Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

U zdravlje ga redovno koristio Äika Gorane !

Btw... koji je bolji, tvoj TDK hd-30, ili moj TDK hd-01 ?

Btw(2)... opišini nam malo "efekte na bolje" u reprodukciji, posle korišćenja demagnetizatora, to verujem zanima veili broj, ovde okupljenih dekofila.

:wave2

Prvo,to su razliciti demagnetizeri sa istom namenom!

Sada kako razliciti.Prvo estetski,tvoj HD-01 je providan sa obe strane i ima lepšu lampicu

Å¡to se meni dopalo,mogao si da vidiÅ¡ kako je satkan (mada to meni ne znaÄi puno,ali volim da vidim)

a drugo verovatno i važnije to što tvoj HD-01 je malo jednostavniji za upotrebu,staviš kasetu kao bilo koju drugu

u dek ona se okrene nekoliko puta i stane,onda samo pustiš play na nekoliko sekundi i to je to.

Dok HD-30 sem sto je providna samo sa jedne strane (Å¡to i nije neka mana,stvar ukusa),malo drugacije radi.

Naime,kada je staviš u dek ona se ne okrece par puta kao tvoja kaseta,verovatno je dek drugacije cita,mada obe registruje kao normal kasete,onda je tu i taj zvucni efekat (kaseta ima mali nazovimo to zvucnik) kada pustiš play,pikovi poskoce i to bi trebalo da je to,sem sto me buni taj zvuk koji kada se pusti je jaci i polako se stisava do jednog pravolinijskog zvuka kada bi pretpostavljam operacija bila gotova!

Sto se tice zvuka posle odradjene demagnetizacije glava,najkrace sto bih mogao da opišem :

da je zvuk svežiji,to sam mislio i dok sam tvoju koristio kasetu Accu...i to sam prvo prepisivao autosugestiji,sve dok

nisam snimio prvu traku i zaista nivo suma je vise nego primetno tiši i neznam zašto volim da kažem

svežiji,tako ga ja Äujem.U svakom sluÄaju ne Å¡kodi,a Äim ne Å¡kodi,to znaÄi da koristi jer ima logike!! :bounce

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da si zadovoljan svojim demgnetizatorom, koristi ga redovno, kao što je navedeno u uputstvu, videćeš da itekako ima smisla!

S druge strane, ali niÅ¡ta manje važno, uoptreba demagnetizatora, sem Å¡to direktno utiÄe na kvalitet reprodukcije, takoÄ‘e Äuva sam snimak na kaseti, poÅ¡to maÅ¡ine sa namagnetisanom glavom za reprodukciju(ili kombinovanom, svejedno), zapravo lagano uklanjaju, da ne kažem briÅ¡u fine detalje u visokotonskom spektru na samom snimku...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Podsetili ste me da i ja imam to cudo odavno, do duse Maxell, ali ga retko koristim, jer kazu u uputstvu da moj dek automatski demagnetizacije glave svaki put kada se upali. Ranije sam ga koristio na drugim dekovima i ima razlike u snimku narocito ako se dugo ne demagnetizuju glave. :)

post-9159-0-61454800-1322497960_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Auto-demagnetizator ima jako, jako malo dekova(Å¡to jeste Å¡teta), s obzirom da ugradnja istog nije tako komplikovana stvar, poput auto-azimuta !

Aiwa ad-f990/Luxman k-03/Luxman k-373/Onkyo ta-6711...

Luxman K-03, K-04 (kod mene) i K-05 svi imaju automatsku demagnetizaciju. :)

Link to comment
Share on other sites

ljudi da vam kažem neÅ¡to, ja u srijedu odo u germaniju na Å¡ljaku, dolazim tek tamo negdje oko 20.12. Nadam se da Äu tamo naÄi negde one Äuvene njemaÄke buvljake ili ti "flohmarkt" tamo se da naÄi svega da ne priÄamo po kojim cijenama.

Sa srecom,ja sam ziveo i radio neko vreme u Dortmundu i Hamburgu,bio sam na par buvljaka,kod njih nije buvljak na jednom istom mestu,vec se svakog vikenda premestaju iz mesta u mesto i tako u krug.Bio sam na buvljaku u i okolini Lunen-a (Linen) i okolna mesta,može da se nagazi polovna kaseta,ali ja licno nisam imao srece da naletim na neku bolju pogotovo ne neraspakovanu,a od uredjaja dok ne okrenes na oglas telefonom neces videti neki bolji primerak bilo cega,jedino ako nemas vise srece od mene,ja nisam bio te srece da nadjem nesto dobro i povoljno,ali zelim ti srecu bolju nego sto sam ja imao u potrazi za kasetom ili nekim dobrim uredjajem!

Srecno! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

ljudi da vam kažem neÅ¡to, ja u srijedu odo u germaniju na Å¡ljaku, dolazim tek tamo negdje oko 20.12. Nadam se da Äu tamo naÄi negde one Äuvene njemaÄke buvljake ili ti "flohmarkt" tamo se da naÄi svega da ne priÄamo po kojim cijenama.

Svrati do ovih ÄŒika EriÄe, kada budeÅ¡ imao vremena...

- http://www.springair.de/aufnahmegeraete

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...