Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Evo jedne dekofilske priÄe sa sretnim zavrÅ¡etkom, prije desetak godina nabavio sam neke ploÄe i kazete iz Å vicarske, meÄ‘u poveÄom gomilom bio je i ovaj mali crveni kovÄeg ali na žalost zakljuÄan, kako mi ga je bilo žao razvaljivati ostavio sam ga na stranu misleÄi kako Äu se njime pozabaviti kasnije, naravno godine su prolazile on je jednostavno nestao a ja ga zaboravio. Danas sam prao peraÄem neke ploÄe kad li Äuda ispadne iz jedne mali kljuÄić, prvo nisam shvatio o Äemu se radi ali mi se upalila lampica kad sam peruÄi ploÄe shvatio da su to one iz Å vicarske, no nastao je drugi problem, gdje je crveni kofer, pretražio sam sve živo po svim sobama i konaÄno sam ga naÅ¡ao u jednoj ladici ispod gomile kablova, evo Å¡to je nagrada

PS.onih pet kazeta na zadnjoj slici naÅ¡ao sam u kutijici ispod kofera, sve kazete su predpostavljam jednom snimljene jer na svakoj je bio papiriÄ sa sadržajem, nažalost muzika je bez veze, neki NjemaÄki Å lageri ali nije ni bitno ionako Äe biti hrana za moje ljubimce.

post-15891-0-74296400-1349986458_thumb.j

post-15891-0-75271400-1349986480_thumb.j

post-15891-0-42382400-1349986513_thumb.j

post-15891-0-38423200-1349986538_thumb.j

post-15891-0-47364300-1349986576_thumb.j

post-15891-0-29995200-1349986610_thumb.j

post-15891-0-19237300-1349986636_thumb.j

post-15891-0-35663400-1349986723_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne dekofilske priÄe sa sretnim zavrÅ¡etkom, prije desetak godina nabavio sam neke ploÄe i kazete iz Å vicarske, meÄ‘u poveÄom gomilom bio je i ovaj mali crveni kovÄeg ali na žalost zakljuÄan, kako mi ga je bilo žao razvaljivati ostavio sam ga na stranu misleÄi kako Äu se njime pozabaviti kasnije, naravno godine su prolazile on je jednostavno nestao a ja ga zaboravio. Danas sam prao peraÄem neke ploÄe kad li Äuda ispadne iz jedne mali kljuÄić, prvo nisam shvatio o Äemu se radi ali mi se upalila lampica kad sam peruÄi ploÄe shvatio da su to one iz Å vicarske, no nastao je drugi problem, gdje je crveni kofer, pretražio sam sve živo po svim sobama i konaÄno sam ga naÅ¡ao u jednoj ladici ispod gomile kablova, evo Å¡to je nagrada

PS.onih pet kazeta na zadnjoj slici naÅ¡ao sam u kutijici ispod kofera, sve kazete su predpostavljam jednom snimljene jer na svakoj je bio papiriÄ sa sadržajem, nažalost muzika je bez veze, neki NjemaÄki Å lageri ali nije ni bitno ionako Äe biti hrana za moje ljubimce.

Lepa priÄa.... Volim da mislim da se niÅ¡ta ne deÅ¡ava sluÄajno, verujem u dobru/loÅ¡u Karmu :screwy , te je ovakav rasplet Retrove priÄe sasvim "opravdan" i zaslužen! U zdravlje ih snimio! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala deÄki, nije mi krivo Å¡to nijedna nije bila nova, imam ih na stotine, obradovalo me to Å¡to sam nakon toliko godina pronaÅ¡ao kljuÄ i otvorio taj mali crveni kovÄežiÄ na koji sam skroz zaboravio, vjerujem da bi i vlasniku bilo drago da zna kako su kazete iz njegove osobne kolekcije dobile priliku a novi život. :wave2

DeÄki Äestitam na novim kazetama u vaÅ¡oj kolekciji, Arnold vi Äete biti krivac ako se na Kardiologiji poveÄa broj dekofila, ha, ha Å¡alim se :cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne dekofilske priÄe sa sretnim zavrÅ¡etkom, prije desetak godina nabavio sam neke ploÄe i kazete iz Å vicarske, meÄ‘u poveÄom gomilom bio je i ovaj mali crveni kovÄeg ali na žalost zakljuÄan, kako mi ga je bilo žao razvaljivati ostavio sam ga na stranu misleÄi kako Äu se njime pozabaviti kasnije, naravno godine su prolazile on je jednostavno nestao a ja ga zaboravio. Danas sam prao peraÄem neke ploÄe kad li Äuda ispadne iz jedne mali kljuÄić, prvo nisam shvatio o Äemu se radi ali mi se upalila lampica kad sam peruÄi ploÄe shvatio da su to one iz Å vicarske, no nastao je drugi problem, gdje je crveni kofer, pretražio sam sve živo po svim sobama i konaÄno sam ga naÅ¡ao u jednoj ladici ispod gomile kablova, evo Å¡to je nagrada

PS.onih pet kazeta na zadnjoj slici naÅ¡ao sam u kutijici ispod kofera, sve kazete su predpostavljam jednom snimljene jer na svakoj je bio papiriÄ sa sadržajem, nažalost muzika je bez veze, neki NjemaÄki Å lageri ali nije ni bitno ionako Äe biti hrana za moje ljubimce.

Wow ovo zvuÄi kao kratka priÄa iz nekog starog evropskog filma. KoferÄić je prelep a u njemu sve vrhunske kasete i to sa nemaÄkim Å¡lagerima. Ceo mi film proÄ‘e kroz misli o nekom gospodinu tamo negde iz Bavarske koji je pevao nemaÄke Å¡lagere, poput MiÅ¡a KovaÄa ili Dragana Stojnića, i Äuvao neke svoje omiljene kompilacije u koferÄiću...ili priÄa o gospoÄ‘ici koja je bila zaljubljena u nekog pevaÄa tih Å¡lagera pa sakupljala njegove izvedbe, ili je možda bila zaljubljena u pijanistu koji je svirao na svim tim pesmama pa ih je Äuvala pod kljuÄem u albumu koji je znala da njen sadaÅ¡nji muž neće nikada sluÅ¡ati, pod izgovorom da je unutra njena Å¡minka...

U svakom sluÄaju, tako lep koferÄić i tako kvalitetne trake kažu da je nekome nekada to bilo znaÄajno. Kad bi kasete znale priÄati, možda bi ispriÄale priÄu od koje bi Martin Skorseze napravio novog Huga. Ali kasete ne znaju priÄati priÄe, sa njih se samo Äuje muzika. A muzika je MAÅ TA .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...