Jump to content


Audio Kasete, za kaset-dekove naravno!


accuphase

Recommended Posts

Pominjani Sony hf je zapravo odliÄna normal-kaseta, ali ako možete da birate, birajte modele koji su "made in EU", oni su najbolji !

Acu imam HF orginal Japance i odliÄne su, na žalost ovo Å¡to ima kod nas joÅ¡ za kupiti je Made in Taiwan, probao sam snimati i iznenadio se zvukom, jedino ostaje problem psihe ali pÅ¡to je ponuda na izdisaju viÅ¡e ne biram.

Link to comment
Share on other sites

Acu imam HF orginal Japance i odliÄne su, na žalost ovo Å¡to ima kod nas joÅ¡ za kupiti je Made in Taiwan, probao sam snimati i iznenadio se zvukom, jedino ostaje problem psihe ali pÅ¡to je ponuda na izdisaju viÅ¡e ne biram.

Retro "tajvanski hf" ima malo svetlija kućiÅ¡ta od evropskih i Äini mi se malkice tiÅ¡u mehaniku, no ako pogledaÅ¡ samu traku, primetićeÅ¡ i razliku u boji, naime "naÅ¡" je tamniji, za razliku od tajvanskog, koji izgleda koristi stariju formulaciju magnetskog epitela(pravi fe-oksid), otud i slabiji visoki tonovi...

Link to comment
Share on other sites

ERICH i ja cestitam na kupovini,a sto se tice SONY UX-S o kojima sam pisao bilo je samo tri komada koje sam uzeo.Buduci da imam vec neku kolekciju za sebe mogu da ti posaljem pet do deset komada ili da se menjamo za neke kasete.Pored ove lose vesti desila se jedna dobra moj dobar drugar mi je juce nabavio dve metalke BASF TP 4 METAK MAXIMA 90,i veoma me obradovao.Idu slike.

post-17052-0-92162400-1321431754_thumb.jpost-17052-0-81303700-1321431995_thumb.jpost-17052-0-88234600-1321432037_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jedan mali savet-sugestija, za sve vlasnike Sony es-dekova, koji poseduju "rec eq cal"...

Elem, ova funkcija se koristi pre procesa kalibracije a zapravo predstavlja neku vrstu balansa mol-a i sol-a, zavisno od spektralnog sadržaja i(ili) kvaliteta i mogućnosti trake koju koristite.

U prakci, iako većina korisnika "eq cal" drže na normal-poziciji, vredi i treba probati i ostale dve:

- rec eq cal-low position je pogodan za muziku sa viÅ¡e visokih tonova, odnosno za kasete kojima sol nije jaÄa strana

- rec eq cal-high je pak pogodan za muziku sa više dubokih tonova, odnosno za kasete kojima bolji mol ne bi škodio

Srećno eksperimentisanje !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...