Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Od danas u mojoj kolekciji kaseta :loveface .Izuzetan poklon(pogotovo kad se zna koliko ova kaseta kosta na ebay-u) od mog dobrog druga Milana(koji prati redovno desavanja na forumu) :thumbsup2:cheers .Milane hvala puno,ziv bio !!!

http://www.ebay.es/itm/TEAC-COBALT-52G-METAL-REEL-TO-REEL-BLANK-NEW-SEALED-CASSETTE-RARE-KASSETTEN-/140642705201?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item20bef55f31

post-10314-0-21284700-1322699572_thumb.j

post-10314-0-91271800-1322699624_thumb.j

post-10314-0-29110000-1322699670_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, nemojte da mi se smejete! Moram nesto da podelim sa Vama. Pre nekih 15-ak ili vise godina sam sa drugarom dosao na ideju da uzmemo kvalitetnu video kasetu i da iskoristimo traku tako sto smo kao napravili neki mehanizam koji sece video traku na sirinu audio trake...

Uspeli smo da "izvucemo nekih jedva 1 metar, tada sam taj deo dodao na neku traku koju sam imao i kada smo probali da snimimo na naj obicnijem kasetofonu nismo mogli da verujemo kako se to culo glasno, bistro i cisto... Da li je neko imao slicnih iskistava?

Link to comment
Share on other sites

I mene zanima da li ova kaseta valja i da li je vredna 85 dinara za komad?

Imam 10 komada ovih "kopija" , dobio sam ih uz dek kada sam ga kupovao u Sivcu, mislim da su bolje od ovih danaÅ¡njih poslednjih serija normalki sony, maxel, tdk. Traka je ujednaÄena nema dropova i mehanizam je ok, bolji je od ovih poslednjih. Vrlo joj prija kada se ukljuÄi hx pro i doslby s (na mom TC-K909ES ). E sad da li vredi il' ne, to je tvoja odluka. Kada bi bila od 90 min možda bih i dao 85din ovako za 60 min ne bih viÅ¡e od 50 - 60 din.

Link to comment
Share on other sites

Imam 10 komada ovih "kopija" , dobio sam ih uz dek kada sam ga kupovao u Sivcu, mislim da su bolje od ovih danaÅ¡njih poslednjih serija normalki sony, maxel, tdk. Traka je ujednaÄena nema dropova i mehanizam je ok, bolji je od ovih poslednjih. Vrlo joj prija kada se ukljuÄi hx pro i doslby s (na mom TC-K909ES ). E sad da li vredi il' ne, to je tvoja odluka. Kada bi bila od 90 min možda bih i dao 85din ovako za 60 min ne bih viÅ¡e od 50 - 60 din.

Hvala, i meni se cini da je 50-60 dinara dosta po komadu.Mislim da sam vec gledao negde ovakve kasete ali ih nikada nisam imao, da li kopije ili Maxwell ne znam ali je korisno znati stosta o njima.I ja bi voleo da su 90 minuta a ovako mi i nije toliko interesantno iako sve ima svoje prednosti i mane...

Pre neki dn sam video u Vrbasu u Maxiju maxell qs 60 normalke (zeleni oklop kasete) i kostale su nesto oko 75 dinara sto mislim da je previse.

Kupio sam u Roda marketu u Vrbasu Maxell ur60 svih 20-ak komada koliko je bilo a vidim da ih vise ne nabavljaju.Izgleda da je polako ali sigurno sve teze doci do bilo kakvih kaseta :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Drugari jel mnogo dati po 4 eura za Maxell Cr02 XL 2s , nudi mi se jedno 20 ak komada neotpakovanih, ali mi se nesto cini da je to mnogo para ili gresim, pa cisto da se konsultujem :wave2

SuÄo MaxelXL2S su odliÄne kazete i mislim da to nije preterana cijena, 4 Eura je 30 Kuna a kod nas pojedinci traže od 50 na viÅ¡e, kao vrijeme ide ponuda Äe biti sve manja a sa time Äe i cijene otiÄi u nebo, da imam tu priliku nebih puno razmiÅ¡ljao :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, nemojte da mi se smejete! Moram nesto da podelim sa Vama. Pre nekih 15-ak ili vise godina sam sa drugarom dosao na ideju da uzmemo kvalitetnu video kasetu i da iskoristimo traku tako sto smo kao napravili neki mehanizam koji sece video traku na sirinu audio trake...

Uspeli smo da "izvucemo nekih jedva 1 metar, tada sam taj deo dodao na neku traku koju sam imao i kada smo probali da snimimo na naj obicnijem kasetofonu nismo mogli da verujemo kako se to culo glasno, bistro i cisto... Da li je neko imao slicnih iskistava?

Neće ti se smejemo... uzmi DAT kasetu, izvadi traku i stavi je na koturove prazne metal-kasete, zapanjićeš se se rezultatima !

No, imaj na umu da je trajanje u tom sluÄaju 3x kraće, odnosno dat-120 ti doÄ‘e c-40...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da imam vremena ponovo bih pokusao da uradim istu stvar, ali mislim da je nemoguce napraviti tako da se traka sece precizno da se ne napravi posle neka glupost pa da pokvarim masinu... Sta mislite da li je moguce napraviti nesto tako a da stvarno funkcionise(mehanizam da od video sece traku za audio kasetu)?Uh, valjda sada ne off-iram sa manuelnim manufakturama... Ako je izvodljivo i ako je vredno truda mislim da se treba potruditi sa rucno radjenim kasetama jer je kvalitetnih sve manje a cini mi se da video kasete (kvalitetnije) i nemaju neku cenu... Joj ala lupetam... :order

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi ajde da cujem vas strucnjake kakve su ove tdk kazete zadnje generacije naso sam jedan takoreci nepresusivi izvor kazeta u frankfurtu i to po 6.95€ za pet komada da kupujem do iznemoglosti ili.........................

Ja sam kupio skoro sa Amazona 10 komada. Nisam im našao nikakvu manu (probao sam jednu). Sa poštarinom je izašlo oko 25€, tako da to nije skupo.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi ajde da cujem vas strucnjake kakve su ove tdk kazete zadnje generacije naso sam jedan takoreci nepresusivi izvor kazeta u frankfurtu i to po 6.95€ za pet komada da kupujem do iznemoglosti ili.........................

To je zaista povoljna cena za TDK sa-90,kupuj dok ima.

Link to comment
Share on other sites

evo konaÄno sam se uspio logirati preko mobilnog do sada sam stalno imao nwkih problema. Evo ovako kazete sam naso u saturnu. Bio sam joÅ¡ z nekim trgovinama ali nemaju Äak ni ne znaju Å¡to tražim jedan me odeo do police i daje mi hi-8 kazete ja njemu nein a on meni kaine andere......a mlad je pa ne zna o Äemu se radi. A imam vremena Å¡to se tiÄe samog frankfurta ovdje sam barem do 6. mjeseca iduce godine valjda cemo naci nesto

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...