih zvucnika za A sistem. Preferiram monitorsku (bookshelf) kutiju, bilo u hifi ili studijskoj izvedbi.

2. DAC, ali bez zurbe uz pazviljvo biranje.

3. Nabavka strujnog filtera, razumne cene za ovaj sistem.

4. Ili sve ovo da rasprodam i uzmem Klein&Hummel O300D, i zavrsim sa ovim hobijem :lol:

Toliko od mene, i evo par fotki.

PS neka admini poprave bug na forumu da postoji prikaz vise od deset slika po jednom postu ;) .

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav kolegi sa Creekom. :thumbsup2 Jesi li razmisljao o nekom tweaku?

Bici iskren. Ne! :D

Glavni "tweak" mi je nabavka zvucnika. Znam sta hocu, ali poslusati favorite na miru, u svom sistemu, nije bas lako izvodljivo. Tek nakon toga dolazi na red peglenje, odnosno dac, strujni filter, itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav, jako lep sistem ! :thumbsup2

Mada mi je za oko vise zapao B sistem :screwy konkretno kombinacija NAD + JBL :unsure: poprilicno sam ogranicen prostorom pa sam (izmedju ostalog) razmisljao o kupovini JBL contol 1 u kompinaciji sa NAD c320bee, pa bih voleo da cujem misljenje nekoga ko je takvu kombinaciju slusao, idu li zajedno ? :hdphones

Pozdrav ! :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...